reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Witam się z lepszym samopoczuciem 🙂 mdłości i wymioty minęły mam nadzieję bezpowrotnie. Czuję się całkiem dobrze, mam więcej energii, aby tylko lekkie przeziębienie ale walczę z tym domowymi sposobami. Dziś zapisałam się online na USG 4.12. na 16 .10. Będzie to z moich wyliczeń według OM 16+6, według USG 17+2. Myślicie że jest szansa abyśmy wtedy poznali płeć dziecka. Szczerze liczę na to bardzo mocno. Taki prezent mikołajkowy, byłoby świetnie. Idę na USG do innego lekarza niż mój prawadzacy tak aby poznać opinie też innego lekarza, zobaczyć czy wszystko dobrze z dzieckiem i prawidłowo się rozwija. USG połówkowe będę mieć napewno po świętach przed sylwestrem albo dopiero w styczniu. 4.12 z rana mam tez wizytę na NFZ ale to wizyty bez możliwości USG niestety i muszę robić prywatnie nawet u lekarza prowadzącego poza przychodnią. 130 zł za USG. Chodzi któraś z Was prywatnie na samo USG, może powiecie jak cenowo to wygląda u Was 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się z lepszym samopoczuciem 🙂 mdłości i wymioty minęły mam nadzieję bezpowrotnie. Czuję się całkiem dobrze, mam więcej energii, aby tylko lekkie przeziębienie ale walczę z tym domowymi sposobami. Dziś zapisałam się online na USG 4.12. na 16 .10. Będzie to z moich wyliczeń według OM 16+6, według USG 17+2. Myślicie że jest szansa abyśmy wtedy poznali płeć dziecka. Szczerze liczę na to bardzo mocno. Taki prezent mikołajkowy, byłoby świetnie.
U nas 15+1 i dwa dni temu byłam na USG i płeć wiadoma :)
Całą ciążę myślałam, że urodzę dziewczynkę,a tu na ekranie dobrze widoczny siusiak :p
 
Nieradzimy sobie:) Żelazo w witaminach dla ciężarnych mnie wykańcza. Koleżanka mówiła mi o kiwi ale co je kupię to dziecko mi zjada. Mam swój sposób: pizza z tele pizzerii(żeby nie pisać nazwy). Strasznie mi smakuje a później moje jelita przyspieszają. Tylko na tą pizzę tak reaguję... Także dzisisj odebrałam męża z uczelni i pojechaliśmy na pizzę;)
Spróbujcie sobie probiotyki na jelita dziewczyny albo colon c, zawiera dużo błonnika. Wydaje mi się że to nie jest zabronione w ciąży.
 
Zapisałam się też na bezpłatne zajęcia do szkoły rodzenia. Zajęcia zaczynają się 18.12. Wtedy będę zaczynac 20 tc Myślicie żto za wcześnie i potrzebuje od lekarza jakies zaświadczenie że mogę uczeszczac czy tak poprostu.? Była też info że najlepiej zacząć zajęcia w 21-24 tc. Zajęcia trwają 12 tyg, raz na tydzień. A że to wypada w środę 25.12 i 1.01 odpada już 2 tyg do tylu. Wyliczyłam że ostatnie zajęcia 1.04 czyli w 33 tv a mój termin 13-14.05. Minus jest taki że musze dojechać do miasta wojewódzkiego 50 km i komunikacja. Mąż zabiera auto i jeździ codziennie właśnie do tego miasta do pracy więc by mnie odbierał. Im wcześniej tym lepiej,bo końcówka ciężko mi będzie napewno busem czy pociągiem już dojechać. W swoim mieście bez auta spokojnie mam lekarza i miasteczko w bliskim zasięgu.
 
Mi w zeszła niedzielę w szpitalu zwazyl już lekarz a to był 15 tydzień :) tak chyba chciał pomierzyc.

No tak wagę można wcześniej. Chodziło mi o pomiary długości że później jest to utrudnione i podaję się głównie wagę.

Dziewczyny, czy macie takie chwile, że jest Wam tak jakby duszno?
Aaa i czy zaokrąglacie się już? :)

Brzuch to już zaokrąglony. A duszność często ostatnio. Okno otwieram w ciągu dnia.
 
reklama
received_447388879220861.jpeg
 
Do góry