reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

a ja juz zlaktatorem do szpitala jade rodzic. jest na liscie rzeczy- dostalismy od poloznej, ktore mam ze soba zabrac.
i w ogoe dla mnie to idealne rozwiazanie, bo niby w szpitalu sa elektryczne, ale ja sie brzydze... nawet nie jestem w stanie pomyslec ze moglabym miec uzywany:baffled:
jakos inne rzeczy mi nie przeszkadzaja, a tu nie moge sie przemoc...

no ale to tylko ja:-D
 
reklama
a ja juz zlaktatorem do szpitala jade rodzic. jest na liscie rzeczy- dostalismy od poloznej, ktore mam ze soba zabrac.
i w ogoe dla mnie to idealne rozwiazanie, bo niby w szpitalu sa elektryczne, ale ja sie brzydze... nawet nie jestem w stanie pomyslec ze moglabym miec uzywany:baffled:
jakos inne rzeczy mi nie przeszkadzaja, a tu nie moge sie przemoc...

no ale to tylko ja:-D
Ja tez tym razem jade z laktatorem, może szybciej pokarm bedę miała:blink:
 
Przed chwila mialam telefon od sprzedawcy z allegro, zaraz wysylaja paczkę:-D:-D. Nie moge sie juz doczekac tych Boryskowych ciuszkow:tak::-p
 
poradźcie - kupiliśmy łóżeczko 120x60 - a jaką do tego pościel 120x90 czy 135x100 na allegro w różnych aukcjach są podane wymiary poszewek, ale już nie ma wymiaru ochraniacza
 
nad sterylizatorem nie zastanawiałam się - ja natomiast mam dylemat czy kupować laktator - jest to jednak wydatek, a nie wiem czy będzie potrzebny - Doświadczone Mamy proszę o radę

Doświadczona w laktatorach nie jestem, ale pytałam i czytałam na ten temat dużo...coż może się okazać, że nie będzie w ogóle potrzebny;-), a może jeszcze w szpitalu okazać się wprost niezbędny!!!:szok: Dlatego ja nie chciałam ryzykować kupowanie w sklepie przez męża "na gwałt" i przepłacanie dużej kasy, bo drogie te cuda strasznie jak na pąpkę z butelką :-D i kupiłam z drugiej ręki na allegro ręczny Avent isis. Coż...może i wolałąbym nowy ale za ten zapłaciłam 1/3 ceny nowego a jest pełen zestaw z częściami zapasowymi :-) ale to tylko moje zdanie :tak:
 
A ja dostałam od koleżanki taką listę -na marcówkach już przerabiały ten temat;-)

Łóżeczko
Materacyk (mamy kokosowy, bo gryka wydawała mi się nieprzyjemna jak dotykałam... )
Ceratka na materacyk
Prześcieradełko (frote z gumka najwygodniejsze) 2 szt.
Wypełnienie – kołdra + poduszka
Ochraniacz na łóżeczko (na początku jest dekoracją, przydaje się dopiero jak dziecko samo się przemieszcza po łóżeczku)
Pościel – 2-3 szt.
Kocyki – jeden miałam cienki polarowy, a drugi gruby (przydał się głównie do wózka)
Rożek (był grubości kołderki i młody spał w nim do końca 3 mies. zamiast kołdry)

Na łóżeczku miałam (i to wygoda)
Przewijak – bardzo praktyczna sprawa.
Jak dziecko było małe, nie sięgało nogami do końca łóżeczka i nie właziło mi pod ten przewijak i nie grzebało tam to miałam pod przewijakiem wszystko do przewijania – stosik pieluch, chusteczki do tyłka i koszyczek z kremami i sprawami higieny, które też wykonuje się na przewijaku.

Bzdury reklamowane, o których nie należy myśleć:
monitor oddechu,
sterylizator do butelek,
specjalny kosz do zużytych pieluch z workami

Kąpiel/higiena noworodka
- Wanienka
- Stelaż (ewentualnie)
- 2 reczniki z kapturkiem
- Myjki – nie uzywałam, do tej pory myje go ręką
- Termometr do wody
- Gruszka do nosa lub Frida – polecam Fridę, ją się tylko przytyka do nosa, a efekt jest większy niż z gruszką, jeżeli nie przeraża Cię, że pociagasz z jego nosa ustami – ale tam sa filtryJ
- Nożyczki do paznokci
- Szczotka do włosów – dopiero od niedawna używamy, czesaliśmy się tylko jak przez chwile w 2 mies. miał ciemieniuchę, a teraz często zpominamyJ
- Mydełko/płyn do mycia (to temat rzeka i każdy ma inne poglady, więc nie pisze bo trzeba o tym dyskutować)
- Cos do smarowania – podobnie jak z punktem wyżej
- Bagietki (niekoniecznie dla dzidziusiów, bo to pic na wodę)
- Pudru nigdy nie używaliśmy
- Sudocrem do pupy (najlepszy), a jak nie będzie miał kłopotów z odparzaniem, potem można stosować coś innego, tańszego, np. my teraz używany Nivea przeciw odparzeniom
- Spirytus 70% do pępka - trzeba rozcieńczyc zwykły, potem przyszła połozna i powiedziala, że pioktanina na spirytusie lepsza i tym smarowaliśmy
- Gaziki i sól fizjologiczna do przemywania oczu

Karmienie
Stanik do karmienia - 2 szt. co najmniej
Koszula nocna do karmienia (lub piżama, po prostu musi się rozpinać z przodu)
Wkładki laktacyjne
Laktator - mąż kupił dopiero jak byłam w szpitalu - Lovi senso (sprawdził się)
Butelka 250 ml. – 1 szt. (ale jak bedziesz karmiła piersia długo sie nie przyda, ja miałam w komplecie z laktatorem)
Butelka 125 ml – 1 szt. na poczatek w zupełności wystarczy
Szczoteczka do mycia butelek
Smoczek uspokajający – 1 szt (0-3m) – młody zkceptował tylko Avent, choc przerobił wiele...
Lańcuszek do smoczka
Smoczek(i) do butelek (0-3m)
Termoopakowanie na butelki - taki styropianowy termos- (jak będziesz karmiła piersią długo sie nie przyda)

Nie miałam i można żyć bez: Sterylizator - przesada i wyjaławianie dziecka, Podgrzewacz do butelek - mleko robie świeże, a jak cos to mikrofalówka, słoiczki z zupkami podgrzewam w małym garnuszku

Pieluchy

a) tetrowe - te pieluchy mogą przydać się do kąpania (dziecku milej jak cos w wanience jeszcze pływa), wyłożenia przewijaka (chłopcy często po ściągnięciu pampersa sikają), przykrycia ramienia na którym się trzyma bobasa, żeby się na przykład nie mieć plamy jak uleje. Zastosowań jest mnóstwo - do wycierania, zamiast śliniaka ok. 10 sztuk
b) flanelowe - nie musza być białe, przydają się do wyłożenia wózka, rożka i innych takich, do lekarza, przykrycia jak gorąco itp. ok. 3 sztuk - ja miałam 5 i dokupiłam potem jeszcze 5, żeby ciągle nie prać i nie prasować:)
c) pampersy new born
d) mokre chusteczki do pupci

Inne duperele:

Wózek z gondolą
Fotelik do samochodu 0-13kg (chyba, że wózek będzie 3 częściowy)
Torba do wózka (może w komplecie)
Parasolka do wózka (później) (może w komplecie)
Folia przeciwdeszczowa do wózka (może w komplecie)
Śpiworek do wózka (może w komplecie)
Leżaczek - na początku nie mieliśmy i leżał w domu w wózku, potem dostaliśmy, ważne jak już jest troche kontaktowy i cały czas nie śpi, możesz go wtedy np. zabrać z sobą do kuchni, on Cię widzi.
Termometr elektroniczny


A ja w jakiejś gazecie dzieciowej przeczytałam coś na co bym nie wpadła:baffled::baffled::baffled: mausia pisała ze musiała się na butlę przestawić i przygotowywała sobie butelki z wsypanym mlekiem a wodę w... termosie miała...nie musiała wstawać, gotować, podgrzewać itp...

Co do termometru do wody mój S powiedział że nam niepotrzebny bo On będzie małą kąpał i On wie jaka woda ma być... :confused:
 
ja, choc pierwsze dzidiz bedzie, to ze szkoly rodzenie do listy 13x13 chcialam powiedziec, ze sudocrem lepiej jest zastapic kremem ochronnym np. bambino. chodzi o to ze sudocrem jest kremem leczniczym i w momencie jak faktycznie pojawia sie odparzenia nie ma czym leczyc babla... sama na poczatku myslalam tylko o sudocremie, ale to co powiedziala polozna ma sens, bo szkoda mi Margolki jakby miala sie meczyc z jakimis silymi masciami na recepte.

a druga sprawa to przewijak.. i tutaj sami doszlismy do wniosku, ze lepiej nie... ogladalismy kilka modeli i kazdy wg nas ma kiepski system montowania i jest malo stabilny.. wiem ze tysiace rodzicow z tego kozystaja, ale u nas jakos sie przemoc nie mozemy. u nas jest jeszcze ten problem, ze po wstawieniu do sypiali lozeczka nie mamy juz miejsca na komode dla dziecka a tym samym nie mamy miejsca do przewijania.... wiec caly czas jestemy na etapie kombinowania co z tym fantem zrobic...:baffled:
 
Dagsila zgadzam się -ja przekopiowałam listę -i fajnie ze ktoś może coś doradzić:tak: ja mam przed sobą ulotkę kosmetyków HIPP -jest ich milion a ja tak naprawdę z całego zestawu kupiłabym 2:confused: nie ma co bąbla namaszczać bóg wie czym

Co do przewijaka -ja też nie kupuję -i tak wiem gdzie on wyląduje:-) -chcę tylko kupić taki dmuchany materacyk do przewijania -w ikei za 20 zł -do łazienki -jak małą wykąpię żeby kolo wanienki mieć pod ręcznik -bo jest miejsce na to
 
ja, choc pierwsze dzidiz bedzie, to ze szkoly rodzenie do listy 13x13 chcialam powiedziec, ze sudocrem lepiej jest zastapic kremem ochronnym np. bambino. chodzi o to ze sudocrem jest kremem leczniczym i w momencie jak faktycznie pojawia sie odparzenia nie ma czym leczyc babla... sama na poczatku myslalam tylko o sudocremie, ale to co powiedziala polozna ma sens, bo szkoda mi Margolki jakby miala sie meczyc z jakimis silymi masciami na recepte.

a druga sprawa to przewijak.. i tutaj sami doszlismy do wniosku, ze lepiej nie... ogladalismy kilka modeli i kazdy wg nas ma kiepski system montowania i jest malo stabilny.. wiem ze tysiace rodzicow z tego kozystaja, ale u nas jakos sie przemoc nie mozemy. u nas jest jeszcze ten problem, ze po wstawieniu do sypiali lozeczka nie mamy juz miejsca na komode dla dziecka a tym samym nie mamy miejsca do przewijania.... wiec caly czas jestemy na etapie kombinowania co z tym fantem zrobic...:baffled:

a co z przewijakiem który można położyć na łóżeczko - moja koleżanka ma taki
 
reklama
Dagsila- ja miałam przewijak na łóżeczko i się sprawdził- jak potrzebowałam kładłam, a jak nie to opierałam o ścianę i było ok.
Co do kremu to używaliśmy zapobiegawczo bephantenu a leczniczo sudocremu- chociaz leczniczo mało było, bo w lecie można ładnie wietrzyć pupcię :tak:
 
Do góry