reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Aga ja kolor łożeczka tez mam inny niz ten na zdjęciu (kupiłam sosne) bo tylko takie mi pasuje:tak:, apościel mam ta co wkleilam poniżej a nie tą co w łóżeczku jest:-D


aniam, a tekie cuś: Angelcare Pojemnik na pieluchy

Och tak pojemnik na pieluchy to jeden z naszych najlepszych zakupow ;) My akurat mamy TT. Warto porownac ceny wkladow (moze juz robia jakies podroby ;)) bo potem troche sie tego dokupuje.
 
reklama
Ta moze ja Ci pomoge, bo w tym temacie jestem akurat zorientowana.
Sama firma Maxi-Cosi raczej nie produkuje adapterow (jedynie do wlasnych wozkow - Maxi Cosi i Quinny ;)) To najczesciej lezy w gestii producenta wozka.
Maxi Cosi podepiesz do: Quinny, Mutsy, ABC, Teutonia, Bartatina - Jedo, X-lander, I'coo. niektorych Peg Perego, Jogger...moze o czyms zapomnialam, ale nie ma tego az tak duzo ;)
.

X-landery , emmaliungi ( nie wiem jak się pisze) hauck , bogaboo, myślę że jeszcze do wielu Polskich mozna go już wpinac .


Aga - mam ten fotelik bo młody się nie mieści w foteliki 9-18 z większości wystaje mu głowa i ma za ciasno a 9-36 jeszcze sa dla niego za duże .
Mam też inny fotelik
Fotelik dla dziecka BMW Sauber Junior Seat I-II ISOFIX - www.redplanet.pl
za którym w sumie nie przepadam .
Dwa mój samochód spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa więc nadrabia za marniejszy fotelik ;-)
 
A powiedz mi jezeli mozesz, ktory z nich lepiej zatrzymuje zapachy?
Skoro nie trzeba do niego dokupywac nowych wkladow i jest az tak pojemny, to moze oplaca sie kupic nowy. Bo przy wkladach za 25 zl szybciutko sie zwroci.

Kurde, do głowy mi nie przyszło, że trzeba kupić kosz na pieluchy :-) Myślałam, że jakoś będę pakować do worka foliowego i od razu wywalać do kosza MPO na zewnątrz domu.
Dobra, może to głupie pytanie, najwyżej się pośmiejecie: czy kupa malucha aż tak śmierdzi, że przebija "zapaszek" z worka foliowego?? W życiu dziecka nie przewijałam, więc nie wiem co to za aromaty :-D:-D:-D

dziewczyny czy przed zakupem wozka, czytacie na necie opinie innych uzytkowniczek?

Ja zmuszam męża do czytania, a jak nie mam pewności to podpytuje tutaj Was na forum :-)

Aga2010
Co do fotelików - mój mąż mi mówił, że te testy są robione przy prędkości 65 km/h, więc nie wiadomo jak fotelik zachowa się przy większym uderzeniu. Maxi Cosi wychodzą dobrze na testach, a baza daje zazwyczaj jedną gwiazdkę więcej w ocenie - czyli podwyższa bezpieczeństwo z "zadowalający" na "dobry".

Nie wiem czy jest co się bardzo przejmować czy ten maleńki fotelik wpina się do wózka - nie wolno w nim zbyt długo trzymać dzieciaka, więc spacery raczej w gondoli a jak się idzie do sklepu na zakupy to dziecię do wózka między pietruszkę a marchewkę :-)
 
O Emmaljundze nie widzialam :) A Hauck to to samo co I'coo z kolei o Bugaboo zapomnialam :)
Co do fotelika to kazdego sprawa. Ja jestem przewrazliwiona, bo mielismy wypadek i maly tylko dlatego sie uratowal, ze go nie bylo w samochodzie. Inny samochod uderzyl w jego bok a fotelik nie spelnial zandych norm bezpieczenstwa.
,

Konkretnie i,coo jest kolekcją firmy hauck choć jak dla mnie to nie robią tych wózków w jednej fabryce . Bo jakoś i,coo jakościowo dużo lepsze ma te wózki . Sama miałam taki nabyć ale kolorystyka była do bani:no: Były tylko granatowe , czarne i beżowe .. Szkoda bo super wózki i mogli się lepiej wysilić .
Co do fotelika to mój mąz tyra w motoryzacji i jest inzynierem i prawda jest taka że czasami to brak farta ( kwestia gdzie co uderzy ) i żadnen fotelik tu nie pomoże :no: Najważniejsze aby dziecko jechało tyłem do kierunku jazdy bo to chroni jego kręgosłup . Wiadomo fotelik musi miec atesty ale gwiazdka w tą czy tamtą tak naprawdę niewiele zmieni . Jest masa dobrych fotelików które nie mają testów adaca co nie oznacza że są do bani:tak: dobry fotelik powinien miec tez taki spinacz między pasami na wysokości piersi dziecka . Np foteliki te robione przez firmy motoryzacyjne jak mój nie ma tych testów:tak: , a jest dobrym fotelikiem wg. ich testów .
SS* EDDIE BAUER Fotelik samochodowy 3w1 do 45 kg! (868406728) - Aukcje internetowe Allegro
zobacz sobie przy tym foteliku bo to jest , można to tez kupić osobno . pan mi w sklepie powiedział że bywało przy wypadkach że dziecko wypadało z pasów górą , szczególnie jak było ubrane w grubsze rzeczy:szok: ( kurtki itp )
No w wiadomo najlepiej jak jest z Isofixem a też nie kazde auto go posiada:no:

A powiedz mi jezeli mozesz, ktory z nich lepiej zatrzymuje zapachy?
Skoro nie trzeba do niego dokupywac nowych wkladow i jest az tak pojemny, to moze oplaca sie kupic nowy. Bo przy wkladach za 25 zl szybciutko sie zwroci.

Szczerze , dla mnie to to samo:tak: Nie widze różnocy w używaniu jednego i drugiego kosza

dziewczyny czy przed zakupem wozka, czytacie na necie opinie innych uzytkowniczek?

Pewnie , że warto poczytac choć pamiętaj że nie ma wózka idealnego:tak: Musisz patrzeć na czym tobie zalezy i jakiego wózka szukasz bo to co nie pasuje innemu dla Ciebie może być zaletą

Kurde, do głowy mi nie przyszło, że trzeba kupić kosz na pieluchy :-) Myślałam, że jakoś będę pakować do worka foliowego i od razu wywalać do kosza MPO na zewnątrz domu.
Dobra, może to głupie pytanie, najwyżej się pośmiejecie: czy kupa malucha aż tak śmierdzi, że przebija "zapaszek" z worka foliowego?? W życiu dziecka nie przewijałam, więc nie wiem co to za aromaty :-D:-D:-D


Nie wiem czy jest co się bardzo przejmować czy ten maleńki fotelik wpina się do wózka - nie wolno w nim zbyt długo trzymać dzieciaka, więc spacery raczej w gondoli a jak się idzie do sklepu na zakupy to dziecię do wózka między pietruszkę a marchewkę :-)

Powiem Ci ze to czasem się przydaje , jak idziesz do lekarza np. czy potrzeba coś załatwić na szybko a dziecko śpi w aucie to nie musisz go budzić , przekładac do gondoli ( jedno się rozbecz , inne nie ) tylko łapiesz cały fotelik , zapinasz a muluch kima dalej:tak: ja tak czasami robiłam miałam gondole a patrze młody kima to fotelik , jak nie kima gondola itp.

U małego dziecka pieluchy nie śmierdzą :no: dopiero jak zaczyna jeść normalne rzeczy o wtedy robi się mniej pachnąco:-D Kosz jest fajny ale da się zyć bez niego sama go długo nie miałam wiec wiem ja radziłam sobie paklankami
Super PAKLANKI woreczki na zużyte pieluszki 50szt (869927931) - Aukcje internetowe Allegro
jak była qpa to pakowałam w takie coś . Wogóle to się przydaje np. na wyjścia do znajmoych itp:tak: W tesco mają tez takie worki pod nazwą tesco. Miesci sie w nie w sumie po kilka pieluch
 
wlasnie o tym foteliku coraz czesciej mysle. Tylko kurcze, zastanawiam sie jescze czy z baza, czy bez, a jak z baza o EasyFix czy Familyfix? teoretycznie Family starcza na dluzej, bo i fotelik 9-18kg mozna w nia wpiac, ale jak bedziemy mieli jeszcze 1 dziecia <a narazie taki jest plan> to lapiej byloby miec 2 oddzielne bazy... Poradzicie mi coz moze dziewczyny?
no jasne ze familyfix, cena prawie taka sama a pasuje na pierwsze i drugie siedzonko, takze nie trzeba dwoch baz kupowac
 
reklama
ja mam dokladnie ten sam i powiem ci ze zdziwila mnie jego cena w polsce, u nas on kosztuje 10 euro tez z jednym wkladem... moja kumpela go ma i jest naprawde super, u nas to musze to miec ze wzgledu tez na wywoz smieci itp, pieluchy normalnie wyrzucane do smietnika zajmuja zbyt duzo miejsca i musialabym zamawiac wtedy czesciejszy wywoz smieci a to jest naprawde tutaj drogie, a w polsce jak ktos korzysta z tych duzych smietnikow publicznych to moze mu byc obojetny taki smietniczek, wywala sie czesciej smieci i tyle:-)
 
Do góry