reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
Pytanie do mama doświadczonych
Jak to jest dokładnie z odwiedzinami położnej po porodzie?
W necie wyczytałam, że powinno się zgłosić do swojej przychodni, że oczekuję się dziecka. Ale co po porodzie, kiedy będą wiedzieć, że urodziłam. Gdzieś dowiedziałam się też, że to szpital zgłasza po urodzeniu dziecka do przychodni informację. Może ktoś coś wie na ten temat.

Doświadczona to ja nie jestem, ale to akurat wiem ;-)
Teraz nie ma rejonizacji, więc sama musisz zadbać o wizytę położnej środowiskowej. Przed porodem w wybranej przychodni wybierasz swoją połozną a po porodzie dzwonisz ty albo mąż i mówisz że urodziłaś i chcesz wizyte.
Szpitale nie wysyłają już żadnych zawiadomień do położnych bo w Polsce nie obowiązuje już rejonizacja w służbie zdrowia.

Teoretycznie możesz sobie wybrać położną z drugiego końca miasta, ale ona może odmówić przyjazdu - najlepiej wybrać jakąś blisko Twojego miejsca zamieszkania.
 
Ja w szpitalu miałam większe bawełniane majty, przed obchodem je zdejmowałam, żeby nikt się nie czepiał.

Co do położnej to u mnie było tak, że zaraz po porodzie zapisaliśmy Olę do przychodni i stamtąd przyszła położna na patronaż. Przyszła też jedna nie wiadomo skąd, bez żadnego umawiania, więc pewnie szpital swoją drogą zgłasza.
 
Wrocilam z zakupow,z az jednym body na krotki rekaw rozm 68:tak:,wiecej kasy nie tracilam,bo wkrotce dostane wieksze ciuszki:-)
Rzogladalam sie za stojakiem do wanienki i przewiajkiem i doszlam do wniosku ze stojak kupie uzywany razem z wanienka ( wyniesie mnie to 10€) bo mi sie to bardziej oplaca:tak:

C&A owszem ma fane ciuszki ale wcale nie najtansze,gdybym byla w PL wiekszosc rzeczy kupilabym na allegro
 
Dostałam przesyłkę- jestem mega zadowolona:):):):) Ciuszki jakie kupiłąm na aukcjach u tego sprzedawcy: Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
wg mnie jeszcze ładniejsze na żywo niż na zdjęciach. Kocyki- też jestem zadowolona, co prawda nie wiem jak będzie wyglądało to po praniu ale póki co nie zaczynam jeszcze prać więc chwilę muszę jeszcze poczekać żeby zobaczyć czy nic się z tym nie dzieje ale szczerze przypuszczam że nie powinnam być nie zadowolona. Aha i rajstopki też super:)

Widziałam też dyskusja o koszulach do karmienia. Mnie koleżanki odradziły takie kopertowe bo podobno piersi lubią z nich wychodzić co chyba nie jest zbyt komfortowe i ja mam zamiar kupić takie zapinane na guziczki i też 2-nie lubię koszul więc nie będę z tego korzystać zbyt długo. Z tego co wiem odnośnie majtek to w większości polecają te siatkowe ale ja kupiłam też takie jednorazowe to są chyba flizelinowe czy jakieś takie bo pare groszy kosztują a zobaczymy co będzie lepsze.

Aha dziewczyny miałam napisać o pościeli od mamo-tato. Szczerze spodziewałam się że te materiały są troszkę grubsze, ale i tak jestem zadowolona, zobaczymy też jak się to zachowa po praniu i przypuszczam że troszkę zrobią się miększe. Ale nie wytrzymałam i namówiłam wczoraj mojego i rozłożyliśmy łóżeczko ja wszytsko ułożyłam jak ma być i jestem taka zadowolona. Nie sądziłam że tak fajnie będzie to wyglądać. Mieliśmy złożyć od razu ale nie mogłam się na patrzeć i dopiero dziś skałądamy hehe. Wiem wiem jestem nienormala :-D:-D:-D:-D Później zdjęcia wkleje.
 
Dziękuje za odpowiedzi na moje pytanie, szczególne podziękowania dla Forget-me-not. Ciekaw jestem jak to będzie z moją położną, bo mieszkam na wsi, a do miasta mam 15 km. Więc mam nadzieję, że nie będzie problemu z przyjazdem.

Ja mam naszykowane do szpitala po 2 pary siatkowych i 2 pary tych takich ceratkowych. Sprawdzę w praktyce, które będą lepsze. Ale przekonują mnie te siatkowe. W tych drugich to faktycznie można się chyba spocić.

U mnie w szpitalu wymagają świeżą koszulę na każdy dzień, a na pewno będę w szpitalu 3 dni. Więc będę mieć 4 koszule. 2 już mam pożyczone od innych "ciężarówek". Teraz w nich śpię, jak już brzuszek urósł. One są na guziki.
 
:szok::szok::szok: no to przestraszylas mnie nie na zarty... to jest straszne! musze sie dowiedziec jak to jest u mnie, bo nawet lezenia bez sobie nie wyobrazam:no: Moze i lepszy dostep powietrza czy cos, ale i tak to do mnie nie przemawia:no::no::no:
Aga, z tego co wiem u nas nie ma zadnych wymogow. Ja mam tez takie siateczkowe majtki juz zakupione, teraz mialam dokupic tylko te podpaski.
Ale powiem Ci szczerze, ze kolezanki podpowiedzialy mi, ze najwygodniej jest kupic pieluchomajtki... Wiem ze to okropnie brzmi, ale nic sie nie przesuwa, nie wycieka, sa fajnie chlonne... I chyba w takie cos jednak sie zaopatrze.
 
Aga, z tego co wiem u nas nie ma zadnych wymogow. Ja mam tez takie siateczkowe majtki juz zakupione, teraz mialam dokupic tylko te podpaski.
Ale powiem Ci szczerze, ze kolezanki podpowiedzialy mi, ze najwygodniej jest kupic pieluchomajtki... Wiem ze to okropnie brzmi, ale nic sie nie przesuwa, nie wycieka, sa fajnie chlonne... I chyba w takie cos jednak sie zaopatrze.
wygladac musi sie bardzo sexy w takich pielucho - majtkach :szok: :-D:-D:-D
co do majtek, to my wczoraj kupilismy w Saisburys takie 1razowe, pakowane po 5 za chyba £1.2 czy jakas taka smieszna kwote. Mam nadz, ze beda ok. Tylko tez nie wiem ile ich trzeba, bo zakladam, ze bede 3 dni w szpitalu, to kilka na dzien pewnie... no nic, w weekend pewnie sie jeszcze raz do Newry wybierzemy to najwyzej dokupie, jak jeszcze beda w przecenie. A tak wogole, to polecam udanie sie do Saisburys bo do 2go lutego maja przecene rzeczy dla dzieci i dla przyszlej mamy :-) Sainsbury's
 
reklama
Do góry