reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Pochwale sie Wam Dziewczyny, ze Kochanie Moje zabralo mnie dzis na zakupy i kupilismy kilka fajnych rzeczy: pieluszki new baby 8 paczek, chusteczki naliwzajace, 2 butelki po 260ml ze smoczkiem antykolkowym i termometrem sprawdzajacym temp mleka, podgrzewacz do butelek, wkladki laktacyjne, majtki poporodowe i jeszcze jakies drobiazgi:-D
a wlasnie, powiedzcie mi kochane moje, ile mi potrzeba tych majtek i wkladek laktacyjnych? bo ja kompletnie nie mam pojecia:( Acha, jeszcze jakbyscie mi powiedzialy, jakie podaski bierze sie do szpitala? wiem, ze duze jakies, ale moze jakies przyklady? bo w tym dziwnym kraju mowia mi, ze jakie chce, takie mam sobie wziac, wiec malo to pomocne jak dla mnie... ostatni pytanie jakie mam: ile srednio dziecko zuzywa pieluch dziennie? bo tez nie wiem, ile mam miec takich pieluszek new baby 2-5kg...
Alez mam dylematy, wiem:zawstydzona/y: ale niestety nie orientuje sie jeszce...:zawstydzona/y:

No troche zaszalalas z tym new baby :) a jaki przedzial kg tam jest bo z pampersa new baby sa malutkie i oplaca sie od razu kupic rozmiar 2 ktory jest od 3-5 kg wiec i tak dobry, a te jedynki to malutkie i nieekonomiczne opakowanie, ja mialam jedne a potem 2
mi na poczatku szlo duzo pieluch bo dziecko co kichnie to zaraz siusiu lub jakas kupka (na poczatku smółka czyli taka ciagnaca sie i lepiaca) a taki dzidzius czesto jest kaprysny i jak troszke siusiu ma to nie chce np. jesc bo mu niekomfortowo :) nie pamietam na sztuki ale tak nawet co godzine nie raz przebieralam potem rzadziej

majtki kupuje sie w paczuszce po 7 sztuk i to starcza
zamaist podpasek lepsze sa podklady poporodowe ktore kupuje sie w aptece, sa o wiele wieksze, ale nie ma cos ie przerazac w szpitalu mozna spokojnie sobie w takich lerzec, bo leci z Ciebie tak, ze przynajmniej sie nie stresujesz ze bokami wyjdzie (przepraszam za dosłownosc) a w domu mozna przejsc na podpaski jakies wielkie np. bella maxi
ja te podklady w domu jeszcze ze 2 dni uzywalam, kupilam ich 2 paczki
wkladki laktacyjne to na poczatek jedna paczka a potem sokupisz przeciez meza mozesz wyslac w skepach nie zabraknie, a nie wiadomo jak bedzie z karmieniem,
ja w szpitalu ich nei uzywalam, bo na poczatku malutko pokarmu leci, tylko troszenke leci siary, a nawal pokarmu jest w 2 lub 3 dobie i dopiero wtedy "wysadza"
 
reklama
W weekend troszkę zaszalałam zakupowo. Na stanie mam już: łóżeczko z materacykiem, 2 butelki TT, pieluchy jednorazowe, tetrowe i kilka flanelowych, 2 pajacyki rozm.56 i 2 body, a na allegro zamówiłam pościel z rożkiem i koszulę do karmienia :-):-) teraz czekam na słowa uznania z Waszej strony :tak::tak:
super! dobrze zrobilas i oby tak dalej:tak::-) a co do pieluch flanelowych (tez kupilam) po co one sa wogole??

zastanawiam się tylko nad jednym - widzę, że kupujecie body nie rozpinane, tylko takie wkładane przez główke. Ja się wystraszyłam tego co dziewczyny pisały i kupiłam większość rozpinanych, które niestety wyszły mnie drożej no i nie wiem czy potrzebnie...
ja kupuje tylko te kopertowe, zadnych przez glowe zakladanych, te zakladane przez glowa to mowia zeby kupowac od rozmiaru 68-74...( to z polecen moich kuzynek ktore wlasnie maja male dzieci)

co do wozenia dzieci i poduch powietrznych w samochodach to chyba w kazdym aucie mozna wylaczyc poduchy, przynajmniej w niemczech tak robia... a co do wozenia dziecka z przodu - tutaj absolutnie zabronione!!
 
Dagsila jak te podklady sa dobre bo wieeelkie i chlonne to nic nei przecieka na majtki i mozna miec te same przez caly dzien, zeby po prostu trzymaly ten podklad
ale roznie bywa a to nei majatek wiec bedziesz przynajniej spokojna
 
moim niedawnym postanowieniem bylo zrobienie zakupów w sklepach w moim miescie - zeby sie pocieszyc lazeniem, pospedzac czas z K. i w ogole pobyc babą i matka i chodzic po sklepach jak to nasza natura nakazuje....
no ale jakos mi to nie wychodzi.. jak mam isc do sklepu i proscic te baby zeby mi pokazaly 10 pare spieochow- bo ta ma kotka nie w tym miejscu, a ta to wiesniacka a ta to fajna, ale nie zaplace na polspiochy 35 zł- no to czekaja mnie zakupy przez net. no i siedze jak ta miagwa juz 2 dzien i kompletnie nie umiem zakupow robic, jestem tak roztrzepana, ze tylko czekam, az K. przyjdzie i mi pomoze z zakupami na allegro:baffled::baffled::baffled::baffled::-D:-D:-D:-D
szukam w tych sklepach zeby u jednego sprzedawcy wiekszosc bo tak najekonomiczniej i nie bede sie zastanawiala kto co mial mi przyslac i na ktore konto ile wplacic pieniazkow.
poki co znalazlam jedynie taki kocyk SŁODZIUTKI KOCYK niemowl. BOBAS 76x102 PROMOCJA ! (876058493) - Aukcje internetowe Allegro oczywiscie rozowy;-) ale pewnei zanim sie zdecyduje wcisnac kup teraz to napisze 10 maili, zeby jeszcze raz mi wystawili ten kocyk:-D:-D:-D:-D

no i taka nie babowa jestem:tak::tak::tak::tak:

hehe jak tak dalej pojdzie to Niunia bedzie w koszulach taty chodzic:-D:-D:-D:-D
 
moim niedawnym postanowieniem bylo zrobienie zakupów w sklepach w moim miescie - zeby sie pocieszyc lazeniem, pospedzac czas z K. i w ogole pobyc babą i matka i chodzic po sklepach jak to nasza natura nakazuje....
no ale jakos mi to nie wychodzi.. jak mam isc do sklepu i proscic te baby zeby mi pokazaly 10 pare spieochow- bo ta ma kotka nie w tym miejscu, a ta to wiesniacka a ta to fajna, ale nie zaplace na polspiochy 35 zł- no to czekaja mnie zakupy przez net. no i siedze jak ta miagwa juz 2 dzien i kompletnie nie umiem zakupow robic, jestem tak roztrzepana, ze tylko czekam, az K. przyjdzie i mi pomoze z zakupami na allegro:baffled::baffled::baffled::baffled::-D:-D:-D:-D
szukam w tych sklepach zeby u jednego sprzedawcy wiekszosc bo tak najekonomiczniej i nie bede sie zastanawiala kto co mial mi przyslac i na ktore konto ile wplacic pieniazkow.
poki co znalazlam jedynie taki kocyk SŁODZIUTKI KOCYK niemowl. BOBAS 76x102 PROMOCJA ! (876058493) - Aukcje internetowe Allegro oczywiscie rozowy;-) ale pewnei zanim sie zdecyduje wcisnac kup teraz to napisze 10 maili, zeby jeszcze raz mi wystawili ten kocyk:-D:-D:-D:-D

no i taka nie babowa jestem:tak::tak::tak::tak:

hehe jak tak dalej pojdzie to Niunia bedzie w koszulach taty chodzic:-D:-D:-D:-D

heheh nic sie nie martw kochana. Ja przechodzilam to samo, tyle tylko,że zajęło mi to ponad misiąc:szok:. Codziennie siedzialam na allegro i tylko jak cos mi sie spodobało to klikalam "obserwację' aukcji. Jednak jakos tak nie mialam pojecia jak mam zacząc kupowac. Chcialam tez u jednego sprzedawcy, no i to klikanie co chwila mnie przerazalo:tak:. W koncu się przemogłam i wczoraj w ciagu godz. kupilam młodemu, śpioszki, body z dł. rekawem, body z kr. rękawem, pajaca, itd. wydałam 200zl i transport mam gratis:-D
 
moim niedawnym postanowieniem bylo zrobienie zakupów w sklepach w moim miescie - zeby sie pocieszyc lazeniem, pospedzac czas z K. i w ogole pobyc babą i matka i chodzic po sklepach jak to nasza natura nakazuje....
no ale jakos mi to nie wychodzi.. jak mam isc do sklepu i proscic te baby zeby mi pokazaly 10 pare spieochow- bo ta ma kotka nie w tym miejscu, a ta to wiesniacka a ta to fajna, ale nie zaplace na polspiochy 35 zł- no to czekaja mnie zakupy przez net. no i siedze jak ta miagwa juz 2 dzien i kompletnie nie umiem zakupow robic, jestem tak roztrzepana, ze tylko czekam, az K. przyjdzie i mi pomoze z zakupami na allegro:baffled::baffled::baffled::baffled::-D:-D:-D:-D
szukam w tych sklepach zeby u jednego sprzedawcy wiekszosc bo tak najekonomiczniej i nie bede sie zastanawiala kto co mial mi przyslac i na ktore konto ile wplacic pieniazkow.
poki co znalazlam jedynie taki kocyk SŁODZIUTKI KOCYK niemowl. BOBAS 76x102 PROMOCJA ! (876058493) - Aukcje internetowe Allegro oczywiscie rozowy;-) ale pewnei zanim sie zdecyduje wcisnac kup teraz to napisze 10 maili, zeby jeszcze raz mi wystawili ten kocyk:-D:-D:-D:-D

no i taka nie babowa jestem:tak::tak::tak::tak:

hehe jak tak dalej pojdzie to Niunia bedzie w koszulach taty chodzic:-D:-D:-D:-D

ja tez musze sie za to wziac ale w po 10 lutego czyli po ur córki, które sa 6 lutego i po wypłacie :-)
tez myslalam o jednym sprzedawcy zbey przesylka sie oplacala i taks ie zastanawiam nad tym:
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
 
heheh nic sie nie martw kochana. Ja przechodzilam to samo, tyle tylko,że zajęło mi to ponad misiąc:szok:. Codziennie siedzialam na allegro i tylko jak cos mi sie spodobało to klikalam "obserwację' aukcji. Jednak jakos tak nie mialam pojecia jak mam zacząc kupowac. Chcialam tez u jednego sprzedawcy, no i to klikanie co chwila mnie przerazalo:tak:. W koncu się przemogłam i wczoraj w ciagu godz. kupilam młodemu, śpioszki, body z dł. rekawem, body z kr. rękawem, pajaca, itd. wydałam 200zl i transport mam gratis:-D

ta jak juz mi tak powiedzialas to poprosze jakies linki:-) przynajmniej sprawdzonego sprzedawce bede miala:tak::tak: i moze sie przemoge do tego wszystkiego:-D:-D

plissssssssssssss:happy2:
 
reklama
ja tez musze sie za to wziac ale w po 10 lutego czyli po ur córki, które sa 6 lutego i po wypłacie :-)
tez myslalam o jednym sprzedawcy zbey przesylka sie oplacala i taks ie zastanawiam nad tym:
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

ja znalazłam takie sklepy:
Moja strona - Aukcje internetowe Allegro
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

w suemi tez zalezy co sie chce kupic, bo ja np glownie pod kontem ubranek i art higienicznych ( nozyczki, patyczki, podpaski, podklady, etc)...

no i ubranka wybieralam tez w przystepnych cenach, a kupie sobie jakies 2 sukienusie wyjsciówki w sklepie albo na jakiejs innej bardziej szalonej aukcji:-)
 
Do góry