reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
13x13 ja w Twojej liscie dodałabym trochę pieluszek tetrowych są niezbedne do wycierania buzki jak sie uleje, do lekarza na wage, do tego zeby przy buzi dzidzi polozyc zeby jej sie milej lezalo jak jest neispokojna, do kąpania i do kladzenai sobie na ramie jak nosimy dzidzie do odbicia,
ja startowalam z 20 szt ale dokupilam jeszcze 20 bo prania bylo za duzo
 
ja uzywalam zapobiegawczo nivea przeciw odparzeniom, jest super a zanim go uzywalam to mala od linomagu dostala odparzenia i musialam tormentiolem leczyc a to taka masc gdzie na ulotce pisze ze nei wolno niemowlat smarowac a pediatrzy ja wypisuja bo jedyna skuteczna i czlowiek ma dylemat tylko i wyrzuty ale fakt ze dziala
 
a ja juz zlaktatorem do szpitala jade rodzic. jest na liscie rzeczy- dostalismy od poloznej, ktore mam ze soba zabrac.
:-D

Ja tez miałam i nie wyobrażam sobie nie mieć:tak:



poradźcie - kupiliśmy łóżeczko 120x60 - a jaką do tego pościel 120x90 czy 135x100 na allegro w różnych aukcjach są podane wymiary poszewek, ale już nie ma wymiaru ochraniacza

120 na 90 ta 135 jest za duża przerobiłam temat bo miałam tez dużą

A ja dostałam od koleżanki taką listę -na marcówkach już przerabiały ten temat;-)

Łóżeczko
Materacyk (mamy kokosowy, bo gryka wydawała mi się nieprzyjemna jak dotykałam... )- kokos gryka polecają lekarze , nam co się wydaje chyba mniej ważne
Ceratka na materacyk- po co to powietrza nie przepuszcza

Bzdury reklamowane, o których nie należy myśleć:
monitor oddechu,
sterylizator do butelek,-
specjalny kosz do zużytych pieluch z workami- ja mam i nie jest bzdurą choć jak ktoś nie ma na to kasy nie ma co szalec

A ja w jakiejś gazecie dzieciowej przeczytałam coś na co bym nie wpadła:baffled::baffled::baffled: mausia pisała ze musiała się na butlę przestawić i przygotowywała sobie butelki z wsypanym mlekiem a wodę w... termosie miała...nie musiała wstawać, gotować, podgrzewać itp...

:confused:

Ja tak robiłam sa takie specjalne pojemniki na mleko
AVENT POJEMNIK na mleko w proszku, kaszkę (883341301) - Aukcje internetowe Allegro
lub do butelek
Tommee Tippee POJEMNIK miarka NA MLEKO 4szt 0%BPA (884833924) - Aukcje internetowe Allegro
miałam zawsze termos z gorącą i butelkę z zimna i to sobie mieszałam . przygotowanie mleka zajmuje minute
i do tego taką torbe dla mnie rewelka
TORBA TERMICZNA AVENT termoopakowanie (880386803) - Aukcje internetowe Allegro
mieści dwie butle TT te wieksze .
Niektóre mamy zostawiają butle we włączonym podgrzewaczu ale ja raz bym sie bała że coś sie stanie a dwa po co ma to całą noc działać to nie wiem . Sa jeszcze czajniki co trzymają temp ja mam taki
CZAJNIK ZELMER 17Z016 INOX 2000W FILTR OKAZJA (880637151) - Aukcje internetowe Allegro
 
Witajcie dziewczyny:)
Mimo, że mam termin na lipiec 2010 to zdecydowałam się napisać tutaj, ponieważ u Was się dużo więcej dzieje no i większy szał zakupowy panuje:) Wy już prawie na finiszu a u nas jeszcze spokojnie, nieśmiało przeglądam wasze posty.
A zresztą brzucha już mam takiego dużego jakbym na kwiecień miała więc co tam:)
Od razu przejdę do mojego pytania. Co sądzicie o takich LEŻACZKACH- BUJACZKACH??
FISHER PRICE #41a HUŚTAWKA LEZACZEK DELUX 3w1 W-w (886345165) - Aukcje internetowe Allegro
Bardzo mnie się to podoba, bo i praktyczne no i wygodne, tylko....czy aby maluch za bardzo się do tego nie przyzwyczai?Moja kuzynka coś takiego ma, no i tak się bobas wybujał, że teraz aż pod sufit muszą podrzucać, żeby zasnął.
No i nie wiem, co Wy o tym myślicie?
Pozdrawiam Karolina
 
My tez mielismy przewijak taki który się kładło na łóżeczku.rewelacyjna sprawa bo nie trzeba się schylać a wiadomo o kręgosłup trzeba dbać:tak:
Nasz kupilismy razem z łóżeczkiem Klupsia.
 
Lista spoko, parę rzeczy bym dodała, parę odjęła. Dobrze raz na jakiś czas wrzucić taką listę dla nowo przybywających, aby nie szukać po stronach.
Laktator LOVI też zakupiłam, to chyba był mój 1 zakup ciązowy. Nie chciałam się denerwować w szpitalu czy mój małżonek znajdzie odpowiedni. Zakupiłam też z drugiej ręki. Dałam tylko 25 zł + przesyłka. Mnie to nie brzydzi, wyrazi się go i tyle. A jak idzie się do dentysty to tam też wszystko jest używane-odkażane. Nie mam w ogóle oporów przed używanymi rzeczami.
Przewijak też posiadam, ale miękki. Będę trzymać na komodzie.

Witajcie dziewczyny:)
Mimo, że mam termin na lipiec 2010 to zdecydowałam się napisać tutaj, ponieważ u Was się dużo więcej dzieje no i większy szał zakupowy panuje:) Wy już prawie na finiszu a u nas jeszcze spokojnie, nieśmiało przeglądam wasze posty.
A zresztą brzucha już mam takiego dużego jakbym na kwiecień miała więc co tam:)
Od razu przejdę do mojego pytania. Co sądzicie o takich LEŻACZKACH- BUJACZKACH??
FISHER PRICE #41a HUŚTAWKA LEZACZEK DELUX 3w1 W-w (886345165) - Aukcje internetowe Allegro
Bardzo mnie się to podoba, bo i praktyczne no i wygodne, tylko....czy aby maluch za bardzo się do tego nie przyzwyczai?Moja kuzynka coś takiego ma, no i tak się bobas wybujał, że teraz aż pod sufit muszą podrzucać, żeby zasnął.
No i nie wiem, co Wy o tym myślicie?
Pozdrawiam Karolina

Fajna sprawa. Mam w planach kupić z Fisher Price ale tylko leżaczek. Huśtawka to już dla mnie trochę przesada. :) No i wydatek większy. Też mam nadzieję, że maleństwo nie uzależni się od bujania.

Ja też początkowo przyłączyłam się do mam październikowych :) Bo nie wiedziałam, że w Kwietniówkach tak fajnie jest :) Od mam "starszych stażem" o parę miesięcy można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, bieżącej pielęgnacji itp. Więc wydaje mi się to dobry pomysłem przyłączenie się do nas.
 
Ostatnia edycja:
A tak wygląda moja lista:

ŁÓŻECZKO 
MATERACYK DO ŁÓŻECZKA pół-twardy 
PRZEŚCIERADŁA NA MATERACYK  2 szt. 
POŚCIEL - KOŁDERKA+PODUSZKA - zakup we wrześniu
POŚCIEL - POSZEWKI 2 kpl. 2-częściowe - zakupu we wrześniu
ŚPIWOREK - na razie będę używać zamiast kołderki
OCHRANIACZ
PRZEWIJAK
SZAFKA PLASTIKOWA NA KOSMETYKI ? Taka na kółkach na 3 lub 4 pojemniki Zastawiam się czy kupić

WÓZEK ZE SPACERÓWKĄ + OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ 
PARASOLKA DO WÓZKA 
OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA NA WÓZEK 
MOSKITIERA DO WÓZKA 
FOTELIK SAMOCHODOWY 
KOCYK lżejszy polarowy 
KOCYK bawełniany 
KOCYK grubszy i większy np.akrylowy

BUTELKA 
LAKTATOR
TERMOSIK DO BUTELEK ? zastanawiam się czy kupić
WKŁADKI LAKTACJNE
BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt. 
KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt 
BLUZKI NA DZIEŃ Z ŁATWYM DOSTĘPEM DO PIERSI co najmniej 2 szt. 
ROŻEK
SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK ? zastanawiam się czy kupić

PROSZEK DO PRANIA KOLOR I BIAŁY
PIELUCHY TETROWE 5 szt. 
PIELUCHY FLANELOWE 3 szt.
PIELUCHY JEDNORAZOWE 
CHUSTECZKI NAWILŻANE 
SUDOKREM , LINOMAG Lub BEPANTHEN (Kremy do pupy) 
MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2 szt. 

WANIENKA + STELAŻ
RĘCZNIKI Z KAPTURKIEM = 2 szt posiadam, 1 szt kupić. 
NOŻYCZKI + OBCĄŻKI
GRUSZKA, FRIDA - Mam to i to
WACIKI I PAŁECZKI GRUBSZE
PŁATKI DO PRZEMYWANIA OCZU I TWARZY 
KREM DO TWARZY np. bambino 
SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW
MYDŁO 
OLIWKA 
TERMOMETR DO KĄPIELI
TERMOMETR POKOJOWY
EMULSJA DO KĄPIELI


SPIRYTUS 70%
SÓL FIZJOLOGICZNA do zakraplania np. noska gdy jest katar-rozpuszcza wydzielinę i dziecku łatwiej oddychać. 
PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w lodówce 
HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką 
MAŚĆ NAGIETKOWA 
TERMOMETR LEKARSKI
WODA MORSKA
GRIPE WATER (woda koperkowa) na kolki
PREPARATY PRZECIW I PO UKĄSZENIU KOMARÓW - w lecie konieczność
MAŚĆ NA BRODAWKI
TANTUM ROSA
SZARE MYDŁO
MAJTKI JEDNORAZOWE DO SZPITALA 4 szt.
PODKŁADY POPORODOWE
 
reklama
Chcialabym kupic krem bambino i widze ze sa dwa - pielegnacyjny i ochronny. Ktory wybrac? A moze oba tylko do roznych celow? Wlasnie - kiedy sie uzywa takich kremow??? Moj M uwaza, ze taka chemia jest zbedna, jak sadzicie? Jest cos 100% naturalnego czym mozna dziecko smarowac?
 
Do góry