reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Stazi z tytułu brzucha muszą Cię obsłużyć delikatnie, oczywiście znieczulonko na dzien dobry, oraz masz za free :

Dokumentem potwierdzającym uprawnienia do podstawowych świadczeń zdrowotnych jest dowód ubezpieczenia, a w wypadku dodatkowych świadczeń dla:

  • kobiet w ciąży - karta przebiegu ciąży,
  • kobiet w okresie połogu (trwającego 42 dni od dnia porodu) - skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.
[h=1]Wykaz dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza dentysty przysługujących kobietom w ciąży i w okresie połogu[/h]
  1. Leczenie chorób przyzębia:
    • kiretaż (,,czyszczenie patologicznej kieszonki zęba'') otwarty - w obrębie 1/4 uzębienia (nie obejmuje znieczulenia oraz zaopatrzenia rany),
    • założenie opatrunku parodontologicznego - każde 3 kolejne przestrzenie międzyzębowe,
    • usunięcie złogów nazębnych - nie częściej niż 1 raz na 6 miesięcy w obrębie całego uzębienia.
  2. Badania kontrolne nie częściej niż 1 raz na kwartał
  3. Leczenie endodontyczne:
    • leczenie endodontyczne (,,kanałowe'') zęba z wypełnieniem dwóch kanałów - nie obejmuje opracowania i wypełnienia ubytku korony zęba,
    • leczenie endodontyczne (,,kanałowe'') zęba z wypełnieniem trzech kanałów - nie obejmuje opracowania i wypełnienia ubytku korony zęba,
    • leczenie endodontyczne (,,kanałowe'') zęba z zakażonymi kanałami z wypełnieniem dwóch kanałów - nie obejmuje opracowania i wypełnienia ubytku korony zęba
oraz
Dodatkowe materiały stomatologiczne stosowane przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, przysługujących kobietom w ciąży i w okresie połogu:

  • cement chirurgiczny jako opatrunek przy zabiegach w obrębie przyzębia.

 
reklama
ojjjj co ja bym dała za taką wizytę na nfz :) chyba nie będę miała wyboru jak prywatnie... mam tyle zębów do leczenia ojjj czuje jak mi się sypią...pozatym coś mi się ukruszyło chyba opatrunek i mam wielką dziurę...nie wiem czy to jest realne zebym mialam takie szczescie jak Ty i zapisała sie na ten rok :p
 
Diabliczka ja wpisałam w google "stomatolog nfz Gdańsk" i wyskoczyła mi lista placówek na str NFZ z refundacją NFZ, wybrałam która jest najbliżej mnie, obejrzałam sobie ich stronkę internetową, zadzwoniłam, powiedziałam o ciąży i już - nawet za szybko jak dla mnie:-)
Wpisz swoją miejscowość i może wyskoczy Ci taka lista z NFZ, zadzwoń i powiedz o ciąży- dla brzuszków robią wyjątki i szybko zapisują:-)
Ja też chciałam iść prywatnie, ale jakzobaczyłam cennik i ogrom ubytków to mi kosmiczna cena wyszła:-)
 
no właśnie też mam dosyć dużo ubytków i jak podliczę to dobra wyprawka będzie jak nie lepiej , wiadomo wszystkiego nie da się wyleczyć, ale chociaż te najgorsze
 
struss nie zamartiwaj się dasz radę, ja sobie jakoś poradziłam Ty napewno też;)
czy Wam też tak z dnia na dzien brzuszek się powiększył?:szok:

ja muszę się przyznać, że raczej jestem szczupła, ale brzuszek widać. Jeszcze wczoraj mówiłam do M że ten brzuch to raz jest większy a raz mniejszy, a dziś już od samego rana widziałam, że pięknie wystaje :) więc podskoczyl i czuje, że ta skóra pod pępkiem jest taka naprężona. A niby jutro zaczyna się 14 tydzień i II trymestr :)
 
bajka ja też jestem bardzo szczupła i do tej pory w ogóle nie było po mnie nic widać ale przez ostatni tydzień sobie urósł i tak z dnia na dzień podskoczył do góry:)przynajmniej nie ma problemu z rozpoznaniem, że to ciąża:-Dbo np moja straszą siostrę to ciągle pytają kiedy rodzi w końcu a ona jest poprostu przy kości:D
 
Hej dziewczyny! Już pisałam na wizytach, ale powtórzę i tu - przyszła dziś do mnie ta grzechotka z fisher price, jest naprawdę bardzo ładna :happy2: Poza tym dostałam taką torbę z próbkami i gazetkami od położnej. Jakby któraś chciała się zarejestrować na stronie, to ponoć coś tam jeszcze mają wysyłać Porady dla kobiet w ciąży, matek: ciąża, poród, zdrowie dzieci - Family Service zobaczymy :happy2: Fajny dzień życzliwości dzisiaj ;-)
 
reklama
Do góry