reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Mój brzuch wyglada komicznie prze ułożenie małej [emoji1787] Nie to nie chwilowe, tak wygląda przez 90% czasuZobacz załącznik 1109994

Też tak mam ❤️

Ucho nadal boli, dzwoniłam do przychodni, lekarz oddzwonił w 5 minut. Dawno nie zostałam tak szybko i sprawnie obsłużona. Co prawda, chciał mnie widzieć w przychodni, bo to uszy, ale wynegocjowałam krople póki co, a jak nie zelży mam się pojawić 🙃

Ja jeszcze w łóżku, spałam jak zabita od 7 do 10. Wcześniej budziły mnie plecy 😭 Obudziłam się cała mokra. Czy któraś z Was na końcówce ciąży się poci w nocy?

A i któraś zadała pytanie odnośnie macierzyńskiego. Jako że to moja pierwsza ciąża, pracodawcy muszę zgłosić tylko fakt urodzenia dziecka. Ile mam na to czasu? A jak chce od razu iść na urlop macierzyński z rodzicielskim, to muszę pismo napisać? Czy jak? 😜
 
To byla najgorsza noc. Tak mnie nogi rwaly i skurcze, ze ani lezec ani siedziec. Przechodzilam wiekszosc nocy. O 3.30 rozplakalam sie jak male dziecko. Zasnelam przed 5, a o 7 pobudka. Wszystko mnie boli, jestem na skraju zalamania. Maz wzial na dzisiaj i jutro wolne zeby sie dzieciakami zajac. Nie dam rady tak wytrzymac kolejne tygodnie [emoji24]
 
Też tak mam ❤

Ucho nadal boli, dzwoniłam do przychodni, lekarz oddzwonił w 5 minut. Dawno nie zostałam tak szybko i sprawnie obsłużona. Co prawda, chciał mnie widzieć w przychodni, bo to uszy, ale wynegocjowałam krople póki co, a jak nie zelży mam się pojawić 🙃

Ja jeszcze w łóżku, spałam jak zabita od 7 do 10. Wcześniej budziły mnie plecy 😭 Obudziłam się cała mokra. Czy któraś z Was na końcówce ciąży się poci w nocy?

A i któraś zadała pytanie odnośnie macierzyńskiego. Jako że to moja pierwsza ciąża, pracodawcy muszę zgłosić tylko fakt urodzenia dziecka. Ile mam na to czasu? A jak chce od razu iść na urlop macierzyński z rodzicielskim, to muszę pismo napisać? Czy jak? 😜
Powiem Ci jak to u mnie wygląda bo nam kontakt księgowa cały czas jak tylko urodzisz musisz wysłać do firmy że urodziłaś albo szpital musi Ci wydać zaświadczenie albo piszesz odręcznie pismo że w dniu takim i takim urodziłam i ha mam zrobić zdjęcie i wysłać to do księgowej na maila. Wcześniej dostałam od niej druk do uzupełnienia w sprawie rocznego urlopu i ha jestem z nią tak umieiona że jak tylko jej wyślę że urodziłam ona napisze mi daty id kiedy do kiedy macierzyński i potem rodzicielski muszę wysłać hej ten druk rodzicielski i akt urodzenia i to wszystko ... Ale najważniejsze jest to żebyś wysłała do nich odrazu że urodziłaś zaświadczenie bo wtedy oni wysyłają to do zusu więc skontaktuj się z księgowa ze swojej firmy żeby wyslsla Ci druki 🙂
 
Też tak mam [emoji3590]

Ucho nadal boli, dzwoniłam do przychodni, lekarz oddzwonił w 5 minut. Dawno nie zostałam tak szybko i sprawnie obsłużona. Co prawda, chciał mnie widzieć w przychodni, bo to uszy, ale wynegocjowałam krople póki co, a jak nie zelży mam się pojawić [emoji854]

Ja jeszcze w łóżku, spałam jak zabita od 7 do 10. Wcześniej budziły mnie plecy [emoji24] Obudziłam się cała mokra. Czy któraś z Was na końcówce ciąży się poci w nocy?

A i któraś zadała pytanie odnośnie macierzyńskiego. Jako że to moja pierwsza ciąża, pracodawcy muszę zgłosić tylko fakt urodzenia dziecka. Ile mam na to czasu? A jak chce od razu iść na urlop macierzyński z rodzicielskim, to muszę pismo napisać? Czy jak? [emoji12]
Zależy jak wolisz możesz na oba złożyć osobno (wtedy za pierwszy płacą 100%, a za drugi 60%), lub razem (wtedy za oba płacą 80%). Na internecie znalazlam druki do wypełnienia i skladasz taki druk u pracodawcy z kopią aktu urodzenia.
Edit: Na złożenie masz jakoś 21 dni od dnia porodu.
 
reklama
Jak znam zycie to chwila moment i calkiem sie tam przeniesiemy. Jednak wszelkie intymne tematy tam mozna poruszac no i jednak nikt nie bedzie nas podgladal.
Dziewczyny, czy my całkiem przenosimy się na tamto forum, czy zostajemy póki co tu, a tamto jest, jakbyśmy chciały zdjęcia wrzucić?
 
Do góry