reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Olapolap, mysle, ze z ta oliwka Nivea to dobry pomysł. polozna nam mowila, ze dobrze jest uzywac kosmetykow jednej firmy czy z jednej serii, bo w przypadku alergii nie musimy sie zastanawiac czy problem jest od penatena, bambino czy jeszcze czegos innego. a jesli kupujesz bambino to dobrym substytutem jest nivea. ja sama tez tak bede robila, bo bambino wydaje mi sie najbardziej klasyczne i sprawdzone.
 
reklama
Teraz to już zgłupiałam odnośnie materacy dla dzieci. Tu jest artykuł o materacach
Materace Dla Dzieci
Odradzają tam te wszystkie maty kokosowe w środku materaca.
Już lepiej radzą kupić zwykły piankowy.
I bądź tu mądry?!!!

wszystko ok, ale to jest strona gdzie rozniez sprzedaja materace i nie zauwazylam na niej klasycznych materacy kokos-pianka-gryka, a te wlasnie sa zalecane dla maluchów. ja osobiscie nie ufam takim strona www, bo to czysty marketing i nikt tam nie napisze, ze nasze materace sa super, ale mozesz kupic za 70 zl materac w zwyklym sklepie i tez bedzie ekstra...

przede wszystkim nie dajmy sie zwariowac i wszyskie informacje trzeba cedzic kilka razy

powiedziala pani od marketingu w rekamie i sposobach psychoogicznego oddziaływania na potencjanych kientów;-)
 
Chcialabym kupic krem bambino i widze ze sa dwa - pielegnacyjny i ochronny. Ktory wybrac? A moze oba tylko do roznych celow? Wlasnie - kiedy sie uzywa takich kremow??? Moj M uwaza, ze taka chemia jest zbedna, jak sadzicie? Jest cos 100% naturalnego czym mozna dziecko smarowac?

Ja słyszałam że na początku dzieciątko najlepiej smarować parafiną:-)a ta nir powinna uczulać. Z pewnością ją kupię.Nie mniej jednak w razie draki wyposażę się w zestaw kosmetyków dla malucha:-)ale nie wiem jakiej firmy- myslałam o Nivea Baby
 
Przyjechało moje łóżeczko i materacyk (kupiłam na necie) no i mam pytanko - zamówiłam materac kokos-pianka-gryka ale ta część z gryką wydaje mi się strasznie niewygodna.

Tak ma być? Wyraźnie dają się wyczuć kuleczki nasionek. Dziecku naprawdę będzie na tym wygodnie?????????

Będzie :tak: te ziarenka układają się pod ciałkiem a prześcieradełko frotte daje miękkość. My też taki mamy i wypróbowany już.

A co do wyciekania z pampersa to to się zdarza i to dosyć często zwłaszcza w nocy :-p Ale nie jest tego taka ilość żeby dziecko musiało spać na ceracie wystarczy położyć w to miejsce piluchę tetrową a ja kupowałam w rossmanie takie podkłady gdzie z jednej strony jest ceratka a z wierzchu taki wkład z waty czy czegoś w ten deseń i podkładałam to tą chłonną stroną do materaca i ładnie wyciągało wilgoć z materaca a na wierzchu było prześcieradełko.
 
olapolap Dzięki za prześledzenie mojej listy i komentarze do niej.
Tak, tak to chodziło mi o ochraniacz na łóżeczko.
Podkładów ceratkowych nie mam zamiaru używać. Pieluszki przecież są tak chłonne, to dopiero może się przydać jak już dziecko będzie spać bez pieluszki.
Kupiłam i obcązki i nożyczki. Swoje obcinam obcażkami, jakoś nożyczkami się nie nauczyłam. Mam kolezankę, która obcina swoje żyletką :szok: To jest hard core. Więc dziecku spróbuje i tym i tym. Zobaczymy czym mi będzie lepiej to robić.
A na materacyk to tak jak polecasz zdecyduję się na kokos-pianka-gryka.
To pieluszek też dokupię. Szczególnie podobają mi się te flanelowe. Są tak słodkie te wzorki :)

co do materaca gryka - pianka - kokos - powiadziano mi, że stronę kokos stosuje się dla noworodków do 10 miesiąca, potem przekłada się na część gryka - kóra jest twardsza
 
Myślę, że kiedyś się nie zastanawiano jaki materac - był jaki był i tez się człowiek jakoś wychował.. teraz jest dużo różnych rzeczy i można dostać kota:-):-) nie mówię już, że oczopląsu w sklepie też. Ja jestem alergikiem, mój mąż również i nam odradzono w 2 sklepach kokos - gryka (że gryka niby może uczulać malucha jak ma skłonności) i ostatecznie kupiliśmy kokos - pianka - kokos. Ale czy to dobrze? Cholera wie..:-)
 
Myślę, że kiedyś się nie zastanawiano jaki materac - był jaki był i tez się człowiek jakoś wychował.. teraz jest dużo różnych rzeczy i można dostać kota:-):-) nie mówię już, że oczopląsu w sklepie też. Ja jestem alergikiem, mój mąż również i nam odradzono w 2 sklepach kokos - gryka (że gryka niby może uczulać malucha jak ma skłonności) i ostatecznie kupiliśmy kokos - pianka - kokos. Ale czy to dobrze? Cholera wie..:-)


ja tez mam taki i czas pokaze:-)
 
reklama
Do góry