reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Ja na szczęście większość ciuszków dostanę po dzieciaczkach z rodziny. Uffff..... Od 4 lat mamy wysyp dzieci w rodzinie i ciuszków, nosidełek, leżaczków jest od koloru do wyboru. Łóżeczko mamy po tatusiu- dębowe 30 letnie, Adaś się w nim chował i teraz czeka na drugą pociechę:). Lekarz powiedział że na 90% dziewczynka i teraz nie wiem jaką wyprawkę zbierać. Boję się że, przygotuje ciuszki dla dziewczynki a tu pach wyjdzie na kolejnym USG chłopak...
 
reklama
Teraz już kupuje z wyprzedzeniem w tym roku na przecenach rzeczy na przyszłą zime , a latem kupiłam na to lato 2010 . ale jak już się wie jakie rzeczy się lubo co jest fajne to mozna tak kupować . Przyjaciółka mnie nauczyła:-D
a juz sie balam, ze to ja mam nie pokolei w glowie jak segregowalam ciuszki zgromadzone w ostatnich miesiacach, i wyszlo mi juz jakies 6 sztuk na 12-18 miesiecy :-D:-D:-D
 
Ja od początku ciąży powolutku i z ogromną radochą do lumpków zaglądałam-zawsze z czymś wyszłam, a nie wydawałam za dużo kaski. Większość tych ubranek jest w stanie prawi idealnym bo takie małe dzieci nie są w stanie poniszczyć ubranek które mają na sobie czesto tylko kilka razy, poza tym większość w lumpkach są to ciuszki z Anglii (wiem bo mój wujek ma hurtownię) więc jakościowo też się troszke różnia od tych naszych. Wyprane narazie w zwykłym proszku, poźniej przepiorę jeszcze tak jak należy, wyprasuję i super ciuszki za super kasę.W sklepie jak jakimś jestem i jest coś na fajnej promocji to też kupuję. W ten sposób mam naprawdę już pełną komodę(od rozmiaru 56 do niektórych ubranek juz nawet na 2letnią Skarbę hehe)a nie poczułam jakoś wielkich wydatków.
 
Ja tez się pochwalę, że wczoraj kupiłam pierwsze body dla dzidzi, byłam w biedronce i patrze, że są 2-paki, a podobno w miarę dobre więc sobie wziełam. A co. :-)
ja wczoraj też zaopatrzyłam się w te body z biedronki ;-)
potem pojechałam do selgrosa i tam za 50zł kupiłam śliczny żółciutki zestaw "startowy" ;-) siedmioczęściowy komplet czapeczka, niedrapki, kapciuszki, śliniaczek, body, kaftanik, spodenki. :-) do tego były przecenione body po 4.90 więc wzięłam 2x. A w środe byłam na polowaniu w lumpeksie i wydając 1zł15gr kupiłam przepiękny kaftanik i t-shirt. Jutro znowu lecę bo mają dostawę to znowu pewnie coś złowię :tak:
A i zaopatrzyłam się już w naklejki na ścianę i zegar z tygryskiem i od przyszłego tygodnia zaczynam tworzyć safari dla mojej córci :-)
NAKLEJKI NA ŚCIANĘ SAFARI - ŚREDNI ZESTAW !! (859384270) - Aukcje internetowe Allegro
 
Kochane, moze przesadzam, ale lubi e wszystko planować. Powiedzcie więc ile miesiecznie takie dzieciątko kosztuje domowy budżet. Tak mniej wiecej oczywiście.
 
Studiującamamo, pewnie nie ma jakiejś miesięcznej kwoty jaką można podać, bo wszystko zależy od wielu aspektów:
- można karmić piersią lub można kupować mleko w proszku
- szczepić tylko obowiązkowo lub prywatnie i dodatkowo
- lekarz NFZ lub gabinet prywatny
- pieluchy tetrowe lub pampers
Do tego jeszcze zabawki, ubranka, dieta i suplementy dla mamy.. Długo można wymieniać;-)
Kiedyś słyszałam w TV, że miesięczny koszt niemowlaka to 550zł, ale ile w tym prawdy i co tam uwzględniali to nie pamiętam:zawstydzona/y:
 
Kochane, moze przesadzam, ale lubi e wszystko planować. Powiedzcie więc ile miesiecznie takie dzieciątko kosztuje domowy budżet. Tak mniej wiecej oczywiście.

Mogę Ci podać koszty jakie miałam na poczatku z Szymkiem :tak:
Mleko - był na bebilonie ok 200-300 zł miesięcznie .
Pieluchy - pampers lub huggins ok 100zł
szczepienia - jak miał 6tyg 800zł ( rota , pneumo i 6w1 )
za 6 tyg znowu 800
za 6tyg 450 pneumokoki i 6w1.
Butelki jedna srednio 20-30zł .
Ubranka jak potrzeba dokupywałam ale miałam sporo kupione zanim się urodził
Nie licze już tu leżaczka , maty edukacyjnej czy innych rzeczy
 
Mogę Ci podać koszty jakie miałam na poczatku z Szymkiem :tak:
Mleko - był na bebilonie ok 200-300 zł miesięcznie .
Pieluchy - pampers lub huggins ok 100zł
szczepienia - jak miał 6tyg 800zł ( rota , pneumo i 6w1 )
za 6 tyg znowu 800
za 6tyg 450 pneumokoki i 6w1.
Butelki jedna srednio 20-30zł .
Ubranka jak potrzeba dokupywałam ale miałam sporo kupione zanim się urodził
Nie licze już tu leżaczka , maty edukacyjnej czy innych rzeczy

Kurde, te szczepionki to spory wydatek.... :sorry2:
 
ale naprodukowalyscie tutaj:tak: widze sie duzo dzieje i zakupy pelna para, ja tez uwazam ze lepiej juz teraz sobie pogromadzic powoli wszystko co potrzebne dzidzi niz potem latac jak wariat, a juz mam duzo, teraz powoli bierzemy sie za remont pokoiku:-)

Nowy Rok zaczął się super jeśli chodzi o moje dziecię nr.2 i zakupy dla niego bo wczoraj dostaliśmy fotelik Maxi Cossi + bazę isofix i tak 200 e jesteśmy do przodu. Używane ale w doskonałym stanie.
Baza super sprawa , naprawdę , jak tylko któraś ma trochę kasy na zbyciu to polecam nie trzeba bawić się z pasami , zapinaniem fotelika :tak: 1 klik i fotelik na miejscu 2-gie i fotelik odpięty a w testach wyszła bardzo dobrze :tak:
ja tez to mam, jest super

a co do poscieli to ja wogole nie kupuje, moze jak Alija bedzie miala pol roku to zapytam moja dok czy juz kupowac, bo jak na poczatek to tylko spiworek - juz mam kupiony ten jako pierwszy:
**ŚPIWOREK BABY MAXCHEN 56/62 ALVI 3 częściowy (859261529) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Justa - śpiworek jest cudny, też zamierzam kupić maleńkiej:-) na razie sen z powiek spędza mi kupno wózka, nadal nie wiem jaki, czytam oglądam i nie bardzo mogę się zdecydować, a na allegro wypatrzyłam kilka ślicznych ciuszków :-) no i w tym tygodniu będzie łóżeczko :-)
 
Do góry