reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

Weź się dopros skierowanie na cokolwiek, chyba ze w Pl zrobie. Bo tu nawet prywatnie mi nie zrobią, badania krwi tez mi sie nie zgodzili , ze dziecko jest za male i nie ma podstaw , zrobilam w pl i okazalo sie , że ma anemie to było jakis rok temu...
Może zmień pediatre? Moja nam bez problemu robiła krew z palca, mocz przy każdej infekcji, a kal przy biegunce też wysłaliśmy.
 
reklama
Nie myślałam o owsikach [emoji14]
Na owsiki są chyba specjalne plasterki?
Plasterki to tylko diagnostyka, alternatywa dla badania kału. Właściwie na wszystkie robale jest pyrantelum, jest bez recepty. Ostatnio przerabiałam grozę robaków, w sumie żadnego nie namierzyłam ale odrobaczyłam wszystkich domowników łącznie z kotami 😆
 
Plasterki to tylko diagnostyka, alternatywa dla badania kału. Właściwie na wszystkie robale jest pyrantelum, jest bez recepty. Ostatnio przerabiałam grozę robaków, w sumie żadnego nie namierzyłam ale odrobaczyłam wszystkich domowników łącznie z kotami [emoji38]
Ja tam nawet psu robię badania kału żeby nie dawać tabletek bez potrzeby [emoji23]
 
Badania prenatalne to nie tylko te miedzy 11 a 14 tygodniem. Badanie polowkowe to również badanie prenatalne (drugiego trymestru)...


Gdzie to polowkowe jest obowiązkowe?
Połówkowe jak piszesz nie jest obowiązkowe. W PL na NFZ robia 3-4 usg co wypadają podobnie jak prenatalne. I w ciąży musi być 3-4 usg zrobione. Prywatnie może wiecej być.
Genetyczne są 2 refundowane = 1 trymestru i 2 trymestru czyli połówkowe. Jak coś się dzieję to jest i 3 trymestru wyjątkowo.
Bo w pierwszej ciąży miałam 3 trymestru też. + echo serduszka.


Ja tam nawet psu robię badania kału żeby nie dawać tabletek bez potrzeby [emoji23]
Można syrop dać.
 
Myłam dziś rano zęby, mam szczoteczkę elektryczną i dostałam kopniaki od Malutkiej, pierwsze! 😊 wyłączyłam szczoteczkę, żeby się skupić czy faktycznie to są ruchy Dzieciątka, ale cisza. Włączyłam szczoteczkę i kopniaki. Nie wiem czy to zasługa szczoteczki, ale ewidentnie Malutkiej się podobało co mama robi :D Chyba zaraz znów umyje zęby 😂
 
Daje Ci znaki, że też będzie chciała szczoteczkę elektryczną [emoji23]
Myłam dziś rano zęby, mam szczoteczkę elektryczną i dostałam kopniaki od Malutkiej, pierwsze! [emoji4] wyłączyłam szczoteczkę, żeby się skupić czy faktycznie to są ruchy Dzieciątka, ale cisza. Włączyłam szczoteczkę i kopniaki. Nie wiem czy to zasługa szczoteczki, ale ewidentnie Malutkiej się podobało co mama robi :D Chyba zaraz znów umyje zęby [emoji23]
 
reklama
Polecam biustonosze do karmienia z alles mama [emoji169]
Ja też [emoji7][emoji7] wywalilam mnostwo kasy na biustonosze chinskie/h&m/c&a i wszystkie były do dupy. Te chinskie mnie strarsznie pod biustem uwieraly.
Koleżanka mi polecila alles mama, kupiłam jeden i pozniej juz tylko te nosiłam:D na allegro model caffe latte chyba za 65zl jest. Naprawdę warto!!
 
Do góry