reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

W UK w ogole nie badaja jak nic sie nie dzieje. Mnie badali tylko dlatego, ze w drugiej ciazy mialam infekcje, a zle sie czulam tydzien temu. Prowadzenie ciazy tutaj to koszmar, ale porod za to jak w prywatnej klinice. W obecnej sytuacji nawet nie jestem w stanie jechac do Londynu na prywatna wizyte do Pl kliniki zeby zerknac pozadnie na podwozie, takze musze liczyc tylko na tutejsza opieke.
No od trzeciej ciąży to zwracają uwagę na długość szyjki i jej ujście wewnętrzne i zewnętrzne, zewnętrzne nie jest w pełni zamknięte, a szyjka już nie jest taka twarda jak przy poprzednich ciążach. U mnie teraz tez szybciej są intensywne, ale z szyjka ok, ostatnio miesiąc temu miała 5.1 cm. My dzisiaj 36 tydzień ciąży.
 
reklama
Tez mam to uczucie. Czasami jak zacznie napierac glowka to mam uczucie jakby juz w pochwie byla [emoji23] mecza mnie tez silne skurcze przepowiadajace, w trzeciej ciazy tez to mialam, ale teraz sa jeszcze bardziej bolesne i intensywne. W poprzedniej ciazy pomimo, ze bylo ich duzo to nic sie nie dzialo z szyjka, teraz mialam badanie tydzien temu i tylko powiedzieli, ze szyjka zamknieta, wiec chyba tez ok. Jeszcze niech posiedzi, bo u mnie 34+3.
Zdecydowanie niech jeszcze posiedzi ! ;) ja w koncu wchodze w bezpieczniejszy okres 37 tc. Ostatni moesiac ciągle się stresowalam aby nie urodzić za wczesnie. ;)
 
W UK w ogole nie badaja jak nic sie nie dzieje. Mnie badali tylko dlatego, ze w drugiej ciazy mialam infekcje, a zle sie czulam tydzien temu. Prowadzenie ciazy tutaj to koszmar, ale porod za to jak w prywatnej klinice. W obecnej sytuacji nawet nie jestem w stanie jechac do Londynu na prywatna wizyte do Pl kliniki zeby zerknac pozadnie na podwozie, takze musze liczyc tylko na tutejsza opieke.

No słyszałam, ze tam to ciąże liczą dopiero od 12 tc. i ze opieka jest straszna. Wyznają coś chyba na zasadzie „naturalnej selekcji”. Musimy się jakoś trzymać [emoji1377]
 
Tak jest. A tak naprawde to nawet do 24tc za bardzo nic nie robia, chociaz to tylko slyszalam, doswiadczenia nie mam. Mnie najbardziej uderzylo to jak zadzwonilam, ze jestem w ciazy, a ze ciaza z wpadki to pierwsze pytanie bylo czy chce zachowac ciaze. Az mi sie niedobrze zrobilo jak to uslyszalam [emoji849]
No słyszałam, ze tam to ciąże liczą dopiero od 12 tc. i ze opieka jest straszna. Wyznają coś chyba na zasadzie „naturalnej selekcji”. Musimy się jakoś trzymać [emoji1377]
 
My już po wizycie. Dzisiaj pierwsze ktg Blania się wiercila jak nieszczęście. Wagowo 2600 +-300 to wiadomo. Szyjka nic się nie zmieniła dalej zamknięta i długość się też nie zmieniła. Do porodu zostało 5 tygodni. Zobaczymy czy jeszcze nabierze na wadze dużo czy do 3000 dojdzie i stanie.
 
My już po wizycie. Dzisiaj pierwsze ktg Blania się wiercila jak nieszczęście. Wagowo 2600 +-300 to wiadomo. Szyjka nic się nie zmieniła dalej zamknięta i długość się też nie zmieniła. Do porodu zostało 5 tygodni. Zobaczymy czy jeszcze nabierze na wadze dużo czy do 3000 dojdzie i stanie.

Super! Ja pierwsze KTG miałam w 28 tygodniu. Później już nie. Z ta waga to z doświadczenia wiem, ze nawet +/- 500g [emoji6]
 
U mnie podobnie, tyle że bez łóżeczka, za tydzień jadę obejrzeć kołyskę po dziecku koleżanki, w marcu planuję kupić wózek i fotelik, zamówić paczkę z rzeczami higienicznymi dla siebie i dziecka, żeby w połowie kwietnia już mieć spakowana torbę do szpitala. Zastanawiam się czy kupować kokon do łóżeczka, czytalam dużo pozytywnych opinii, ale zastanawia mnie czy jest on bezpieczny?? 🤔

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o śpiworkach dla dzieci do łóżeczka, dziecko dzięki niemu się nie rozkopie - to takie jakby ubranko, ale nogi są nieskrępowane. Planujemy kupić :)
 
reklama
My już po wizycie. Dzisiaj pierwsze ktg Blania się wiercila jak nieszczęście. Wagowo 2600 +-300 to wiadomo. Szyjka nic się nie zmieniła dalej zamknięta i długość się też nie zmieniła. Do porodu zostało 5 tygodni. Zobaczymy czy jeszcze nabierze na wadze dużo czy do 3000 dojdzie i stanie.
Ja od 30 tc mam ktg. Nie lubie tego badania. Mam je co 2-3 tygodnie. W szpitalu tez z 3 razy mi robili. Nudzi mi sie na nim. Stresuje sie że cos wyjdzoe nie tak. Ze cos źle słychać lub cos piszczy. ;) biodra bola od lezenia 😂
U mnie dzisiaj Mala Miłka sie kręci niemiłosiernie. Ewidentnie nabrała cialka bo czuje ze sie bardziej rozpiera i widze jak "jedzie " kolano po brzuchu 🤩 ale fajnie pomyziac ja przez brzusio.
A czemu mialaby dosc waga do 3 kg i stanac ? 🤔
 
Do góry