reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

wichurka - nie no potrzebują pewnie na maksa ogolone miejsce, także myślę że jak ogolę se w domu przy pierwszych skurczach będzie ok. A powiedz jak wygląda w praktyce taka cesarka - od decyzji do znieczulenia i jak już się obudzisz ?

Ewe - gratulacje :))

anitajas - no maj to długi miesiąc, a niektóre przecież nie chciały poczekać i już w kwietniu zrobiły co trzeba ;)

mallaika - ah, rozumiem powód :)

Trochę mnie przerażenie bierze że tak mało z nas miało poród fizjologiczny... dużo indukcji, dużo cc...
 
reklama
mallaika thx, jest lepiej. Ale jestem mocno oslabiona, w gardle nadal ogien, nos zainfekowany. Na szczęście głowa nie boli :)
pampuszek masz rację. Sporo tych indukcji i cc już nie wspomnę o tym jak sporo majowek rozpakowało sie w kwietniu...coz...
 
Pampuszek u mnie decyzja zapadła nagle i szybko bo lozysko sie odkleiło. W biegu położna mnie golila, założyła cewnik i przyodziala w szpitalną koszulkę. Wzięli mnie na sale operacyjna, krótki wywiad z anasteziologiem by sprawdzić info które pisałam im w ankiecie i czy jestem na czczo- oczywiście nie byłam ;)
Anasteziolog dał mi znieczulenie w kręgosłup i kazali sie położyć. Ja poczułam mrowienie w nogach, a pozniej czułam jak mnie myją jodyna i cos mi robią z brzuchem i wyciągają Hanię. Ona zaczęła płakać, wytarli jej buzie i dali mi do całowania, a ja płakałam, calowalam i wciąż pytalam czy to na pewno moja :)
Wzięli mnie na pooperacyjna, w tym czasie mąż mógł byc z dzieckiem.
Na pooperacyjnej dostałam lód i piasek na brzuch zeby sie wszystko lepiej obkurczalo. Najgorsze jest to ze
Znieczulenie najpierw schodzi z brzucha a nóg dalej nie czujesz. Jako znieczulenie po operacji dostałam chyba 2x zastrzyk z ketanolu a pozniej juz tylko pyralgina w tabletkach i paracetamol, a bolało jak cholera.
Jakies 2 godz po operacji dostałam Hanię do siebie i była ona ze mną do północy, w tym czasie położna pomagała przestawiać do piersi. Na drugi dzien od 6 znów dziecko dostałam i trzeba było juz wstawać. Ja sie uparlam zeby mi cewnik wyjąc bo chciałam do toalety na "grubsza" sprawe hehe, a załatwić sie po takiej operacji to wyczyn uwierzcie mi ;)
Ok 8 przewieziono mnie na normala sale i radz se sama ze wszystkim hehe, na szczęście o 9 przyjechał maz i jakos poszło :)
Mimo ze jest sie przytomnym podczas operacji to i tak ja sie zupełnie przytomna nie czułam. Nawet na pooperacyjnej jak rozmawiałam przez tel to i tak nie wiem do konca o czym i z kim. Nie wiem moze to ja tylko mam takie odczucia co do tego znieczulenia
 
Wichurka - wielkie dzięki za wyczerpujący opis :). Myślałam że w razie decyzji o cc w czasie porodu znieczulenie jest ogólne, a jednak może być też zzo ? Czy zakładanie cewnika boli ? :( Nie wiem czemu, najbardziej się tego właśnie boję :/. Eh, wydaję mi się że ten ból, który przeżywa się w czasie sn, w razie cesarki i tak Cię nie omije bo następuje potem. Tylko ja tam bardziej się boje tego bólu po cesarce, bo wtedy nie wiesz czy to np. jest normalne coś takiego czy nie itd...

Dziewczyny, czuję się nie gotowa na to całe rodzenie :p. Powiedzcie mi co jeszcze powinnam przygotować przed tym i o czym zapomniałam hehe:p. Mam takie dziwne uczucie jak przed podróżą :p.
 
Pampuszek w dzisiejszych czasach robia ogolne znieczulenie tylko w razie koniecznosci. Tak to jestes swiadoma tego co sie dzieje i mozesz od razu przywitac sie z malenstwem :).
Ja nie mysle o rodzeniu :). Nastawiam sie tylko na spotkanie z corka :).
 
iza - myślę że nastawienie jest super i na pewno pomoże to w porodzie :) właśnie to myślenie o celu :)

Ah, nie wiem czy to skurcze były, czy dziecko tak się ruszało, ale może jednak skurcze bo aż kręgosłup bolał... W każdym razie potrwały pół godzinki i chyba spokój już ;). Kurczę strasznie mnie bolała skóra brzucha i swędziała, posmarowałam i już lepiej... ale teraz ta skóra to chyba mój największy problem...
 
Ewe1985 gratulacje!!!!

Iza-marta co do tych kapturkow sprobuj moze najpierw bez, kazda kobieta jest ina, ja bez nich niemoge a znajoma znowuz nie cierpi kapturkow.
Co do tego odciagania: to jak bylam w szpitalu no to gora 2 dzien po porodzie 3 razy odciagalam po karmieniu malutkiej po 10 min z kazdej piersi, (musialam bo strasnie bolaly piersi), teraz odciagam jak mam chwilke staram sie chociaz te 5 min bo piersi robiosie twardy jak kamien i ciezko i boli. Bez laktatora sie nieruszam z domu :) :)
Jak bedziesz chciala miec duzo pokarmu to odciagaj po kazdym karmieniu przynajmniej po 10 min. z kazdej piersi.
U mnie karmienia trwa 45 min to jak dochodze do laktatora jestem wykonczona.

Wlasnie siedze sobie z moim najleprzym kolega teraz :D :D laktatorem :D :D
 
Ostatnia edycja:
Iza-marta jeszcze sie pytalas co do przechowywania mleka.
W pokojowej temperaturze 18-21 do 4 godzin najlepiej.
W malym kulerze od -15 do +4 do 24 godzin.
W loduwce +4 do 3 dni najlepiej ( moze rowniez byc przechowane do 5-8 dni)
Zamrazalka z osobnymi drzwiami -18 do 6 miesiecy najlepiej, gora 12 miesiecy.

Mleko w zamrazalce trzeba przechowywac z samej scianki a nie na drzwiach.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Witam po dłuższej przerwie.....urodziłam 12 maja o 16,zdrową córcię.....Zosia ważyła 3240 i ma 52 cm......co do porodu....u nas w szpitalu dziewczynom ,którym są po terminie 1,2,3 dni najczęściej zakładają balonik Folleya(czyba tak się pisze).Założenie nie boli ,balonik ma pomóc w szybszej akcji porodowej.Chodzisz 12 godzin ,jak sam wypadnie ,praktycznie od razu zaczyna się poród,momentalnie idzie.....moja koleżanka o mało na łóżku mi nie urodziła.....pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Do góry