reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

@Bisia25 u mnie pierwszy poród wyglądał identycznie jak drugi. Ale był krótszy o 30 min. mimo, ze syn był większy od córki o 0,5 kg [emoji28] za pierwszym razem 5:00-7:30, a za drugim 21-23 i obydwu przypadkach odeszły mi wody. Ale wcześniej miałam w cholerę energii [emoji3] mogłam góry przenosić. I oczyszczał się organizm od jakiegoś miesiąca (tak na bieżąco bez złogów) [emoji23]
Ale w obu samo się ruszyło? Bo u mnie syn był wywoływane w 41 tc i się zastanawiam czy teraz samo się ruszy przy drugim porodzie. No i ja chcialabym cesarke bo z synem ciezko bylo :(

I co Twój lekarz na to? bo moja Pani doktor nie ukrywam spanikowala trochę i kazala mi przyjść na kontrolną wizytę w 34+4 mała miala 2122 przez taka niska wage w tym czasie i nie wiem czy się martwić czy nie bo już chyba jesteś 3 osobą co w podobnym tygodniu ciąży ma dzidzia mniejsza wagę niz powinna mieć.
Lekarz niby nic nie mówił że mała waga, pomiary mniej więcej były w terminie z om, brzuszek trochę chudszy . Syn starszy był prawie 3 tyg do przodu cały czas i urodził się z waga 4kg . Niby jak patrxylam na normy to ta waga jest mniej wiecej na 50 centylu .
 
reklama
Ja na wszelki wypadek mam nakładki na piersi. Kupiłam z Avent rozmiar uniwersalny. Nie mam akurat wklęsłych brodawek, ale syn mnie podgryzał na początku i zakładałam. Chwile to trwało, może tydzień dwa, ale ulga niesamowita.
Potwierdzam! Jaka ulga :) miałam i z aventu i z medeli przy synku, teraz też kupiłam - są już w torbie spakowane 😊
 
Ale w obu samo się ruszyło? Bo u mnie syn był wywoływane w 41 tc i się zastanawiam czy teraz samo się ruszy przy drugim porodzie. No i ja chcialabym cesarke bo z synem ciezko bylo [emoji20]


Lekarz niby nic nie mówił że mała waga, pomiary mniej więcej były w terminie z om, brzuszek trochę chudszy . Syn starszy był prawie 3 tyg do przodu cały czas i urodził się z waga 4kg . Niby jak patrxylam na normy to ta waga jest mniej wiecej na 50 centylu .

Z córka, od 11.04 leżałam w szpitalu, nie chcieli mnie wypuścić, bo stwierdzili, ze akcja się zaczęła, ale zatrzymała i w każdej chwili może ruszyć. Ale zaczęło się cokolwiek dopiero 13.04 o 5 rano od odejścia wód o 7 położyłam się na łóżko porodowe i 7:30 była już z nami. Z synem z kolei usypiałam córkę i poczułam takie urwanie/pęknięcie w brzuchu, wiedzialam, ze zaraz odejdą mi wody (tak samo czułam przy córce) No i jak się podniosłam tak chlusnęło. To była 21, pojechaliśmy do szpitala i o 23 byl już z nami. Samo się zaczęło w obydwu przypadkach i to nie od boli tylko od odejścia wód.
Mój tez urodził się z waga 4 kg i 56 długi. Córka pierwsza miała 3,5 kg i 53. A teraz tak porównuje Olivia będzie tak pomiędzy nimi. Oby nie więcej już 4 [emoji23]
 
Z córka, od 11.04 leżałam w szpitalu, nie chcieli mnie wypuścić, bo stwierdzili, ze akcja się zaczęła, ale zatrzymała i w każdej chwili może ruszyć. Ale zaczęło się cokolwiek dopiero 13.04 o 5 rano od odejścia wód o 7 położyłam się na łóżko porodowe i 7:30 była już z nami. Z synem z kolei usypiałam córkę i poczułam takie urwanie/pęknięcie w brzuchu, wiedzialam, ze zaraz odejdą mi wody (tak samo czułam przy córce) No i jak się podniosłam tak chlusnęło. To była 21, pojechaliśmy do szpitala i o 23 byl już z nami. Samo się zaczęło w obydwu przypadkach i to nie od boli tylko od odejścia wód.
Mój tez urodził się z waga 4 kg i 56 długi. Córka pierwsza miała 3,5 kg i 53. A teraz tak porównuje Olivia będzie tak pomiędzy nimi. Oby nie więcej już 4 [emoji23]
Pozazdrościć tak szybkich porodów ❤
 
I co Twój lekarz na to? bo moja Pani doktor nie ukrywam spanikowala trochę i kazala mi przyjść na kontrolną wizytę w 34+4 mała miala 2122 przez taka niska wage w tym czasie i nie wiem czy się martwić czy nie bo już chyba jesteś 3 osobą co w podobnym tygodniu ciąży ma dzidzia mniejsza wagę niz powinna mieć.
U mnie w 33+6 ważyła 2100g (był to 20-30centyl) i lekarz nie był zadowolony... w pomiarach tylko brzuszek odstawał. Teraz na pewno ma więcej, bo to czuje 😄 u mnie w 3tyg +0,5kg coś wreszcie ruszyło
 
Im bliżej tym bardziej się boję, za pierwszym razem bylam bardziej ciekawa człowiek sobie nie zdawał sprawy, a teraz mimo ze zadaniowy podchodzę to coraz częściej myślę jak zmusić te położne do znieczulenia 🤪🤣🤣🤣
Mam to samo :)
Niby staram się nie wdrażać w to myśli jakoś konkretnie i podejść zadaniowo ale jednak podświadomość skłania do myślenia :p
 
Im bliżej tym bardziej się boję, za pierwszym razem bylam bardziej ciekawa człowiek sobie nie zdawał sprawy, a teraz mimo ze zadaniowy podchodzę to coraz częściej myślę jak zmusić te położne do znieczulenia 🤪🤣🤣🤣

[emoji23][emoji23][emoji23] niechętnie dają, ale jak w szpitalu jest anestezjolog, to masz do tego prawo. Może powinnaś podkoloryzować i powiedzieć, ze odczuwasz silny lęk (a lęk przed porodem jest przecież udowodniony naukowo) lepiej zacząć szybciej, aniżeli przed samym porodem.
 
Dziewczyny trzymajcie kciuki za mnie właśnie jadę do szpitala do Matki Polki 😢 ktg się mi dziś wyszło i muszą sprawdzić w warunkach szpitalnych przez kilka dni jeśli będzie dobrze wypuszcza jeśli nie wywołają poród 😢

Informuj na bierząco!
Trzymam mocno kciuki by wszystko było w porządku ❤️
 
reklama
Do góry