reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
Ja się w końcu dorwałam do ubranek po synku... już poprzebierałam co mi będzie potrzebne na najbliższy czas. Musze jeszcze to posortowac i zobaczyć ile czego jest. Pościel po synku już też czeka. Wózek bierzemy od koleżanki. Także zostaną mi tylko zakupy kosmetyczne. :-)
 
Ja się w końcu dorwałam do ubranek po synku... już poprzebierałam co mi będzie potrzebne na najbliższy czas. Musze jeszcze to posortowac i zobaczyć ile czego jest. Pościel po synku już też czeka. Wózek bierzemy od koleżanki. Także zostaną mi tylko zakupy kosmetyczne. :-)

Ja nie mam tak łatwo:-D. Też przebralam rzeczy po córci, ale szczerze mówiac niewiele tego zostało dla synka;-). Resztę muszę oddac spowrotem koleżance a częśc posprzedawac. także prania i parsowania mnie czeka,że hoho. Najpierw piore i prasuje ciuszki które oddaje, potem na sprzedaz, a na końcu dla syncia. Już poszły 4 pralki:szok:, czeka mnie jeszcze ok20:szok::szok::szok: Nazbierała się przez te ponad 4 lata
 
Jeju ja nic przez Was dziś nic nie zrobie...wchodzę tu żeby napisać 2 słowa bo już się wydźwięczyłam na naszym głównym, a tu 10 str nadrabiania i jaka dyskusja!!!:szok::szok::szok::-D:-D:-D

No dobra...to co ja wiem ze szkoły rodzenia o tych kosmetykach:

Oliatum- super!!! ale polecany dopiero jak się zaczną problemy ze skórą. Jeśli jest ok to do mycia np. wystarczy płym Johnsona top-to-toe.

Dla odmiany oliwka Johnsona jest ponoć do d! bo uczula i to bardzo! Polecają bardzo Hippa za to!

Sudokrem- oczywiście super też, ale dopiero jak wystąpi jakiś problem. Radzą, żeby nie zapastowywać dziecku od razu całęj pupy jak nie ma potrzeby. Wystarczy w zupełności Bepanthen lub Linomag!

A teraz czekam na feedback od Was ;-) bo ja mówię co usłyszałam w szpitalu gdzie mają przerób z mnóstwem dzieciaczków, a nie z moich własnych doświadczeń.
Takie kosmetyki zamierzam kupić, ale jeśli coś odradzacie to będę wdzięczna za rady!!! :-)

Co do listy którą podały dziewczyny to ja mam już prawie wszystko :-) brak tylko pieluch newborn i tych paru kosmetyków, ale to 1 wypad do sklepu i załatwione, więc może poczekać ;-):-D

Przewijak- Ja kupiłam taki na łóżeczko- myślę, że mimo wszystko się przyda bo nie wiem gdzie indziej bym dzieciątko przewijała? :confused:
Wnienkę też kupiliśmy ze stelarzem.
No i całą resztę tej listy :-) Muszę tylko nabyć dla siebie jeszcze 1 koszulę no i te podkłady poporodowe :zawstydzona/y:

Ja mam jeszcze pytanie o pranie...bo myślałąm o tych proszkach dla niemowląt, a w szpitalu polecili na początek tylko i wyłącznie płatki mydlane, bo jesli u dziecka wystąpią jakiekolwiek problemy ze skówą to to jest pierwsze zalecenie- prać tylko w płatkach mydlanych! więc chyba chcę być ten krok do przodu i juz mieć w nich rzeczy wyprane, żeby nie musieć prać wszystkiego od nowa :confused: co o tym myślicie???:confused::confused::confused:

A tak w ogóle to dziękuję Paniom moim które mi podsunęły sklep Drewex-Korolino w Krakowie :-D Bo dzięki niemu od wczorajszego wieczoru jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wózka X-lander xa 2010 kolor ocean (niebieski) :-D:-D:-D i się bardzo cieszymy bo kupiliśmy go 100zł taniej niż jest dostępny gdziekolwiek ;-) (a mieliśmy do lutego poczekać:-p)
W ogóle się dowiedziałam, jak dzwoniłam do różnych sklepów, że te wózki schodzą jak ciepłę bułeczki i już zostały tylko w sklepach pojedyńcze kolory, a następna dostawa dopiero w II polowie lutego lub w marcu:szok:...dlatego woleliśmy nie czekać :-) (fotelik i gondola ('09) też dotrze do nas z aukcji po weekendzie:tak:)

Lada dzień przywiozą też łóżeczko dla małej :-D no i materac wybraliśmy kokos-pianka-gryka...czy dobrze?-nie wiem, ale tak radzono :confused::sorry2:

No i z takich większych zakupów zostałą nam tylko pościel- mamy wybraną (kremową) tylko zamówić trzeba (MY-SWEET-BABY 14-cz.120x90 moskitiera kolor hafty (892329506) - Aukcje internetowe Allegro)
tylko poradźcie z tym rozmiarem bo mamy do wyboru właśnie 120x90 lub 135x100 i nie wiem którą zamówić??????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: (lóżeczko standart będzie- 120x60) poradźcie dobre mamusie :-D
 
Ostatnia edycja:
No i z takich większych zakupów zostałą nam tylko pościel- mamy wybraną (kremową) tylko zamówić trzeba (MY-SWEET-BABY 14-cz.120x90 moskitiera kolor hafty (892329506) - Aukcje internetowe Allegro)
tylko poradźcie z tym rozmiarem bo mamy do wyboru właśnie 120x90 lub 135x100 i nie wiem którą zamówić??????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: (lóżeczko standart będzie- 120x60) poradźcie dobre mamusie :-D

śliczna pościel :) normalnie chce taką samą - tylko zdecydowanie mniej elementową
 
reklama
Aga, wronka-podrzuccie linki co zamawiałyście i czy wszystko ok z towarem!
bo wiadomo, że jk coś sprawdzone to i bez strachu można zamawiać!

kamisia ja kupiłam tutaj Batko ŚPIOCHY Śpioszki Ela r.56 Cena hurtowa !! (876017618) - Aukcje internetowe Allegro. Przesylak szybka, towar dobry gatunkowo. Jedno male ale....Pani zadzwonila do mnie ,że nie maja kolorów takich jak zamowiłam (w dwoch rodzajach) i zaproponowala albo wymianę na inne, albo zwrot kaski. Wymienilam na inny wzór i jestem zadowolona:tak:. Zresztą sprzedajaca b. sympatyczna;-)
 
Do góry