reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Dagsila - wiesz, najsmieszniejsze jest to, ze u nas do szpitala idziesz i po porodzie po 8 godzinach juz mozesz wyjsc... a z jaka kolezanka nie gadam, to twierdza,ze 2-3 koszule koniecznie. Takie historie juz slyszalam, na temat tego co i jak potem leci, i jak sie brudzi przy tym, ze kazda podpowiada - prysznic i nowa koszula, dla wlasnego komfortu...
 
reklama
Ja od początku chciałam x-landera ale widocznie nie był mi dany bo w kilku sklepach je oglądałam i za każdym razem wydawał mi się mało stabilny i taki "rozklekotany" i Mój się złościł, że sobie nie chcę odpuścić tylko do kolejnego sklepu go ciągnę żeby wypróbować gdzie indziej bo może tu źle skręcony hehe skończyło się na tym że gdzieś przejachałam się tako i na nim zostało a jak zobaczyliśmy cene to nie ukrywam że też się nam bardzo spodobała. Czeka już na małą Mój wybrał kolor, ramę i kółka i jest dumny bo ma taki jedyny w swoim rodzaju :)

Katik - ja planuję kupić 3 koszulę i jeszcze wziąść do porodu taki jakiś duuuuży podkoszulek, mam nadzieję że wystarczy
 
A ja znowu z pytaniem do ekspertek wózkowo-fotelikowych (Aniam przesyłam Ci promienny uśmiech ;-))

Mój mąż zdecydował, że kupujemy małej fotelik Recaro z bazą, do której będzie też można wpiąć fotelik 13+. Generalnie się nie wtrącam, bo twierdzi, że na crash testach te foteliki mają świetne wyniki, a porównywalne z nimi jakościowo Maxi Cosi mają dużo droższą bazę dwufunkcyjną. Podzielacie jego zdanie? Używała któraś Recaro? Rozumiem że bezpieczeństwo małej jest najważniejsze, ale nie chce żebyśmy wydali kupę kasy na markę (2 foteliki plus baza wyjdzie nam jakieś 1500 pln). Strona z fotelikiem Recaro | Foteliki i Fotele | Recaro - foteliki dla dzieci, sportowe, wyczynowe, tuning - Fotelik Young Profi Plus

Co do wózka - miał być poczciwy polski X-Lander, a małżonek upiera się teraz przy Teutonii ..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Peg Perego Maxi Cosi: MISTRAL głęboko-spacerowy Pytaj o RABAT dostawa w Polsce 0zł
bo on ma przekładaną rączkę, ewentualnie w grę wchodzi też Mutsy ..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Peg Perego Maxi Cosi: SLIDER głęboko-spacerowy przekładana rączka

No i teraz pytanie do mam: czy rzeczywiście warto wydawać 2500 pln i więcej na wózek z opcją przekłądanej rączki? Czy dziecku rzeczywiście jest lepiej w takim "dwukierunkowym" wózku?

Co do fotelika jak najbardziej może być recaro to dobra niemiecka marka , sama chcę nabyć fotelik 9-36 dla synka . Zobacz tylko czy da się fotelik nie welurowy kupić , w lato w tych welurowych dzieciaki niemiłosiernie się pocą , mam porównanie w koleżanką . Ja miałam maxi cosi materiałowy , ona welur . Welur wypadł na nie . Ew możliwośc dokupienia pokrowca frote.
Mam fotele w aucie recaro i jak ten fotelik jest tak wygodny jak te fotele to bierz w ciemno:-D
Co do wózka to cóż wszystkie trzy marki sa super . Tylko rozważyc musisz jedno , czy to będzie wózek już do samego końca ? Inwestując w teutonie lub mutsy kupe kasy pewnie się chłop wścieknie jak za jakiś czas przymarudzisz o lekką spacerówkę :-D
Bo jesli masz zamiar kupić potem np parasolkę jak dziecie skończy np. rok bądz wcześniej to kup x- landera . Jeśli masz zamiar śmigac tym do końca można coś lepszego . No chyba że masz kupe kasy do wydania .
Teutonia ma tez taka funkcję że można kupić taka specjalna osłonkę przy nogach się ją montuje w spacerówce do tego kupujesz materacyk taki jak do gondoli . Montujesz to wszystko w spacerowym i nie trzeba gondoli mieć . A że nasze dzieci letnie to można się pokusić o coś takiego .
Przekładaną rączkę mam w mutsy i dla mnie to rzecz zbędna zupełnie . Synek wolał jeździć i się gapić na wszystko a nie na mnie . Ale kto co lubi.
No i wybierając mutsy napewno bym nabyła wersje z piankowymi kołami , teutonie jakąś ze skrętną osią lub kołami bo to naprawdę się przydaje , x- lander to samo
 
Ostatnia edycja:
Dagsila - wiesz, najsmieszniejsze jest to, ze u nas do szpitala idziesz i po porodzie po 8 godzinach juz mozesz wyjsc... a z jaka kolezanka nie gadam, to twierdza,ze 2-3 koszule koniecznie. Takie historie juz slyszalam, na temat tego co i jak potem leci, i jak sie brudzi przy tym, ze kazda podpowiada - prysznic i nowa koszula, dla wlasnego komfortu...


no to ja sobie tez kupie:-) a co:-D jak Margolcia bedzie miala mega wyprawke to mi sie tez nalezy:-) kupie sobie koszuke w słoniki - czyli na swa podobizne:tak:;-)
 
Witajcie po świętach! :-)
Widzę, że kilka dni mnie tu nie było a Wy się nieźle rozbrykałyście.. i dobrze.. dużo dobrej treści do wchłonięcia :-)
Podsumowując: jestem za wklejeniem listy rzeczy potrzebnych dla naszych kwietniowych maluszków, na pewno się przyda, zróbmy taka jak najszybciej :-), po drugie faktycznie nie ma co się oglądać na facetów - trzeba działać wcześniej, bo tak lepiej, taniej i bezstresowo, po trzecie co do wózka to u mnie na dzień dzisiejszy też na pierwszym miejscu jest x-lander, ale to może się jeszcze zmienić 10 razy :tak:
 
powielam liste, jaka doswiadczone mamuski redagowaly. Tak wygladala chyba ostatnia wersja, juz poprawiana:



Wyprawka:

Ubranka dla dzidzi na 56-62cm:
-Śpioszki (na ramiączkach z długimi nogawkami) 5szt.
-Pajacyki (długi rękaw i długie nogawki) z polarku, weluru, termofrotki 6szt.
-Body z długim rękawem 4szt
-Body z krótkim rękawem 5szt.
-Bluzy lub sweterki 3 szt.
-Dresik 1szt.
-Łapki niemowlęce/niedrapki
-Skarpetki cienkie 3pary
-Skarpetki grube 3pary
-Czapeczki cienkie ze ściągaczem 2szt.
-Czapeczka grubsza z nausznikami 2szt.
-Kombinezon ale taki lżejszy

-Rajstopki 1 szt.

Spanko:
-Łóżeczko
-materacyk kokos-gryka
-kołderka + poduszeczka
-2 komplety pościeli ( + ochraniacz na szczebelki)
-2 prześcieradła
-Rożek
-Kocyk cieńszy 2szt.
-Kocyk grubszy 1szt.
-Smoczek anatomiczny i uspokajający

-śpiworek



Kąpanko
-wanienka

-termometr do wanienki
-ręczniki 2-3 szt. z kapturkiem
-płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło w płynie z wygodnym dozownikiem dla dzidzi(Oilatum)


Higiena/ Pielęgnacja
-Oliwka, balsam dla dzidzi
-krem do buzi
-Sudokrem
-waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka/spirytus do pępuszka 70%

-patyczki do uszu dla dzieci
-chusteczki nawilżone
-płatki kosmetyczne do mycia buzi
-sól fizjologiczna do przemywania oczu i czyszczenia noska
-gruszka do nosa

-miękka szczotka do włosów
-nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami + obcinaczki
-zasypka - puder
-termometr elektroniczny do ucha do mierzenia temperatury dzidzi
-proszek i płyn do prania ubranek
-przewijak i pokrowce na przewijak
-pieluszki tetrowe i flanelowe / 15/3
-pieluszki jednorazowe newborn pampers + pampersy jedynki



Karmionko … na wszelki wypadek

-2 butelki antykolkowe Toommy Tippe

-Laktator i pudelka na mleko
-puszka mleka



Spacerek
-Wózek gondolka/ spacerówka/fotelik samochodowy
-Moskitiera
-Folia przeciwdeszczowa


Inne
-Leżaczek
-karuzela do łóżeczka
-taka zawieszka do wózka z zabawkami

- lampka nocna
- komoda
- mata edukacyjna



Dla siebie
-biustonosz do karmienia 2szt.
-majtki jednorazowe lub pieluchomajtki
-koszula do karmienia 2szt + 2 koszule do porodu
-podkłady poporodowe 2 opakowania
-wkładki laktacyjne

-krem bepanthen

-Tantum Rosa
 
HEHEHE moja lista:-D dziekuje za słowa uznania w kwestii doswiadczenia:-D

tzn gdzies ja sobie w necie odnalazłam i wg niej jade z zakupkami:-)
 
a co do ubranek to wpisałam sobie parzyscie wszytkiego jedno 56 a drugie 62 rozmiar... w raznie czego moj K. poleci do sklepu i dokupi - w koncu musze miec jakis powód FOCHOW JAK MI HORMONY SPADNA:-D a nic nie jest tak dobre jak zle zrobione zakupy:tak:
 
reklama
Dziewczyny, świetna lista!! :-) teraz tylko wydrukować i na zakupowy szał czas zacząć :-) co myślicie o łóżeczkach Gluck? Wypatrzyłam takie naprawdę bardzo proste, zwyczajne ale gdzieś przeczytałam czyjąś wypowiedź, że badziewie. macie jakieś zdanie na ten temat (Pawełek się nazywa chyba z szufladą)
 
Do góry