reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Tantum rosa to proszek w saszetkach do rozpuszczania, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo (trochę) dezynfekuje krocze i przyspiesza gojenie. Ja sobie tym polewałam ranę po każdym skorzystaniu z toalety i wycierałam ręcznikiem papierowym.
 
reklama
dziewczyny jutro jade do polski, i oczywiscie szykuje sie na duze zakupy tam hihi napewno kupie od pinokio cala serie dla dziewczynki, jakie sa jeszcze dobre polskie firmy? co warto jeszcze w polsce kupic? mowilyscie tantum rosa? co to jest i na co?

jest jeszcze lactacyd taki płyn ginekologiczny to jest taki do higieny intymnej ale jakiś inny skład ma i jeast tylko w aptece tez podobno dobry po porodzie a kosztuje jakieś 15 zeta .
A tak nie wiem co możesz nabyć teraz sa przeceny i można sporo kupić dziecięcych ciuszków w dobrych cenach ale ja jakoś nie jestem fanem Polskich firm :no: Szczególnie 5 10 15 mi nie pasi zupełnie bo jakość jest do d..
 
A jak kupujecie ubranka dla waszych maleństw, to muszą być 100% bawełna?? Bo ja mam sporo zdobycznych i nie wiem czy mam posegregować i odrzucać te które mają domieszki czegoś innego niż bawełna.
I jeszcze jedno, czy dla niemowlaka tzn. w rozmiarze 56-62 kupujecie spodnie, bluzę/bluzkę, rajstopy, buty?? Mnie te rzeczy wydają się zbędne, ale chyba na jakieś porteczki się skuszę co by mój synek mógł poszpanować ;-)
I jeszcze jedno, jak kosmetyki dla dziecka to co? Mydełko, płyn do kąpieli, oliwka, puder i jakaś maść na odparzenia. Czy coś jeszcze?
 
A jak kupujecie ubranka dla waszych maleństw, to muszą być 100% bawełna?? Bo ja mam sporo zdobycznych i nie wiem czy mam posegregować i odrzucać te które mają domieszki czegoś innego niż bawełna.
I jeszcze jedno, czy dla niemowlaka tzn. w rozmiarze 56-62 kupujecie spodnie, bluzę/bluzkę, rajstopy, buty?? Mnie te rzeczy wydają się zbędne, ale chyba na jakieś porteczki się skuszę co by mój synek mógł poszpanować ;-)
I jeszcze jedno, jak kosmetyki dla dziecka to co? Mydełko, płyn do kąpieli, oliwka, puder i jakaś maść na odparzenia. Czy coś jeszcze?

Ja mam duzo spodenek i w sumie dresików też i mi się to zawsze przydawało przecież dziecko nie musi miec samych pajacyków na sobie . Ubranka z bawełny mogą miec domieszki szczególnie te wierzchnie , bielizna wiadomo nie powinna być sztuczna. ale jakas bluza czy bluzeczka to bez przesady . Tym bardziej że rzecz z domieszkami lepiej się piora i lepiej się z nich spiera.
Z kosmetyków ja na poczatek preferuje apteczne ale każdy robi ak uważa .
I tak mam nabyte bo czasem synka w tym myje emolium emulsje do kąpieli i balsam . Krem na odparzenia mam z bubchena do tego kupię bephanten , szampon bo pewnie będzie dziecie tak samo włochate więc mieć muszę . Zel do mycia tez mam bubchena. Pudru nigdy nie miałam i niewiem jak się to używa i po co:-D
 
A ja się sługeruję się polecanymi wyprawkami w czasopismach i na różnych stronach...kosmetyki- się nie znam bo dzieci brak (prócz skarba w brzusiu:-D) myślę, że dużo wyjdzie w trakcie, ale osobiście lubie firmę Johnson&Johnson i Nivea, więc pewnie zacznę od tego, pieluszki i husteczki pampers zapewne, no i bepanthen, sudocrem itp- coś takiego na 100%. O pudrach też nie mam bladego pojęcia, więc zapewne nie kupię na początek :-) Poza tym napewno znajdzie się dzużo złotych rad w swoim czasie od lekarzy itp. ;-)
Jeśli chodzi o ciuszki to mam sprawe z głowy- na allegro się zaopatrzyłam "z drugiej ręki" za grosze dosłownie i mam już prawie wszystko bo wybierałam aukcje z pakami całymi. Jeszcze tylko coś cieplejszego będę musiała kupić na spacerki;-) Tak, że polecam wszystkim allegro :-)
 
No puder to miałam na myśli zasypkę. To po zmianie pieluszki się zasypuje, co by się tyłek nie odparzał.
Czyli jakieś spodenki mogą być, a rajstopy?? Kupujecie? I rajstopy to chyba 100% bawełna?
No i jak kompletujecie wyprawkę to tylko w rozmiarze 56/62 czy większe też? Taki dzidziuś to chyba szybko rośnie, a nie wiem czy wtedy będzie czas i chęć na bieganie po sklepach. Ja narazie mam tylko 56/62.
A coś na spacery kupujecie? W kwietniu to chyba kombinezonu czy kurtki nie trzeba będzie, jakaś bluza chyba wystarczy?
 
No puder to miałam na myśli zasypkę. To po zmianie pieluszki się zasypuje, co by się tyłek nie odparzał.
Czyli jakieś spodenki mogą być, a rajstopy?? Kupujecie? I rajstopy to chyba 100% bawełna?
No i jak kompletujecie wyprawkę to tylko w rozmiarze 56/62 czy większe też? Taki dzidziuś to chyba szybko rośnie, a nie wiem czy wtedy będzie czas i chęć na bieganie po sklepach. Ja narazie mam tylko 56/62.
A coś na spacery kupujecie? W kwietniu to chyba kombinezonu czy kurtki nie trzeba będzie, jakaś bluza chyba wystarczy?

Ja pudru z Młodym nie używałam , choć kupiłam , potem przydał się b Szanowny stwierdził ,ze do jego stópek jest idealny ---pamiętam jak dziś wszystko było białe :cool2:
Gdzieś czytałam ,że teraz pudru nie polecają ale ....raz jest tak a raz ...wiadomo;-)
Co ubranek to ja i spodnie kupuję i bluzy , tak samo jak aniam uważam ,że nie tylko pajacyki a i ogrodniczek mam już 2 pary ---uwielbiam je (wiadomo nogawki rozpinane :tak:)
Rozmiar --wiadomo musisz mieć część rzeczy na new born czyli to jest chba właśnie razmiar 56 ale pewna nie jestem :sorry:
 
reklama
marzy mi sie chusta w ktorej moge nosic maluszka i miec dwie wolne rece:tak: np taka :

Iwona Bucka OTRZEĆ ŁZY (2004) (844670352) - Aukcje internetowe Allegro


Mi się nie musi marzyć bo sobie taką kupię mam już nawet jedną wypatrzoną ale najpierw muszę się wybrać do sklepu z chustami i sobie luknąc na nie
 
Do góry