reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

nie wiem - może się odchodzi, ale w szpitalu w którym będę rodzić koleżanki maleństwo które urodziło się miesiąc temu miło pępek w piochtaninie - więc wolę się zabezpieczyć - piochtaninę ciężko usunąć z ubrań - o ile w ogóle jest to możliwe
 
reklama
Co do laktatora, to ja własnych doświadczeń jeszcze nie mam. Najczęściej czytałam, że mamy wybierają jednak AVANT isis, więc i taki kupiłam ja. :tak: Tyle, że używany na allegro za 40zł- (wygląda całkiem ok) Wybrałam ręczny, bo nie mam pewności, że w ogóle będzie potrzebny ale wolę mieć niż na szybko przepłacać w sklepie jak okaże się nagle niezbędny ;-)
Co do Tomme Tipee -też super firma i napewno laktatory świetne :tak: Ja kupiłam też pare rzeczy z TT bo mie się podobają bardzo (min. smoczek uspokajający i butelkę- ale z Aventu też mam) :-D

W ogóle, tak jak pisałam na ogólnym, my już jesteśmy praktycznie po zakupach całęj wyprawki :-) Wystarczyły 4 wizyty w sklepach....i moje wielogodzinne buszowanie po necie wczesniej -dziś zamawiamy łóżeczko i pościel :-D
Wczoraj kupiliśmy wnienkę ze stelażem, kocyk, ręczniczki, pieluch tetr. i został jedynie przewijak do kupienia, bo nie byłą ładnego koloru :-p Tak naprawdę zostały tylko zakupy kosmetyków, pampersów i apteka, ale to prze samym finałem :-)

Lada moment kupujemy wózek:-D
No i będzie jednak X-LANDER XA 2010- ocean :-D tylko kupimy nowa spacerówkę i tak jak radziła bodajże Anim- gondolkę na allegro;-)

I tu mam pytanko do moich drogich ekspertek od x-landera- Czy nie orientujecie się, czy gondole z poprzednich lat będą pasować do 2010?????? :confused::confused::confused:

Ijeszcze jedno- Czy gondole muszą być jakieś specjalne XA do modelu"XA"? czy wiekszość gondoli poprostu x-landera pasuje do wszystkich x-landerów???:confused::confused::confused:

Wiem, że to pokrętnie napisane ale mam nadzieję że rozumiecie moją zawiłą filozofie?:-D:-D:-D Chodzi o to, że na allegro podają głównie na aukcji "gondola do x-landera" ale nie pisza ani roku ani modelu a nie chcialabym kupic czegos co nie dość ze i tak drogie to jeszcze nie będzie pasować :confused::confused::confused::confused:

Z góry dziękuję za pomoc!!! :tak:
 
:-D no i pudełka dokupić (też Avent), bo się w nich fajnie mrozi, a poza tym nieźle przechowuje się w nich zupki (jak się gotuje samemu, Kuba pluł słoiczkowym papu więc nie było wyjścia).
jakie pudelka? mozesz jakis link podac? sa tez od TT takie pudelka?? mleko matki mozna mrozic? :confused::-p

ja chyba skusze się na taki zestaw (jeden z długim jeden z krótkim rękawem) wezmę je do szpitala - w razie zachlapania ich piochtaniną od pępka nie będzie mi ich tak bardzo szkoda.

jaba16 Body Early Days 0-3 BAWEŁNA 100% 11wzorów (873008332) - Aukcje internetowe Allegro
oczywiscie nie wiem co to piochtanina...pierwsze slysze. a bodziaki sliczne, tylko wlasnie nie wiem czy kupowac bodziaki jeszcze czy nie? bo w sumie trzeba przez glowke zakladac i co do nich na dol sie zaklada??
 
Justa: tak wyglądają: AVENT POJEMNIKI VIA NA POKARM (12802) 10 SZT. - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl są bardzo praktyczne. Czasem mozna kupic w pakiecie z laktatorem (u mnie tak było).

Mleko matki można mrozić :-) Tym sposobem, jak odciągniesz wiecej, możesz zrobić zapasik :-) W lodówce można je przechowywać 24 h, w zamrażarce (-18 stopni) do 6 miesięcy. Ale uwaga: nie wolno mieszać mleka rozmrożonego ze świeżym! Najlepiej mrozić w małych porcjach. Po rozmrożeniu zużyć w ciągu 9 h. Rozmrażać w kąpieli wodnej. Więcej tutaj: Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Odciąganie pokarmu
Generalnie jest to fajna strona dla tych, które chcą karmić piersią (zaraz wkleję ją do poradników).

Ella1- ja zadzwoniłabym po prostu do producenta i zadała mu pytanie- to najpewniejsze źródło informacji (zawsze tak robię). I sprawdź laktator- czasem trzeba wymienić np. zaworek.
 
jakie pudelka? mozesz jakis link podac? sa tez od TT takie pudelka?? mleko matki mozna mrozic? :confused::-p


oczywiscie nie wiem co to piochtanina...pierwsze slysze. a bodziaki sliczne, tylko wlasnie nie wiem czy kupowac bodziaki jeszcze czy nie? bo w sumie trzeba przez glowke zakladac i co do nich na dol sie zaklada??

na dół np: śpioszki, rajstopki, spodenki
 
jakie pudelka? mozesz jakis link podac? sa tez od TT takie pudelka?? mleko matki mozna mrozic? :confused::-p

pewnie że można mrozić

oczywiscie nie wiem co to piochtanina...pierwsze slysze. a bodziaki sliczne, tylko wlasnie nie wiem czy kupowac bodziaki jeszcze czy nie? bo w sumie trzeba przez glowke zakladac i co do nich na dol sie zaklada??

piochtanina jest fioletowa i smaruje się nią pępek wszystko brudzi,
a spirytus nie :)
body są lepsze niż kaftaniki bo się na pleckach nie podwijają zakłada się przez główkę i do tego normalnie śpioszki lub takie fajne półśpioszki:
EWA * półśpiochy BEZUCISKOWE * 62 SITO (886078616) - Aukcje internetowe Allegro

a to te gaziki leko do pępka
GAZIKI LEKO 70%spirytus do pępuszka 2szt (50gr/sz (870549349) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
też się zastanawiam nad kupnem laktatora - nie wiem czy mi będzie potrzebny a dzień dzisiejszy myślę, że będę karmiła piersią, ale różnie z tym może być
a tak przy okazji to w necie na jakiejś stronie typu "poradnik" natrafiłam na listę wyprawka dla niemowlaka
oto ona
Wyprawka dla noworodka

UBRANKA
- śpioszki 4–7 szt.
- body z krótkim rękawem 7–10 szt.
- body z długim rękawem 7–10 szt.
- kaftaniki 3–6 szt.
- pajacyki 5 szt.
- sweterki, polar 1–3 szt.
- czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana)
- skarpetki 5 par
- cienkie rękawiczki 2 pary
- śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące)

HIGIENA- mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem)
- krem przeciw odparzeniom
- oliwka
- chusteczki pielęgnacyjne
- paczka pieluch New born
- szczoteczka do włosów
- gumowa gruszka lub aspirator do noska
- małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
- patyczki higieniczne
- wyjałowione gaziki oraz waciki
- pieluchy tetrowe 10 szt.
- ręczniki kąpielowe 2 szt.
- termometr do mierzenia temperatury wody
- wanienka
- przewijak
- podkłady do przewijania
- proszek do prania niemowlęcych ubranek
- spirytus do przemywania pępka
- sól fizjologiczna

SEN- łóżeczko
- materacyk
- ceratka pod prześcieradło
- pościel 2 komplety
- kołderka
- cienki kocyk 2 szt.
- grubszy kocyk
- rożek 2 szt.

SPACER- wózek
- śpiwór do wózka
- torba na akcesoria małego podróżnika
- osłona przeciwdeszczowa
- fotelik do przewożenia malucha autem

ŻYWIENIE
Do karmienia piersią:

- wkładki ochronne do biustonosza
- laktator
Do karmienia butelką:- butelka 125 ml 3 szt.
- butelka 250 ml 3 szt.
- smoczki pasujące do butelek
- szczoteczka do mycia
- podgrzewacz do butelek
- termoopakowanie do butelek
- laktator
- pojemniki na pokarm

dodałybyście coś, a może coś jest zbędne??
 
Do góry