reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Tak samo już po wizycie dotarłam do domu. Z niunia wszystko w porzadku szyjka się nie skraca jest długa i zamknięta. Mam brać magnez i kazał jeszcze calperos wapń. Powiedział że ma długie nogi więc chyba wzrost odziedziczy po tacie bo on strasznie wysoki. Jeszcze Dzisiaj po 12 wizyta u położnej i potem odpoczywam. Za to muszę badania jutro zrobić i wysłać e-mail do niego bo czegoś zapomniał zlecić.
Tak więc pozdrawiam dziewczyny odpoczywajcie i miłego dnia kochane
 
reklama
U mnie też dzidziała aktywna.
Dziwczyny, jestem w 24+5 a w nocy znów zwymiotowałam... Dziś jakaś słaba jestem ogółem... Spać mi się chce i brak siły...
 
U mnie też dzidziała aktywna.
Dziwczyny, jestem w 24+5 a w nocy znów zwymiotowałam... Dziś jakaś słaba jestem ogółem... Spać mi się chce i brak siły...
Jak możesz to odpoczywaj .


Ja też kończę zaraz 28 tydzień. Przez bluzkę mimo ,że gruba jestem widać jak kopie. W ogóle po wczorajszej wizycie bardzo się rozczulilam 🙃 jak zobaczyłam tą buźkę. Czasem trudno mi też usiąść wygodnie , bo mała gdzieś wyciągnie rączkę lub nóżkę ...
 
Ja jestem w 26 tyg i mój nie jest taki aktywny 😥
Spokojnie, jak na badaniu było wszystko w porządku, to może jest tak ułożony, że nie czujesz wszystkich ruchów. Bądź dobrej myśli 😉

Ja mam 24tydz i 5 dzień i czuję małego kilka razy dziennie. Nie są to mega mocne kopniaki choć należy do tych pulchniejszych. Najbardziej mnie zadziwia, jak on to robi, że czuję kopnięcia w 2, a czasem w nawet 3, przeciwległych miejscach jednocześnie 😲 I wtedy mam wątpliwości, czy na pewno jest tam sam😜😜😜

A czasami czuję, jak mi przepełzuje cały, takie uczucie, jakbym robaka miała w brzuchu 😂😂😂

Co dziwne, w poniedziałek jak robiłam krzywą cukrową, spał całe badanie i resztę dnia też był spokojny, a ja się nastawiłam, że będzie boksował 🤓🤣

A i mój jeszcze często się przemieszcza, rzadko czuję kopnięcia pod żebrami, często po bokach i w dole brzucha. Ale ma jeszcze dużo czasu, by się ułożyć do wyjścia. Nie będę go pospieszać, bo wyjdzie wcześniej i co? 😜
 
Spokojnie, jak na badaniu było wszystko w porządku, to może jest tak ułożony, że nie czujesz wszystkich ruchów. Bądź dobrej myśli 😉

Ja mam 24tydz i 5 dzień i czuję małego kilka razy dziennie. Nie są to mega mocne kopniaki choć należy do tych pulchniejszych. Najbardziej mnie zadziwia, jak on to robi, że czuję kopnięcia w 2, a czasem w nawet 3, przeciwległych miejscach jednocześnie 😲 I wtedy mam wątpliwości, czy na pewno jest tam sam😜😜😜

A czasami czuję, jak mi przepełzuje cały, takie uczucie, jakbym robaka miała w brzuchu 😂😂😂

Co dziwne, w poniedziałek jak robiłam krzywą cukrową, spał całe badanie i resztę dnia też był spokojny, a ja się nastawiłam, że będzie boksował 🤓🤣

A i mój jeszcze często się przemieszcza, rzadko czuję kopnięcia pod żebrami, często po bokach i w dole brzucha. Ale ma jeszcze dużo czasu, by się ułożyć do wyjścia. Nie będę go pospieszać, bo wyjdzie wcześniej i co? 😜
Haha mam podobne odczucia co do ruchów. Czasami się zastanawiam co on tam w środku robi, że czuję go po bokach, w dole brzucha, czasami widzę jak nad pepkiem mi się unosi brzuch. Jak czekałam ostatnio na badania dna oka to normalnie pod ubraniami było widać, jak się rusza. 🤣 Dosyć aktywne dziecko. Chociaż ja wolę jak się rusza, kopie, niż jak jest spokojny. :)

Ja jutro mam kontrolę u swojego gina po tym niedzielnym bólu brzucha. Już nie boli, biorę nospe, magnez, więcej staram się leżeć i jest ok.

Co do wagi - pamiętajcie, że usg mają błąd rzędu 10-15%, więc jak dziecię waży 800 to jest takie +/- 100 gramów ;)
Mój ostatnio ważył 806 gramów i lekarz powiedział, że to dobra waga do wieku ciąży.

Macie też coraz wyraźniejsze sny? Mi się ostatnio ciągle śni, że nie wiem jak ubrać dziecko i boję się go dotknąć. Albo że mąż nie chce się nim zajmować (chociaż w rzeczywistości nie mam powodów narzekać na męża). Budzę się i jestem bardziej zmęczona tymi snami, niż niedawną bezsennością...
 
Wiesz ja mogłam rodzic po 7 latach próbować sn , ale nie chciałam. Dlaczego? Już pomijając 17 h bólu to fakt, że bóle były parte A dalej nic ... dziecko tak mi zeszło w kanał rodny, że jeszcze chwila dluzej i ... później czekanie na wyniki podejrzenie zakażenia. Nigdy więcej nie chce czuć się tak jak wtedy . . . Dlatego rozumiem cięcia na życzenie.
Popieram. Każda inaczej reaguje na cc. Dla mnie to był dramat , głównie chodziło o wstawanie z łóżka. A po CC jak wiadomo trzeba chodzić ,żeby być sprawnym i żeby rana się dobrze zagoiła. Przynajmniej ja dostałam takie zalecenie. Dlatego nie zrozumiem CC na żądanie . Choćbym nie wiem kto jak się bał porodu sn... Nie oceniam takich osób , tylko wyboru nie rozumiem. Wiem ,że sn bolą w cholerę ... Ale ja mimo wszystko jeśli lekarz uzna ,że mogę spróbować , będę próbowała porodu sn po CC. W sobotę na badaniach spotkałam koleżankę , która też jest po porodzie sn po 1 CC. Pocieszyła mnie , bo jak pierwszy raz rodziła to też ją na straszyli ,że ma coś z miednica , a teraz poród poszedł jej gładko. Bez oksytocyny...

Ja się szykuje na badania [emoji854]
 
Moja to szaleje dzień i noc, a myślałam, że pierwsza była żywiołowa [emoji1787]
Ja akurat jestem po cesarce, operacje wspominam wesoło mialam fajną pania anastazjolog, a cięła mnie moja lekarka prowadząca. To działo się później to był horror (opieka położnych jak w masarni, zapominanie o podaniu przeciwbóli, zero informacji o dziecku, niedopuszczanie męża do mnie) zakończony depresją poporodową, ale teraz wiem jakie mam prawa, jestem nastawiona by walczyć o należne i jestem dobrej myśli.
 
Macie też coraz wyraźniejsze sny? Mi się ostatnio ciągle śni, że nie wiem jak ubrać dziecko i boję się go dotknąć. Albo że mąż nie chce się nim zajmować (chociaż w rzeczywistości nie mam powodów narzekać na męża). Budzę się i jestem bardziej zmęczona tymi snami, niż niedawną bezsennością...

Mnie się śniło, że rodziłam, męża nigdzie nie było. Zamiast chlopczyka urodziłam córeczkę i to jeszcze ogromną, prawie większą ode mnie 😜, że nie miałam siły jej udźwignąć, by przystawić do piersi. A jak mi się przypomni moje oburzenie: miałam przecież mieć synka! ; to mi się śmiać chce 😂😂😂
 
reklama
Pooszlam do mojej Pani doktor w ciemno bez zapisu co prawda przyjmuje od 14 Ale w gabinecie jest od 13 i poszłam sprawdzić....Pani doktor mnie przyjęła sprawdziła tętno serduszko bije tętno prawidłowe ☺ ulga niesamowita ...pytanie czemu go nie czuje intensywnie...Pani doktor kwestia ułożenia a także nie każda kobieta na tym etapie odczuwa intensywne ruchy ...przeprosiła ze przyszłam bez zapisu bo widzę ze Pani doktor wpisuje wyniki z badań pełni papierów trochę głupi i mi się zrobiło...i o dziwo Pani doktor nie wzięła nic za wizytę tylko zalecila spokój ...ulzylo mi ☺
 
Do góry