reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Cześć Dziewczyny. Widzę, że dziś o zakupach przez internet. U mnie było podobnie, ok 2 tygodni robiłam dokładną listę co chcę od jakiego sprzedawcy, co chwilę cos wykreślałam albo coś jeszcze dopisywałam i w końcu jednego dnia nabrałam odwagi i w ciągu godziny wydałam ponad 800zl:-D:-D:-D:-D jak to dobrze, ze to wirtualne pieniążki:-D:-D:-D:-D ale mam już wszytsko. Oto linki do sprzedawców u jakich kupowałam:
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

Jeżeli chodzi o sprzedawcę mamo-tato to później troszkę opiszę bo mam już w domku tylko teraz mało czasu.
Sprzedawca justinex- dzis będzie przesyłka wieć zobaczę dopiero ale jak narazie bez zarzutów. A na trzecią przesyłkę pewnie jeszcze kilka dni poczekam. Z własnego doświadczenia wiem że lepiej kupić u jednego sprzedawcy jak najwięcej-koszty przesyłki mnie udało sie u dwóch ze względu an kwote wogóle nie płacić za przesyłkę i to kurirem.
 
reklama
Pytanie do mama doświadczonych
Jak to jest dokładnie z odwiedzinami położnej po porodzie?
W necie wyczytałam, że powinno się zgłosić do swojej przychodni, że oczekuję się dziecka. Ale co po porodzie, kiedy będą wiedzieć, że urodziłam. Gdzieś dowiedziałam się też, że to szpital zgłasza po urodzeniu dziecka do przychodni informację. Może ktoś coś wie na ten temat.
 
Pytanie do mama doświadczonych
Jak to jest dokładnie z odwiedzinami położnej po porodzie.
W necie wyczytałam, że powinno się zgłosić do swojej przychodni, że oczekuję się dziecka. Ale co po porodzie, kiedy będą wiedzieć, że urodziłam. Gdzieś dowiedziałam się też, że to szpital zgłasza po urodzeniu dziecka do przychodni informację. Może ktoś coś wie na ten temat.

Ja co prawda nie musialam zglaszac, bo należalam do szpitala w którym pracowała moja mama no i koleżanki położne wiedziały,że urodziłam:tak:. Jednak z tego co pamiętam to jak chodzilam na wizyty do gina to byłam świadkiem jak młode mamy dzwoniły do gabinetu położnych i mowiły,że proszą o wizytę patronażowa, no i umaiwaly sie na konkretny dzień i godz.
 
Kurcze u mnie bylo to jakies 4 lata temu. Jednakze nie przypominam sobie abym umawiala sie osobiscie z polozna. Wydaje mi sie ze szpital zglosil... Choc nie jestem pewna w 100%. I z tego co wiem przyszla z zaskoczenia... Po prostu ktoregos ranka zapukala do drzwi:-) Nie wiem jak to teraz wyglada, musze popytac:-)
 
nie jestem doświadczona, ale poinformowano mnie w szpitalu w którym będę rodzić że to szpital przesyła dokumenty odnośnie urodzenia dziecka i położna umawia się z mamą na wizytę.
Jest tez inna droga, jeżeli "wynajmujesz" położną do porodu to ona również zajmuje się wami kiedy wrócicie do domku.
 
No troche zaszalalas z tym new baby :) a jaki przedzial kg tam jest bo z pampersa new baby sa malutkie i oplaca sie od razu kupic rozmiar 2 ktory jest od 3-5 kg wiec i tak dobry, a te jedynki to malutkie i nieekonomiczne opakowanie, ja mialam jedne a potem 2
mi na poczatku szlo duzo pieluch bo dziecko co kichnie to zaraz siusiu lub jakas kupka (na poczatku smółka czyli taka ciagnaca sie i lepiaca) a taki dzidzius czesto jest kaprysny i jak troszke siusiu ma to nie chce np. jesc bo mu niekomfortowo :) nie pamietam na sztuki ale tak nawet co godzine nie raz przebieralam potem rzadziej
no to chyba zaszalalam:zawstydzona/y: Ale kupilismy tyle dlatego, ze bylismy w Irl Pln i tam mieli niezla wypradaz, bo mniej wiecej o polowe taniej niz tutaj w Dublinie. Kupilismy rozne rozmiary tych New Baby nr 1(2kg-5kg), NB 2 (3kg - 6kg) i NB 3 (4kg -7kg), wiec najwyzej tych malych nie zuzyje. Wiem, ze zawsze mozna dokupic, ale bardziej mi sie oplaci kupic paczke czy 2 za duzo i nie zuzyc, nic potem dokupowac tutaj za 2 razy wyzsza cene.
a z tym przebieraniem co godzine, to mnie przestraszylas. Nie wiedzialam, ze to az tak czasto moze byc. Ale jak trzeba, to trzeba:-)
 
Kurcze u mnie bylo to jakies 4 lata temu. Jednakze nie przypominam sobie abym umawiala sie osobiscie z polozna. Wydaje mi sie ze szpital zglosil... Choc nie jestem pewna w 100%. I z tego co wiem przyszla z zaskoczenia... Po prostu ktoregos ranka zapukala do drzwi:-) Nie wiem jak to teraz wyglada, musze popytac:-)
do mnie zadzwonila sie umowic, ale mam przypadki w rodzinie gdzie polozna zrobila tzw. nalot i wcale sie nie zapowiadala
 
Ja koszulkę do karmienia będę miała raczej na guziki.
Jak urodziłam Olę leżała ze mną dziewczyna i strasznie się wkurzała na taką kopertową, bo jakoś jej się rozchodziła i cycochy co chwila na wierzchu były. Może jakiś kiepski model miała
 
reklama
no to chyba zaszalalam:zawstydzona/y: Ale kupilismy tyle dlatego, ze bylismy w Irl Pln i tam mieli niezla wypradaz, bo mniej wiecej o polowe taniej niz tutaj w Dublinie. Kupilismy rozne rozmiary tych New Baby nr 1(2kg-5kg), NB 2 (3kg - 6kg) i NB 3 (4kg -7kg), wiec najwyzej tych malych nie zuzyje. Wiem, ze zawsze mozna dokupic, ale bardziej mi sie oplaci kupic paczke czy 2 za duzo i nie zuzyc, nic potem dokupowac tutaj za 2 razy wyzsza cene.
a z tym przebieraniem co godzine, to mnie przestraszylas. Nie wiedzialam, ze to az tak czasto moze byc. Ale jak trzeba, to trzeba:-)

Aga hehehe najwyżej bedziesz miala na handel te male pieluszki:tak:, przynajmnie zarobisz, jak taka przebitka cenowa u Was;-)
a ja zostawiam kupowanie pieluszek na sam koniec, tuż przed szpitalem bo przecież jeszcze jest wiele czasu, a pieluszki to można kupić wszędzie:tak::tak::tak::tak:

za to teraz zastanawiam się nad wyborem koszuli do szpitala i do karmienia, macie już takie??? bo ja znalazłam coś takiego:
MUZZY_Koszula _KOPERTOWA_do_karmienia __S__KOLORY (878075978) - Aukcje internetowe Allegro

zastanawiam się tylko czy pizamka nie byłaby lepsza?

Ja jedną mam po córci, ale na guziki wlasnie i taka też zamierzam kupic druga. Ze mna tez leżała laska co miala bez guzików i co chwila cycochy na wierzchu:-D
 
Do góry