reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

ja to w ogóle miałam szczęście z Hani pępkiem, bo w ciągu trzydniowego pobytu w szpitalu Hanusi odpadł i jak wróciliśmy do domku to już tylko parę razy przemyłam ale był już ładny pępuszek :-)
 
reklama
Kochane doradźcie mi ja też musze zrobić wyprawke dla małej do szpitala.dziewczynki napisały ile sztuk potrzeba ale ile z jakiego rozmiaru bo przecież musimy kupić pare rozmiarów a napewno 56,62
 
Karola zalezy. Ja mysle, ze tylko 56 w zupelnosci wystarczy nawet na dorodnego bobasa. Nie bralabym tez jakis super ubranek. Nie kazdy szpital stosuje, ale moje ubranka opedzlowali mi fioletowa gencjana.
 
Kochane dziewczyny mało udzielam się na tym wątku :tak: ale chcę cos napisać o moich doswiadczeniach.

Dal Emila kupilismy mebelki firmy Klupś i musze wam powiedzieć że jest to naprawdę super firma.Łóżeczko po Emilu właśnie do nas wraca i jest w idealnym stanie a nasza córcia będzie 4 dzieckiem które będzie w nim spało.Dokupimy tylko nowy materac.Jest to łózeczko które rosnie wraz z dzieckiem i na końcu robi się z niego tapczanik.Szafa i komoda nadal nam służą.W komodzie na początku zamontowana była wanienka ale jak dla mnie mało praktyczna bo mała i dziwnie wyprofilowana więc kupilismy normalną dużą wanienkę.Teraz tylko kupię wanienkę ze stelażem bo plecy trzeba oszczedać.

Jeśli chodzi o specjalne osłonki na łózeczko aby dziecko go nie gryzło powiem tak niczego takiego nie miałam bo chłopcy tylko w łózeczku spali.Jak już dobrze siedzieli to miałam dla nich kojec.

Co do ciuszków to ja przy chłopakach wogóle nie używałam kaftaników miałam bodziaki z krótkim i długim rekawem fajne są takie kopertowe na poczatku.Kaftaniki zawsze gdzieś się podwijają oczywiscie takie jest moje zdanie.

Moje doswiadczenia z pielegnacji pępka są takie ze najlepszy jest zwykły patyczek taki jak do uszu i spirytus.takim patyczkiem dokładnie wszędzie się oczyści pępek:tak:

Laktatora nigdy nie miałam wiec wam nie doradzę ale jak będzie taka potrzeba to wyślę M i go kupi teraz wszystko jest w sklepach.

To co ja osobiscie polecam to elektroniczna niania:tak:

Mam jedno pytanie kupujecie specjalne chusty do noszenia dzieci jesli tak to jakiej firmy polecacie?
 
ja to w ogóle miałam szczęście z Hani pępkiem, bo w ciągu trzydniowego pobytu w szpitalu Hanusi odpadł i jak wróciliśmy do domku to już tylko parę razy przemyłam ale był już ładny pępuszek :-)

K. bardzo boi sie kompania dzidzi zeby pepka nie zamoczyc.. i takie rozwiniecie sytuacji jak przy Twojej Hanusi byloby dla nas najmniej stresujace:-)
w ogoel K. dzisiaj znowu mowil ze chce juz Margolcie z nami i zeby mial juz za sba pierwsze przewijanie, bo jak raz przewinie to juz nie bedzie sie bał:-D moj kochany K.:-D
 
K. bardzo boi sie kompania dzidzi zeby pepka nie zamoczyc.. i takie rozwiniecie sytuacji jak przy Twojej Hanusi byloby dla nas najmniej stresujace:-)
w ogoel K. dzisiaj znowu mowil ze chce juz Margolcie z nami i zeby mial juz za sba pierwsze przewijanie, bo jak raz przewinie to juz nie bedzie sie bał:-D moj kochany K.:-D

Zobaczysz jak mu dobrze pójdzie:tak::tak:
Mój M miała zadanie ze to on kąpał chłopaków to był taki jego rytuał. Robił to doskonale wogóle podobno dziecko czuje się bezpieczniej jak robi to tatus bo mężczyzni mają większe dłonie.:tak:
 
Zobaczysz jak mu dobrze pójdzie:tak::tak:
Mój M miała zadanie ze to on kąpał chłopaków to był taki jego rytuał. Robił to doskonale wogóle podobno dziecko czuje się bezpieczniej jak robi to tatus bo mężczyzni mają większe dłonie.:tak:

K. juz zapowiedzil ze to on bedzie kompal, a ja nie mam nic przeciwko:-) tylko ma stracha bo wszytko pierwszy raz, ale jakos damy sobie rade:-D ogolnie K. to taki fajny ludek i jest bardzo zaangazowany w ciaze i wszystko zwiazane z dzidzia - no moze zakupy to tak z dystansem, ale na kocie cwiczy trzymanie dziecka i pokazuje mi jak bedzie w wannie kapal - tutaj juz bez modeli;-) posiadanie takiego chlopa to skarb:-)
 
reklama
ja to w ogóle miałam szczęście z Hani pępkiem, bo w ciągu trzydniowego pobytu w szpitalu Hanusi odpadł i jak wróciliśmy do domku to już tylko parę razy przemyłam ale był już ładny pępuszek :-)

SZCZĘŚCIARA :-):-):-)

wydaje mi się, że rozmiar 56 i 62 wystarczy - ja przynajmniej nie planuje brać niczego większego

56 albo 62 (większy nie będzie potrzebny). I raczej takie mało fajne ciuszki do szpitala :tak: Albo tel. do szpitala, czy maja ciuszki szpitalne :-)

Co do ciuszków to ja przy chłopakach wogóle nie używałam kaftaników miałam bodziaki z krótkim i długim rekawem fajne są takie kopertowe na poczatku.Kaftaniki zawsze gdzieś się podwijają oczywiscie takie jest moje zdanie.

Moje doswiadczenia z pielegnacji pępka są takie ze najlepszy jest zwykły patyczek taki jak do uszu i spirytus.takim patyczkiem dokładnie wszędzie się oczyści pępek:tak:

Z pępkiem uważam tak samo- patyczki do uszu + spirytus- tak mi położna kazała robić i się pięknie i szybko osuszał.

Na początek faktycznie te kopertowe bodziaki najlepsze- dziecko się nie denerwuje, że coś mu wciągacie przez główkę, a Wy się nie denerwujecie, że główka nie wchodzi i po sprawie :-)

Ja miałam kilka kaftaników i sie nie rolowały, ale Kubuś nie był ruchliwy :tak:

a laktator lepszy ręczny czy elektroniczny??

Jeśli nastawiasz się na karmienie piersią i sporadyczne odciąganie to ręczny wystarczy, ale kup renomowanej firmy (ja Avent sobie chwaliłam). Generalnie nie powinno sie dużo odciągać, żeby nie zwiększać laktacji, bo ma sie ona wyregulować do dziecka, a nadprodukcja może skończyć się zapaleniem :-(
 
Do góry