reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Witanko

Wczoraj czytałam ale przy takiej ilości postów nie jestem w stanie odpowiedzieć każdemu - ledwo doczytam i już zmęczona idę z dala od kompa haha:-D

Najważniejsze Straciatella - super , że jesteś!! Bardzo się wszystkie martwiłyśmy! Duże przeszłaś bidulko, teraz do końca ciąży będziesz już okazem zdrowia- nie ma innej możliwości :-)

Widzę, że dyskusja o uświadamianiu płci dzieciom...
Ja od zawsze mówiłam Amelce , że ona jest dziewczynką jak mama i ma psipsię a tata ma siusuiaka bo jest chłopcem i wszyscy chłopcy mają siusiaki :-) Miała kiedyś etap , że chciała sikac jak koledzy na stojąco... ale szybko jej wytłuaczyłam i zrozumiała , że dziewczynki nie stoją przy sikaniu.
Wydaje mi się że jak od początku się to tłumaczy to nie ma żadnego problemu:tak:


U nas zimnica straszna, 5 stopni ale odczuwalnie jak 0 brrrr
 
reklama
Witam

już jeden serialik za mna :-) obiad na dzisiaj mam wiec mogę się wylegiwać
ostatnio staram się jesc zdrowo np. ciemny ryz, makaron z maki pełnoziarnistej warzywa owoce pieczywo zytnie mam nadzieje ze pomoze i nie będę tak tyla

zapomniałam dzisiaj odbic karty w przedszkolu musiałam dzwonic żeby panie zapisaly o której maja przyszla

u mnie majka tez raczej uswiadomiona jest ale tak i tak ostatnio mnie zadziwia swoimi pytaniami
 
Hejooo! Trochę mnie nastawiłyście na masło orzechowe i teraz kupiłam i wżeram :p. Wczoraj miałam wizytę, następna za 3 tygodnie i mam nadzieję że będzie już widać płeć! W ogóle mam na brzuchu jakby już tę ciemniejszą linię. Czy to możliwe że to to ? Nie wiem czemu ale bardzo mnie to cieszy że się to pojawiło, to taki trochę przyjemniejszy objaw ciąży niż zapryszczona twarz ;D. Tak czasami zapominam o tym że w ogóle jestem w ciąży, bo kiedyś to mi się wydawało że jak już będę to będę cały czas się czuć taka niesamowicie szczęśliwa itd., albo chociaż będę miała jakieś super objawy, a tu żadnych wymiotów. trochę mdłości i nietolerancji smaków i te pryszcze :p. Dlatego każda kolejna rzecz mi to urealnia mimo że niby słyszałam wczoraj bicie serduszka i widziałam klopsika ;). Jest już dwa razy większy niż 3 tygodnie temu i ma dłuższe ciałko w stosunku do główki i dłuższe łapki ;). Teraz tylko nie wiem czy zdążę ogarnąć to USG prenatalne, musiałabym chyba zrobić do piątku czy jakoś tak... A dziś idę się spotkać z kumpelą, której dawno nie widziałam i będzie to pierwsza osoba po moim mężczyźnie, która się dowie że tam w środku coś się dzieje :p. Ciekawa jestem jej reakcji... Mam tylko taki problem z lekarzami że zawsze wychodzi mi wysokie ciśnienie bo się stresuję samym badaniem i samą wizytą :(. Muszę w końcu wziąć aparat i w domu pomierzyć bo tak to nigdy się nie dowiem co z tym ciśnieniem jest...

Makao - bardzo rozśmieszyły mnie te historie o Janku, pewnie niebawem mnie to samo czeka :D

Lena - grunt to chyba znaleść coś odpowiedniego dla siebie - ja zaczynałam od biegania, które musiałam w końcu przerwać z powodu kontuzji, potem przeszłam na ćwiczenia w domu i czasami rower. Teraz też troszkę jeżdżę ale dawno nie byłam bo mój facet nie ma kompletnie czasu a samej mnie nie puści bo jeszcze "coś mi się stanie" i "przecież jestem w ciąży". Ogółem teraz wiadomo że jakiegoś dobrego wyboru nie ma. Trzeba się zastanowić jakim jest się typem osobowości - czy aktywnym cholerykiem czy może mało aktywnym flegmatykiem i wtedy dopasować do siebie albo jakieś bardziej aktywne sporty - np. aerobik lub chińską jogę, albo powolne, mało aktywne - jogę itd. Trochę tego jest, a na 10 minut ćwiczeń dziennie zawsze starczy czasu ;). A tyle wystarczy i wiadomo że na początek to jest super ilość. Nie zaczynać od razu od godziny ;). Ja ćwiczyłam przedwczoraj lekkie dość ćwiczenia, ale mam zakwasy teraz na całym brzuchu i na udach a ćwiczyłam tylko 10 minut plus 10 minut jogi :p. Także czekam aż przejdą i zaczynam dalej.

Matita - chodzi raczej o gorące kąpiele. Jeżeli nie możesz włożyć nogi to jest źle :p ciepła woda nie zaszkodzi.

Bąbelek - ile lat ma Amelka ? :D

Iwonaimaja - na pewno pomoże! Nawet nie patrząc na wagę to będziesz zdrowsza. Ja też się staram, jem dużo kaszy gryczanej, ale białego pieczywa nie unikam, bo jak zacznę wszystkiego się wyrzekać to długo nie wytrzymam :p dziś sobie kupiłam tylko rogalika z czekoladą na pocieszenie 3 dni udanych "diety" :p.

I jeżeli chodzi o to czy grupa ma być zamknięta, to nie miałabym nic przeciwko.
 
Ostatnia edycja:
Witam moje majóweczki.

Nadrobić was graniczy z cudem.:baffled:

Ja wczoraj na wizycie byłam. Napiszałam w odpowiednim wątku.

Wczoraj zmieniliśmy internet bo stara umowa sie nam skończyła. Wzieliśmy Orange Free Net. Ma któraś taki?

Ja nastrojowo ostatnio strasznie, w ciągu dnia jest jeszcze ok ale jak przyjdzie wieczór to doła łapie strasznego i rycze jak głupia. :wściekła/y:Mam nadzieje ze mi to minie.

A tak bardziej poztywnie. Mateusz wymyślił imię dla dzidzi- "Ania"- jesteśmy w szoku bo nie nastawiamy sie na dziewczynkę, no i nie wiemy skąd wyczasnął to imie:szok:
 
Hej Dziewuszki,
dzień dobry wszystkim i miłego dnia!
tez już po śniadaniu. Dziś mialam smak na bułki z chrzanem i świeża pietruszka , nie mam pojęcia co mnie tak naszlo, a dopchalam bułka z nutella.
pisalyscie o kremie snikersie. Pamiętam go. Wyjadalysmy z siora lyzkami a potem nagle znikł z polek :-(

dzięki za pomysły na parapetowke. Muszę tylko ruszyć tyłek i poszukać tych pomysłów w sklepach . a szaro jak w murzyńskiej chacie i się nie chce nosa z domu wystawiać.
 
Pampuszek w zeszłym miesiącu skończyła 3 lata

Iwonaimaja ja tak jadłam przed ciąża, wszystko ciemnie pieczywo, makarony, ryż... a jak zaszłam w ciążeo nic takiego mi nie przejdzie, nawet ciemna bułka. Masakraa
Ale Ci dobrze, że masz obiad :) Ja już miałam wychodzić z młoda na spacer a przypimniałam sobie że nie mam zupki, a zupa to najważniejsze danie mojego dziecka :-)
Więc teraz gotuje


Ewelina
może zna jakąś Anię, którą lubi ? :
Amelka też dyskutuje o imionach z nami .. jak my wymieniamy propo:-) mówi które jej się podoba które nie
 
Ostatnia edycja:
wlasnie czytałam na internecie ile kobieta powinna przybrać w ciąży
a wiec w I trymestrze waga może nawet spadac
w II ok 6 miesiąca to już powinno być ok 6kg
a w III ok 0,5kg na tydzień

w sumie 9-12kg

ja już mam 4 wiec mogę jeszcze tylko 8

tak się boje żeby nie było tak jak w pierwszej ciąży dlatego tez tak uważam co jem

wogole od kilku dni już nie odczuwam tak głodu i tak jakbym nie czula ze w ciąży jestem trochę się tym martwię bo przez weekend mocno mnie bolał brzuch a teraz spokoj wizyta dopiero za 16 dni

wczoraj np. nie musiałam jesc kolacji co od września graniczylo z cudem bo glod czułam caly czas a jak nie zjadłam wieczorem to w nocy musiałam isc cos zjeść bo zle się czułam a teraz spokoj
 
Ja też przytyłam trochę na poczatku ciąży jak się dowiedziałam, bo się zestresowałam :p. Ale od 3 tygodni waga mi stoi więc nie jest źle chyba...
 
reklama
Do góry