reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja też już po wizycie i jak chciałam rodz8c za 2,3 tyg tak po dzisiaj już mi mina zrzedla i do termunu musze czekac . Mala na 10% wagowo jeszcze w normie aje minimum. Ma 2.122 i właśnie te widelki (+/- 500) to martwi bo nie wiadomo w którą str . Także to miala być ostatnia wizyta , a przez wagę chce mnie zobaczyć za 2 tyg. Mam odpoczywać, dobrze jeść bo sama tylko 9 kg przytylam. Syn porownawczo w tym tyg mial 2,600 ... ehhh no nic wazne ze przeplywy ok, cisnienie i serduszko w porządku. Szyjkam zamknięta takze mniej stresu i będzie dobrze . No i mam też info ze na dzień dzisiejszy w moim szpitalu tata może być przy porodzie po prostu będzie w kombinezonie ochronnym zaraz po porodzie idzie do domu i dopiero przy wypisie nas widzi, nie można też w tym czasie nic odnosić więc mam mieć już wszystko ze sobą jedynie nosidełko tata pod drzwi szpitala podrzuca. Dlatego mowila ze ważne żeby mala przybrala bo wtedy wyjdę po 24h . Gbs negatywny tez kamień z serca.
 
reklama
Ja sobie tez tak wmawiam. Do terminu 5,5 tygodnia, ale ja sobie wmawiam, ze za 2,5 moge isc rodzic [emoji85]
To ja i tak chce rodzic w 39 tc abym dotrzymala do maja ;) sama jestem z maja i fajnie by bylo mieć majoweczke ;) ale wszyscy mowia że raczej koniec kwietnia. (Ale rodzina to nie lekarz ) 😃 mmarzęby dotrzymac do 39 tc. Czyli jeszcze by bylo 2 tygodnie. 🙏
 
Ja też już po wizycie i jak chciałam rodz8c za 2,3 tyg tak po dzisiaj już mi mina zrzedla i do termunu musze czekac . Mala na 10% wagowo jeszcze w normie aje minimum. Ma 2.122 i właśnie te widelki (+/- 500) to martwi bo nie wiadomo w którą str . Także to miala być ostatnia wizyta , a przez wagę chce mnie zobaczyć za 2 tyg. Mam odpoczywać, dobrze jeść bo sama tylko 9 kg przytylam. Syn porownawczo w tym tyg mial 2,600 ... ehhh no nic wazne ze przeplywy ok, cisnienie i serduszko w porządku. Szyjkam zamknięta takze mniej stresu i będzie dobrze . No i mam też info ze na dzień dzisiejszy w moim szpitalu tata może być przy porodzie po prostu będzie w kombinezonie ochronnym zaraz po porodzie idzie do domu i dopiero przy wypisie nas widzi, nie można też w tym czasie nic odnosić więc mam mieć już wszystko ze sobą jedynie nosidełko tata pod drzwi szpitala podrzuca. Dlatego mowila ze ważne żeby mala przybrala bo wtedy wyjdę po 24h . Gbs negatywny tez kamień z serca.
Moze bedzoe drobniejsza, albo nabiera jak moja. Skokowo. Ja juz się przyzwyczailam do tego. Ze czasem ledwo co przybrala przez 2 tygodnie i spadala do minimum. A potem szybko nadrabiala i byla na maksiumum. To ze przytylas tylko 8 kg (szacun! ) to nie ma znaczenia. Jakby dziecku cos bylo potrzeba to by brala od ciebie ;) nic sie nie martw. ;) każde dziecko jest inne.
 
U mnie w sumie podobnie tak naprawde, bo moja mama jest z 16-tego maja, a ja termin na 24.05 i tak chce celowac w mamy urodziny [emoji85], ale jak sobie w glowie ukladam, ze za 2,5 tygodnia juz moge rodzic to latwiej mi przetrwac te wszystkie dolegliwosci. No i mala na 91 centylu ostatnio byla, wiec tez bym nie chciala giganta rodzic.
To ja i tak chce rodzic w 39 tc abym dotrzymala do maja ;) sama jestem z maja i fajnie by bylo mieć majoweczke ;) ale wszyscy mowia że raczej koniec kwietnia. (Ale rodzina to nie lekarz ) [emoji2] mmarzęby dotrzymac do 39 tc. Czyli jeszcze by bylo 2 tygodnie. [emoji120]
 
Ja też już po wizycie i jak chciałam rodz8c za 2,3 tyg tak po dzisiaj już mi mina zrzedla i do termunu musze czekac . Mala na 10% wagowo jeszcze w normie aje minimum. Ma 2.122 i właśnie te widelki (+/- 500) to martwi bo nie wiadomo w którą str . Także to miala być ostatnia wizyta , a przez wagę chce mnie zobaczyć za 2 tyg. Mam odpoczywać, dobrze jeść bo sama tylko 9 kg przytylam. Syn porownawczo w tym tyg mial 2,600 ... ehhh no nic wazne ze przeplywy ok, cisnienie i serduszko w porządku. Szyjkam zamknięta takze mniej stresu i będzie dobrze . No i mam też info ze na dzień dzisiejszy w moim szpitalu tata może być przy porodzie po prostu będzie w kombinezonie ochronnym zaraz po porodzie idzie do domu i dopiero przy wypisie nas widzi, nie można też w tym czasie nic odnosić więc mam mieć już wszystko ze sobą jedynie nosidełko tata pod drzwi szpitala podrzuca. Dlatego mowila ze ważne żeby mala przybrala bo wtedy wyjdę po 24h . Gbs negatywny tez kamień z serca.

Będzie dobrze. Oni tez nie zawsze idealnie wymierzą AC, FL, BPD i wagę zaniża. Poza tym moja przyjaciółka w terminie urodziła 2600 i nikt nawet nie wspomniał, ze to za mało. Taka jej uroda i tyle. No i 9 kg na plusie, to tez ok, ja przybieram 18/20, ale moja gin mówi, ze mój organizm tyle potrzebuje przybrać. Dobrze, ze wszystko ok, to najważniejsze. No i ze Twój mąż będzie mógł być z Tobą, to bardzo dużo, bo sam poród to emocjonujące wydarzenie, brak odwiedzin jakoś się przeżyje. Odpoczywaj, leż i jedz [emoji85]
 
Będzie dobrze. Oni tez nie zawsze idealnie wymierzą AC, FL, BPD i wagę zaniża. Poza tym moja przyjaciółka w terminie urodziła 2600 i nikt nawet nie wspomniał, ze to za mało. Taka jej uroda i tyle. No i 9 kg na plusie, to tez ok, ja przybieram 18/20, ale moja gin mówi, ze mój organizm tyle potrzebuje przybrać. Dobrze, ze wszystko ok, to najważniejsze. No i ze Twój mąż będzie mógł być z Tobą, to bardzo dużo, bo sam poród to emocjonujące wydarzenia, brak odwiedzin jakoś się przeżyje. Odpoczywaj, leż i jedz [emoji85]
Ja też jak wczoraj byłam u lekarza to się przerazilam bo wszystko było zaznaczone poniżej wykresu ale lekarz mnie uspokoił że to wszystko zależy od tego jak się dziecko ułoży na USG i żeby się tym nie przejmować 🙂 i że najważniejsze jest to że przybiera na wadze a nie że się zatrzymał 🙂 też panikuje same wiecie 😅
 
Ja od 30 tc mam ktg. Nie lubie tego badania. Mam je co 2-3 tygodnie. W szpitalu tez z 3 razy mi robili. Nudzi mi sie na nim. Stresuje sie że cos wyjdzoe nie tak. Ze cos źle słychać lub cos piszczy. ;) biodra bola od lezenia 😂
U mnie dzisiaj Mala Miłka sie kręci niemiłosiernie. Ewidentnie nabrała cialka bo czuje ze sie bardziej rozpiera i widze jak "jedzie " kolano po brzuchu 🤩 ale fajnie pomyziac ja przez brzusio.
A czemu mialaby dosc waga do 3 kg i stanac ? 🤔
Zawsze łatwiejszy poród bo niunia planuje chyba naturalnie wyjść bo od początku główka w dół. U mnie pierwsze ktg a dzisiaj 34+5 kolejna wizyta dopiero 12 mają czyli za 4 tygodnie.
 
Będzie dobrze. Oni tez nie zawsze idealnie wymierzą AC, FL, BPD i wagę zaniża. Poza tym moja przyjaciółka w terminie urodziła 2600 i nikt nawet nie wspomniał, ze to za mało. Taka jej uroda i tyle. No i 9 kg na plusie, to tez ok, ja przybieram 18/20, ale moja gin mówi, ze mój organizm tyle potrzebuje przybrać. Dobrze, ze wszystko ok, to najważniejsze. No i ze Twój mąż będzie mógł być z Tobą, to bardzo dużo, bo sam poród to emocjonujące wydarzenie, brak odwiedzin jakoś się przeżyje. Odpoczywaj, leż i jedz [emoji85]
No ja w pierwszej rowno 20 kg przytylam , ale schudłam 15 tylko 5 zostalo w spadku i teraz właśnie nie chciałam za dużo znow , ale też nie oszczędzam się z jedzeniem jem normalnie 😊 zobaczmy za 2 tyg . U nas nie wypuszcza ze szpitala jak dziecko 2,5 kg nie przekroczy 😬 no ale myślę że w miesiąc powinna to 0.5 kg przybrac niech sie nie wyglupia nawet dziewczyna 😁😁😁
 
Ja już po wizycie, u mnie to raczej taka szybka kontrolna, szyjka zamknięta, Mały głowa w dół, serduszko bije miarowo. Bardziej dziś chodziło o badania, od razu od lekarza poszłam do położnej na badania krwi. Za 3 tygodnie mam się stawić na ostatnią wizytę (to będzie 37+4) i tedy zrobią mi badania GBS.
Dziś robili morfologie, mocz, tarczycowe, HBs i jeszcze coś tam.

Mały podczas wizyty strasznie się kręcił 😅
W medicover ktg dopiero od 38 tygodnia.

Placówkę medicover mam blisko, przeszłam się spacerkiem, ale czuję, że źle mi się chodzi, bo Mały się kręci i w pewnym momencie czułam go nisko. Na kolejną wizytę już musi mnie mąż zawieźć 😅
 
reklama
No ja w pierwszej rowno 20 kg przytylam , ale schudłam 15 tylko 5 zostalo w spadku i teraz właśnie nie chciałam za dużo znow , ale też nie oszczędzam się z jedzeniem jem normalnie 😊 zobaczmy za 2 tyg . U nas nie wypuszcza ze szpitala jak dziecko 2,5 kg nie przekroczy 😬 no ale myślę że w miesiąc powinna to 0.5 kg przybrac niech sie nie wyglupia nawet dziewczyna 😁😁😁
Kobieto ja to bym chciała mieć Twoja figurę 🙃 szczupłą jesteś zdrowo wyglądasz 🙂 to możesz jeść jeść jeść 😅 co niektóre nie mają tyle szczęścia 😅 np. ja 🤭
 
Do góry