reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Martynia/ super :) ja w tym roku zostaje u teściowej, ale nie będzie tyle pyszności co u rodziców...obyś dobrze zniosła podróż nie tak jak Ja ostatnio :-(
Co to pumpernikiel??? Nigdy nie słyszałam o czymś takim :-p
Makao przed chwilką jak miziałam swoją kotkę bo rozłożona na łóżku to tak sobie pomyślałam o twoim "specjalnym" ale intuicja patrze a tutaj wpis :-p
brownagula czasami tak się dzieje i trzeba wtedy odświeżyć jeszcze raz :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
BROWNAGULA sokowirówkę mamy - w ciąży pijałam tylko soki własnej roboty ;-) a później jak Mrówek był mały i wprowadzało się owoce, to mu soczki też robiłam ;-) tak więc zawsze się przyda ;-)
ja muszę swoją od teściów wziąć, bo im pożyczyłam ;-) tylko nie mam gdzie jej ustawić :baffled:
i też czasami znika mi opcja podziękuj ;-) odświeżenie strony pomaga :tak:
 
Witam Majóweczki (przed)południowo :-)


Jak dobrze, że z maleństwem u futurystki wszystko w porządku.
Straszne.. Ty uważasz na drodze, a ktoś w ciebie wjedzie..
Niestety teraz będziesz cierpieć kochana. Z szyjnym nie ma łatwo. Sama przeżyłam podobną stłuczke i prawie pół roku po jeszcze bolała mnie szyja i kręgosłup. Najgorzej kilka dni po.
Trzyma się dzielnie! :blink:


Witam każdą z osobna, jak się dziś czujemy? Temat diety niskocukrowej widzę.
Niestety ja w tym temacie zielona, ale to badanie ciągle przede mną. Cały czas mam ochotę na słodkie i zastanawiam się, czy już nie przesadzam czasem :cool2:


Za wszystkie dziś wizytujące 3mam kciuki:tak: Dajcie znać co i jak, koniecznie!



Od rana przeglądam rzeczy dzieciowe na allegro i mam tyle pomysłów, najchętniej wszystko bym kupiła.
Za chwilke dodam post na wątek zakupowy, proszę o rady kochane.




A oto i moja choinka ;-) zdjęcie robione telefonem, więc jakość nie powala.. Ale choineczka jest naprawdę ładna:zawstydzona/y:
unnamed.jpgunnamed2.jpg
 

Załączniki

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 99
  • unnamed2.jpg
    unnamed2.jpg
    30,3 KB · Wyświetleń: 94
A my wigilię spędzamy najpierw u mojej mamy na jednej kolacji, później u teściowej na drugiej...
przeżyję... ;]
I tak sobie przemyślałam, że chyba szkoda moich nerwów na awantury, moje płacze i później tydzień cichych dni przez to że mąż obiecał swojemu bratu...żalił się znajomej powiedział że on zdania nie zmieni i tez to ma w d...;/
ech... powiedziałam mu po prostu, że niech się zastanowi co jest dla niego ważniejsze... moje zdrowie i jego dziecka, czy to że obiecał i mimo mojego sprzeciwu dalej bedzie przy swoim... i że ja i tak powiem swoje co mam do powiedzenia, i jeśli dalej się upiera to ok... ale ja na pewno nie będę udawać że jestem "dumna" z tego powodu,nie będę udawać że go lubię czy toleruję...i nie będę tolerować nauki pokazywania środkowego paluszka od trzeciego miesiąca życia dziecka, tak jak on to dumny uczył swoją córkę... aż dziecko wtryniło palec między drzwi i futrynę i mało palca nie straciło... dopiero wtedy zrozumiał swój błąd...;]

po prostu szkoda moich łez,nerwów, płaczu a to w sumie i tak rodzony wujek więc na to też nic nie poradzę...;/
 
Heeejka :)

Kurcze ale się dziś zlazłam, jeszcze 12 nie ma a ja już u gina byłam a potem czekałam do 10 aż sklep z e-papierosami otworzą bo chciałąm bratu kabel kupić do fajki, a tu remament i ponad godzinne czekanie i szlajanie się po Lidlu spełzło na niczym :no: Okazało się jednak że ten kabel to lipa straszna więc dobrze że go nie kupiłam, tylko teraz muszę pomyśleć nad innym prezencikiem dla młodszego:zawstydzona/y:


Diabliczka- serio nie wiesz co to pumpernikiel?- to taki cieniutki kwadratowy chlebek pakowany po kilka sztuk, czarny, razowy i zakwaszany- pyszota o ile ktoś lubi intensywne smaki :-)

ahhh pora się brać za jakieś porządki czy gotowanko ;-)
 
brownagula - eh, przykro że Twój nie jest po Twojej stronie ;/

Właśnie, muszę przytachac sokowirówę i też będę tłukła marchewkowe soczki, bo teraz pijam pomarańczowe wyciskane wyciskarką i są super, ale jednak warzywka to warzywka :p.

Tak naprawdę każda z nas powinna dietę niskocukrową stosować i to nie tylko w ciąży. Ludzie ogólnie za dużo teraz cukru jedzą. I najgorsze jest to że cukier nie jest tylko w słodyczach, ale naprawdę duża ilość jest w jogurtach, w napojach, a soki sklepowe w sumie dla mnie nie mają żadnej wartości... po takim domowym soku jestem "najedzona" na dwie godziny, a ten ze sklepu to nawet pragnienia nie gasi, dla mnie zdecydowanie lepsza jest woda ;/.

Teraz ogółem się "suplementuję" kakao i siemieniem lnianym. Kakao jak wiecie wszystkie jest bardzo zdrowe, ale niestety nie w połączeniu z cukrem czy mlekiem (zabijają jego właściwości). Polecam taki przepis - 2 czubate łyżki kakao wrzucamy do kubka, do tego dla chcących łyżeczka miodu i zalewamy ciepłą lub zimną wodą. Z ciepłą w sumie jest smaczniejsze i chyba lepsze na zimę :p. I w ten sposób staram się między innymi uzupełnić magnez ;). Dodatkowo biorę 2 łyżki ziarna siemienia lnianego do młynka do kawy i sobie mielę, a potem dolewam wody i wypijam (dla mnie to najłatwiejsza forma żeby tego aż tyle zjeść, ale można dokładać do surówek itd, byle nie gotować/smażyć). W ten sposób dostarczam sobie omega 3, ale też ma dużo innych bardzo pozytywnych składników ;). No i polecam jeżeli ktokolwiek ma problem z żołądkiem, działa i na zatwardzenia, i na biegunki i inne problemy :D. No i jak kogoś to nie przekonuje, to świetnie działa na skórę, włosy i paznokcie. A w dodatku kwasy tłuszczowe omega 3 to pożywka dla mózgu! A teraz mamy mózgi dwa :pP. Ale zrobiłam reklamę :p.

Moje starania co do ograniczenia slodyczy trochę nie wychodzą, ponieważ mój ciągle mnie namawia na jakieś ciacha ;/. Cóz... muszę w końcu krew zbadać i w ogóle cukier, i zobaczyć czy wszystko w porządku na pewno...
 
straciatella choinka piękna :) my taką malusią mamy a też marzy mi się okazała taka do sufitu i gęsta...ach...
a ja dziś w biedronce kupiłam kalendarz za 6,99 :D były z krajobrazami, z czymśtam a ja wybrałam ze zwierzakami :D
i w domu patrzę a tam malusie kotki, pieski...:-)
i na czerwcu... malusie piesiunie! rety kiedy to było, kiedy Mila taka mała była...:zawstydzona/y: aż się łezka kręci w oku...;-)

2013-12-19 11.39.14-1.jpg2013-12-19 11.39.30-1.jpg

oczywiście pannica wielce zainteresowana :-D
aż mnie na wspomnienia wzięło..i muszę pokazać foto jak była taka tycia ;-)
2012-03-28 11.38.07-1.jpg2012-05-15 12.57.46.jpg
 

Załączniki

  • 2013-12-19 11.39.14-1.jpg
    2013-12-19 11.39.14-1.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 45
  • 2013-12-19 11.39.30-1.jpg
    2013-12-19 11.39.30-1.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 38
  • 2012-03-28 11.38.07-1.jpg
    2012-03-28 11.38.07-1.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 60
  • 2012-05-15 12.57.46.jpg
    2012-05-15 12.57.46.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 58
Ostatnia edycja:
reklama
straciatella piękna choinka :-)
Ja ubiorę dopiero jutro, bo siostra wraca ze studiów do domu, a my tak zawsze razem ubieramy...
A dzisiaj będę robić dla dziadków na grób stroiki świąteczne - byłam właśnie w ogrodzie pościnać troszkę świerku.
W ogóle mnie dzisiaj artystyczna wena rozpiera.
 
Do góry