reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

kittek - jak M. wstanie to go podpytam o to poddasze i panele słoneczne, bo u nas tez planuje montować korzystając z dofinansowanie właśnie i wiem, że jest w temacie, bo mi ostatnio o tym opowiadał, ale niewiele zapamiętałam:zawstydzona/y:, bo ja takich technicznych rzeczy nie znoszę, więc jednym uchem wpuszczam a drugim wypuszczam tym bardziej, że zazwyczaj mówi mi o tym jak ja pocztę ogarniam i na czym innym skupiona jestem. Wiem, że M. dokładnie pozna temat i wybierze najlepiej, a ja mu tylko później przytakuję i podziwiam, jaki on mądry;-):-D

Elvie Wy z tego co pamiętam szeregówkę kupiliście i można te panele zakładać? Też o tym myślałam, ale myślałam, że to tylko w domach wolnostojących.
 
reklama
Elvie to chyba wszycy znajomi, którzy mają domki z poddaszem musieliby mieć źle ocieplone dachy.

My mamy ponad 20cm wełny plus styropian i pewnie coś tam to daje,ale id tak dach się nagrzewa, ja głównie obstawiam okna, a przede wszystkim dachowe. 8 okien na poddaszu przepuszcza sporą ilość ciepła.
Klimatyzacji nie chcemy bo to niezdrowe i drogie.
Będziemy kombinować z panelami solarnymi, na tym przynajmniej jeszcze oszczędzimy.

ps. Nata te buciki ze smyka są jednak w rozmiarze 23 (wkładka ma 15cm) więc chyba jednak będą za małe na Julkę?
 
Ostatnia edycja:
Cholera wciela mi posta bo znowu z tableta korzystam.

Jeszcze raz. Kittek my mamy ten sam problem u nas i rzeczywiście trzeba zrobić termoizolacje poddasza.my najpierw jednak musimy docieplic dom.
co do paneli słonecznych to my mamy :tak: wiem ze z viessmanna ale nie wiem jaki model. No i grzejemy nimi wodę. Różnica w cenie prądu to 200 zł tylko nie wiem czy na miesiąc czy na dwa. Ale różnica fajna w stosunku do zimy
 
kittek - no jak masz 8 okien to masz "szklarnię" i z pewnością to wina okien (wcześniej pisałaś o 4). A rolety zaciągasz i nie pomaga?

Agnieszka - super oszczędność:tak:
 
Aga a czy te panele chociaż troszeczkę zmieniły sytuację?

Elvie my mamy na górze 4 okna dachowe, 2 bakonowe, 1 tarasowe i jedno normalne okno więc razem wychodzi 8. Fakt, mała szklarnia;-)

Teraz póki co nie narzekamy bo na dworze chłodno,ale przy upałach na dole jest fajnie, a u góry jest kosmos.
 
Wiesz co Kasiu my mamy tylko 2 panele a dach ogrooomny więc guzik to dało poza oszczędnościami prądu bo nie trzeba wody grzać ani prądem ani piecem :tak: może gdyby było ich wiecej to kto wie... A co do okien to ja mam 2 duze, 1 balkonie, 1 dachowe i 3 malutkie a i tak jest sajgon właśnie od poddasza... Pytanie jeszcze jak macie zrobiona izolację miedzy poddaszem a pietrem,
 
O zelazkach sie nie wypowiem, bo nie prasuje :-) to dzialka mojego meza :-) wiec jak dla mnie zelazko moze nawet fruwac i mnie nie wzruszy :-D no... chyba, ze bedzie prasowalo samodzielnie :-D

Wroce do tematu samoopalaczy i powiem tak, fajna sprawa, ale nie dla mnie, bo nietstey mimo dokladnego pilingu po 4 dniach robia mi sie plamy- chyba wynika to z tego, ze naskorek dosc szybko mi schodzi, a nowa warstaw jeszcze nie "przykryla" problemu :-(

Agnieszka gdybym miala isc na wesele, to uzylabym raczej rajstop w plynie niz samoopalacza. A do pelnych butow to jak dla mnie rajstopy, albo w upal ponczochy :tak: obowazkowe.
 
Aniez dzięki... tez tak myślałam o tych pończochach :tak: o samoopalaczu myślałam na ręce i dekold i ewentualnie lekko na twarzy ale po ostaniej pracy na podwórku jestem już dość ładnie i delikatnie opalona więc problem samoopalacza znikł :-D;-)
żelazko...ja mam jakiegoś philipsa i jestem zadowolona...
chyba, ze bedzie prasowalo samodzielnie
:-D o tak to by mnie też interesowało :-D
 
reklama
Do góry