reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

reklama
Myszka, Kasro - H E L P - pilnie potrzebuje przepis na kluski śląskie; w sobote chrzcimy synka (impreza w domu) i postanowiłam zaskoczyc rodzinke jakimis kulinariami,
 
Myszka, Kasro - H E L P - pilnie potrzebuje przepis na kluski śląskie; w sobote chrzcimy synka (impreza w domu) i postanowiłam zaskoczyc rodzinke jakimis kulinariami,


joanko ja tak robie kluski śląskie:
Składniki
Ugotowane ziemniaki - ilość dowolna, mąka ziemniaczana,oliwa,sól( jajko czasem ludzie dodaja ale ja nie)
Przepis
Ugotowane ziemniak ugniatam i przekładam do miski. Uklepuję je, aby ich powierzchnia była równa. Nożem dziele ziemniaki na równe cztery części - ćwiartkę masy wyjąć i odłożyć na talerzyk. W wolne miejsce po ćwiartce ziemniaków wsypać tyle mąki ziemniaczanej, aby powierzchnia ziemniaków znów była równa. Do miski z powrotem włożyć wyjętą ćwiartkę ziemniaków.( Czasami ludzie dodaja jajko ale ja nie) Wyrobić wszystko na gładkie ciasto_Odrywać ciasto po kawałeczku, formować z niego małe kulki w środku każdej kulki zrobić palcem dziurkę, ( można dziurke robić koncem noża)
Kluski wrzucać do osolonej, wrzącej wody z dodatkiem oliwy, aby nie zlepiały się.

ja podaje je z mieskiem w sosiku i kapucha kiszona z marchewka, jabłuszkim, cebulka i troszeczke oliwy mniam mniam
 
kurcze - dopiero teraz zauwazylam prosbe dotyczaca klusek. Ja robie tak jak dziewczyny napisaly ale z jajkiem. Sa jeszcze z tartych ziemniakow, ale takich nie robie.
 
dzieki dziewczyny - dam znac, jak wyszly
musza wyjsc dobrze, bo tesciowa jak sie dowiedziala, ze chrzciny robimy dzwonila, "zebysmy ustalili co i jak" a ja powiedzialam jej ze dam sobie rade no i ... musze sobie dac :-)
 
a my dzisiaj powtórka z wczoraj bo wczoraj za dużo ugotowałam ;-) ale przynajmniej nie musiałam gotować ;-)

a jutro mam w planach lazanie ze szpinakiem i z pomidorami i z mięskiem :tak: zobaczymy co wyjdzie mi z tych planów ;-)
 
reklama
Dobrze, że podałyscie przepis na te kluseczki bo ja też się zamierzam zrobić, a dzisiaj nalesniczki z jabłuszkami.:tak:
 
Do góry