reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Mam pytanie co do laktatorow recznych avent isis. Na allegro co rusz widze jakis inny model/pudelko i w koncu nie wiem czym one sie roznia... Moze ktoras z Was sie orientuje, ktory model najlepiej kupic/zestaw?
 
reklama
No właśnie jeśli avent to jaki model proponujecie.. ktoś sugerował tez medelę:-) czy odciąganie pokarmu jest nieprzyjemne, to znaczy czy boli?? Bo karmienie dzidziusia to już inna sprawa.. widzisz takiego maluszka uczepionego cyca i myślę, że to jest super uczucie ale kawałek plastiku hmmm zastanawiające...:szok:
 
Mnie odciąganie nie bolało. Ale ja zaczęłam to robić po 5 misiącach karmienia. Na początku było to uciążliwe, bo leciało malutko, ale potem odciągałam zamiast jednego karmienia (kiedy byłam w pracy) i szło nieźle :-D Po jakimś czasie odciągałam coraz mniej (świadomie), co zredukowało laktację, więc jak przstałam karmić to też nie miałam problemów.

Kuba na szczęście mnie nie pogryzł, przez pierwsze kilka dni brodawki bolały, potem był nawał, ale to standard. Bephanten pomagał na brodawki a kapusta bolące piersi przy zatojach.

Z typem Aventu nie doradzę, bo mam typ sprzed 2 lat. Generalnie mój się sprawdził.
 
Ostatnia edycja:
Co do laktatorów AVENTU... mogę się mylić, bo ekspertem nie jestem, ale ręczne laktatory chyba są takie same od dłuższego czasu...? Zestawy w pudełkach różnią się ilością rzeczy dodatkowych w proponowanym pakiecie -> butelki/pojemniczki + przykrywki, smoczki itp. a sama konstrukcja laktatora jest chyba taka sama- przynajmniej ja nie zauważyłam różnicy ;-)
Jeśli się mylę to przepraszam :-)
 
pozwolę sobie powrócić do tematu WÓZKÓW - otóż właśnie wróciliśmy ze sklepy a akcesoriami dla dzieci (dosłownie wszystko tam mają, od pieluch po meble) i Pan, Pani i kilka klientek polecało nam X-landera 2010 czterokołowego - faktycznie jest lekki (z obciążeniem) prowadzi się płynnie, dosłownie jedną ręką można manewrować, bez żadnych problemów a i kolorystycznie jest super, materiały w dotyku super wykończone takim miękkim materiałym coś w rodzaju polarku (ale pewna nie ejstem) więc chyba decyzja zapadła.

a Wy co myślicie o tym wóżku, może macie z nim jakieś doświadczenia??
 
Właśnie mnie mąż oświecił, że z naszym laktatorem był jednak mały problem- zworek. Wymienili nam też część na zaworek nowego typu, który pasował i nie przepuszczał powietrza (co było problemem w pierwotnym zaworku)- generalnie różniły się one konstrukcją.
Myślę, że w nowych laktatorach są już nowe bezproblemowe zaworki :tak:

Faktycznie są różne pakiety.
 
Lada moment kupujemy wózek:-D
No i będzie jednak X-LANDER XA 2010- ocean :-D tylko kupimy nowa spacerówkę i tak jak radziła bodajże Anim- gondolkę na allegro;-)

I tu mam pytanko do moich drogich ekspertek od x-landera- Czy nie orientujecie się, czy gondole z poprzednich lat będą pasować do 2010?????? :confused::confused::confused:

Ijeszcze jedno- Czy gondole muszą być jakieś specjalne XA do modelu"XA"? czy wiekszość gondoli poprostu x-landera pasuje do wszystkich x-landerów???:confused::confused::confused:

Wiem, że to pokrętnie napisane ale mam nadzieję że rozumiecie moją zawiłą filozofie?:-D:-D:-D Chodzi o to, że na allegro podają głównie na aukcji "gondola do x-landera" ale nie pisza ani roku ani modelu a nie chcialabym kupic czegos co nie dość ze i tak drogie to jeszcze nie będzie pasować :confused::confused::confused::confused:

Z góry dziękuję za pomoc!!! :tak:

Ella gondola do modelu XA na pewno musi być do modelu XA (nazywa sie X-pram). Ta od modelu XQ nie będzie pasować.

Na 90% jestem pewna, że gondola ze starego X-landera będzie pasować do modelu 2010. My kupilismy cały komplet XA 2010 (gondola, spacerówka, torba), ale z tego co mówili w sklepie sam stelaż się nie zmienił, więc pewno będziesz mogła założyć używaną gondolkę (ale zapytaj jeszcze w sklepie, żebym Cię nie zmyliła).

Ja nie chciałam używanej gondoli - kupiłam model 2010 bo chcę ją odsprzedać za pół roku i zakładam, że będzie więcej chętnych na tegoroczną.
 
pozwolę sobie powrócić do tematu WÓZKÓW - otóż właśnie wróciliśmy ze sklepy a akcesoriami dla dzieci (dosłownie wszystko tam mają, od pieluch po meble) i Pan, Pani i kilka klientek polecało nam X-landera 2010 czterokołowego - faktycznie jest lekki (z obciążeniem) prowadzi się płynnie, dosłownie jedną ręką można manewrować, bez żadnych problemów a i kolorystycznie jest super, materiały w dotyku super wykończone takim miękkim materiałym coś w rodzaju polarku (ale pewna nie ejstem) więc chyba decyzja zapadła.

a Wy co myślicie o tym wóżku, może macie z nim jakieś doświadczenia??

a ja też chciałam x-landera i jak go obejrzałam to zrezygnowałam bo jest poprost za ciężki, niby waż mniej niż inne ale mimo to jak dla mnie osobiście to i tak za dużo! wybiore chyba jednak delti emu bo to całe 5kg mniej :tak: a w moim przypadku to dużo, bo sama jestem niewielkich rozmiarów i sama będę musiała go targać:tak::tak::tak:
więc jak ktoś ma tyle siły żeby taszczyć tyle kilo + dzieciaczka to napewno warto bo nie ukrywam, że też bym chciała x-landera, ale już odpadł:tak::baffled:
 
dziewczyny popatrzylam co tam kupujecie na allegro i jutro tez troche posiedze i pozamawiam, potrzebuje jeszcze pare rzeczy a na tym allegro naprawde duzo taniej mozna kupic:tak::-) a juz nie wspomne ze albo mi mama placi albo bratowa:-p
 
reklama
Do góry