reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Pampuszek no właśnie nic "zakazanego" nie jadłam... bo dwie kromeczki chlebka razowego z twarożkiem ze szczypiorkiem i pomidorem, do tego gorzką herbatkę(fu! :p)
a na śniadanie w sumie zjadłam to samo tyle że jeszcze do tego pół czerwonej papryki i sok pomarańczowy(pół szklanki soku i pół szklanki wody) i po śniadaniu było ok, bo 112 :confused:
albo glukometr mi źle pokazuje...:confused:
 
reklama
diabliczka - heh, no to czuję że jak wrócę na studia po świętach to nikt nie uwierzy że to przez obżarstwo hehe :D. Bo już sobie wolne zrobiłam bo muszę odpocząć :p.

brownagula - nie chcę teraz Twojego światopoglądu burzyć, ale chleb razowy mocno podnosi cukier we krwi, Może zrób eksperyment, zjedz jajecznicę na maśle bez chleba i zobacz jak urośnie cukier we krwi ? Bo wg moich danych białko i tłuszcz nie podnoszą tak cukru, ale z drugiej strony nie chcę żebyś miała błędne dane, więc może to sprawdź na sobie skoro i tak każdy posiłek sprawdzasz ? A przede wszystkim kup sobie migdały, naprawdę są polecane w takim przypadku, i na to już ręczę! :). Nie znam się na cukrzycy, ale dużo czytałam artykułów, książek na temat diety człowieka i tych wszystkich tabelek. A i kofeina też podnosi cukier, więc może uważaj na czarną herbatę ;).
 
a ja właśnie wyczytałam że chleb razowy czy żytni jest lepszy od "zwykłego" :confused: rety wszędzie,co innego, wszędzie inaczej, nie wiadomo co wolno a co nie :-p wodę z mózgu robią... no cóż i tak mierzę ten cukier i tak wiec dwa razy więcej za dzień mi różnicy nie zrobi ;P
a herbatę to ja piję taką słabiutką teraz, i to góra pół kubka bo gorzka mi nie smakuje xD wolę samą wodę już pić- poważnie :D
 
BROWNAGULA razowy lepszy od zwykłego, ale lepiej byś przerzuciła się na żytni pełnoziarnisty ;-) i generalnie pieczywo pełnoziarniste :tak: u mnie można np. kupić chleb dla diabetyków ;-)
pumpernikiel chyba ma najniższe cukry ;-)


oooo! muszę sobie kupić pumpernikiel :-D naszło mnie ;-)
 
oooooooooooooo pumpernikiel z żółtym serkiem i pomidorkiem:))))))))))))))))))))))))))))) mniam mniam mniam.

a mój kotek specjalnej troski-Tropson ma kolejny zły dzień. od dwóch dni jest bardzo niegrzeczny i nic mu nie wychodzi. ciągle skądś spada, coś zrzuca. do tego psoci potwornie i trochę na niego pokrzykuję. aż mi go żal.
 
applecrumble dokładnie tak jak pisze Diabliczka, zwiekszona masz wydzielinę bo za duzo pracujesz. Nie martw się to na pewno nie wody płodowe, z tym to nie jest taka prosta sprawa, uwierz. Ja mam tak wlasnie w weekendy, bo pracuję po 13 godzin, i wtedy wydzieliny jest duzo i jest jak woda. Zastanawiam się wtedy za kazdym razem, siku?wody płodowe? ale mi moja gin uswiadomila ze to fizjologiczna wydzielina, tylko wzmożona przez wysilek, bo podjechalam raz na izbę gdy tak mialam.

Brownagula, teraz to chlebki takie czy owakie to skłład mają na pol strony i to taki że polowa składnikow to nawet nie wiadomo co to:) ależ dzielna jesteś, i z tym kłuciem, i z tą herbatką bez cukruuu:)))
 
ewwe dziękuję :)) herbatka bez cukru wstrętna to fakt...:baffled: ja zawsze słodziłam kawę dwie czubate przed ciążą jak piłam, herbatę to tak jedną no ale... :-psłodzika nie chcę, bo to jeszcze gorsze, bo sama chemia a dla dziecka to takie nie bardzo... wczoraj mi lekarka mówiła, ze jest taki specjalny cukier dla diabetyków, że można nawet dodać do ciasta :D

i zastanawiam się nad sokowirówką... bo te kupne soki rozcieńczone z wodą to dajcie spokój :D pić się nie da :D

też tak macie że czasem nie możecie "podziękować" za posta?? :confused: kiedyś komuś chciałam podziękować i nie było tej funkcji ...
 
Juz w pracy.. Oby ten dzien szybko zlecial :-)
Brownagula rano powinnas jest weglowodany z niskim gi zeby miec energie na caly dzien, obiad pomieszanie weglowodanow I bialka a kolacja same bialko zeby zregenrowac miesnie po calym dniu. Tak jest nasz organism stworzony rano potrzebuje energy, wieczorem regeneracji, rano lepiej przyswaja cukry wieczorem te cukry sie odkladaja I dlatego sa podwyszczone. Wieczorem zjedz same jajka, kawalek kurczaka itp.. A chleb to pelnoziarnisty nie bialy masz racje :) powodzenia :*
Applecrumble Ty sie nie przemeczaj tak! Za dlugo pracujesz w kazdy dzien!
 
reklama
Witam :)

Ja jeszcze muszę dokończyć świąteczne zakupy no i zrobić ciasto do pracy męża... bo mają jutro Wigilię :dry:

Za to jutro też wyjeżdżamy na święta do rodziców, czeka nas kilka godzin podróży, ale warto :-D
 
Do góry