reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :)

zebra - oba leżaczki ekstra :) muszę pokazać je osobie która chce nam coś takiego kupić... zamiast 300zł wyda 190zł :)

Aśka - mi się podoba ten co Twojemu mężowi :-) i ten co pokazała Anna_79. Ile ważą?
My już wybraliśmy bardzo podobny - TAKO City Yoyager (waga 21kg :happy:- to chyba jest jego jedyny minus)... kolor oklepany, tzn. albo granatowo-niebieski albo niebiesko-błękitny :-)
 
reklama
Alkmena 21 kg :szok: a myślałam że mój 16 kg to kloc... :baffled: A wózek fajny mi sie podoba niebiesko-błękitny i wcale nie oklepany kolor... oklepane sa wszystkie oliwkowe, piaskowe, zielone, beże itp niestety wiekszośc właśnie takie kolory wybiera. a z wózkiem w tonacjach niebieskich to ja dawno nikogo nie widziałam... :confused:
 
Grubelku - jak go macałam i oglądałam to wydawał mi sie bardzo stabilny... może stąd ta waga, jak dzwoniłam do producenta to powiedzieli, że sporo waży materiał, który jest: "och i ach" :-) wg. mnie mogli by zrobić ramę aluminiową i choć wtedy wózek byłby droższy to napewno lżejszy i pewnie byłoby większe zainteresowanie tymi wózkami.

Ja w swoim mieście widziałam tylko jedną osobę z wózkiem TAKO :)
Szczerze mówiąc to właśnie po wypowiedziach dziewczyn zaczęło mi się wydawać, ze niebieski, ew. czerwony to oklepane kolory i dlatego wszyscy wybierają właśnie oliwka lub zieleń :) Ale co zrobić jak bardzo lubię niebieski kolor? :-)
 
Dzieki dziewczyny:tak: Znalazlam sklep boboland.pl i tam maja wzasadzie wszystko co mi potrzeba:tak:
Co do allegro i ebaya niemam przekonania:baffled: wiem ze duzo z Was sobie chwali ale to chyba nie dla mnie:zawstydzona/y:
 
teraz się cieszę, że zakup wózka mam za sobą :tak: tyle czasu przesiedziałam w necie a potem w sklepie ... uff A mama też mówiła, że za wcześnie, ale jak kupiłam to się cieszyła i już z głowy :cool2:

dowiedziałam się, że na początek dziecko śpi zawinięte w rożek, opatulone czuje się bezpiecznie i ciepło, a latem to śpi w nim w samym pampersie i np. body.

dziś dostałam prezent - wanienkę ze stelażem :laugh2: (jutro wkleję fotkę)
i ciuszków kupę od rozmiaru 50/52 do 68 :laugh2: ale miałam zabawę. Wyprawka ciuchowa jest kompletna, w sumie od 50/52 (tych tylko kilka szt.) do 68 mam 102 ciuszki:szok: to chyba na pół roku starczy. Ciuszki dostałam od kuzynki, która ma 8-mieś. dziecko. Jutro obiecuję kilka fotek i napiszę Wam w jakie firmy opłaca się inwestować, które się nie porozciągały jej i nie zmieniły fasonu po praniach ;-).
 
Ja zakup wózka odkładam na "jak najpóxniej" ze względu na gwarancję... po co ma uciekać, jak dzidzia jeszcze w brzuszku? A potem jak coś by się zaczęło psuć to plułabym sobie w brodę... :)

Pastela ciuszków na 50/52 nie kupowałabym wcale, bo bardzo rzadko rodzą się tak małe dzieci... Nawer moja Wika urodzona w 35 tc miała 53 cm...
 
Miałam napisać podaję, iż więc z moich i kuzynki obserwacji wynikło, że jakość po używaniu i częstym praniu wygląda tak:

Next - najlepsze gat. ubranka, wszystkie w super i bdb stanie, miała najwięcej ciuszków tej firmy i dalej kupuje je dzieciom. Warto!
George - stan większości bdb i db (ale białe bawełniane pajace są całe pomechacone i jakieś trochę zdeformowane), za to świetne koszulki, spodnie
H&M - bdb, dużo ciuszków, widać używanie, ale bez odkształceń itp.
Disney - super ciuszki a jakie kolorki,
Ladybird - super i bdb body i koszulki,
[SIZE=-1]Early Days - bdb jakość body[/SIZE]
Mothercare - mam tylko koszulki, są z mięciutkiej bawełny, ale szerokaśne, porozciągane i pomechacone :dry:. a firma taka super :confused:

Z polskich firm kuzynka poleca:

Agmes - świetne cienkie rampersy,
Amares - bdb gatunkowo: komplety, śpioszki, kaftaniki, rampersy, zero odkształceń,
Batyr - bdb stan pajacyków i śpiochów, często używała, a nie widać nic
Beretta - bdb koszulki i kaftaniki, zero odkształceń
Modna Maja - bdb śpiochy, ale niektóre np. komplety mają zawyżoną numerację np. pisze, że 62 a to jest 56, a reszta normalna numeracja :baffled:albo się tak idealnie w praniu te komplety pokurczyły :confused:

jest też kilka ubranek z firmy Sofija (firma o której zebrra pisała, że obcisła) i rzeczywiście gat. są ok ale raczej na szczupłe dzieci, bawełna miękka, a ciuszki nie straciły fasonu tzn. ja mam body, kaftaniki i śpioszki (akurat śpioszki są normalne)

i jest kilka białych, bawełnianych pajacy firmy Tesco stan i jakość ich oceniam tj. pajace George - trochę pomechacone i zniekształcone, takie tylko na noc można założyć - ja piszę o tych, które dostałam tzn. używane.
 
reklama
zebrra - ja nie kupowałam tylko dostałam te ciuszki, a kuzynka urodziła córkę dł. 52cm i na nią były dobre, chłopcy zazwyczaj są dłużsi to wiem, ale ja mogę urodzić wcześniej, szczególnie, że w czerwcu mam obronę :-p

Jakbym sama kupowała to najmniejszy rozmiar byłby 56
 
Do góry