reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Witajcie,
Zaczynamy obecnie 16 tc , jak duże są/były Wasze maleństwa w tym czasie? Mój maluch mierzy od główki do stóp 16.5 cm. Czy to nie za dużo?
 
reklama
Witajcie,
Zaczynamy obecnie 16 tc , jak duże są/były Wasze maleństwa w tym czasie? Mój maluch mierzy od główki do stóp 16.5 cm. Czy to nie za dużo?

Od mniej więcej 20 tygodnia część lekarzy mierzy dziecko już nie wymiarem CRL (ciemieniowo-siedzeniowym, czyli bardzo upraszczając od czubka głowy do bruzdy pośladkowej), a CHL, czyli od czubka głowy do pięty. Do tego czasu lekarz sprawdzał długość dziecka właśnie przez CRL. Dlatego ta długość dzieciątka między jednym, a drugim usg potrafi na tym etapie bardzo przeskoczyć, po prostu nagle lekarz uwzględni też długość nóg bo już jest to możliwe :) Zazwyczaj lekarz mówi, że jest taka zmiana w podawanych mamie wymiarach, ale bywa z tym różnie. Także jeśli lekarz prowadzący nie zwrócił uwagi na to, że coś z wymiarem jest nie tak - byłabym spokojna. Jeśli się nie mylę norma samego CRL ("od głowy do pupy" - tak to roboczo określmy) w 16tc to około 12cm, więc te 4,5cm to zapewne po prostu nóżki :)
 
Dziewczyny... czy będąc w ciąży czujecie się czasami tak, jakbyście były przed okresem? Ja mam od wczoraj takie wrażenie... W sensie mam rozrzedzoną krew (wycierając dziś twarz, zdrapałam trochę krostkę i krew z niej leciała jak szalona), jestem taka zmęczona i w ogóle... dziwna sprawa :)

To normalne. Zwłaszcza w terminie gdzie być mogła miesiączka gdyby nie było ciąży.

Ile? :o


Coś jest w tym magnezie. Mi kazał gin brać 2×3tabletki magnezu dziennie na skurcze. I codziennie mnie po nich przeczyszczalo. Tylko ze brałam jakiś gowniany tlenek magnezu, jak sie przerzucilam na magne b6 biegunki się skończyły. Mimo że też bralam 2x3 tabletki

Ja mam helamag b6 2*1 tab na skurcze

Witajcie,
Zaczynamy obecnie 16 tc , jak duże są/były Wasze maleństwa w tym czasie? Mój maluch mierzy od główki do stóp 16.5 cm. Czy to nie za dużo?
Od mniej więcej 20 tygodnia część lekarzy mierzy dziecko już nie wymiarem CRL (ciemieniowo-siedzeniowym, czyli bardzo upraszczając od czubka głowy do bruzdy pośladkowej), a CHL, czyli od czubka głowy do pięty. Do tego czasu lekarz sprawdzał długość dziecka właśnie przez CRL. Dlatego ta długość dzieciątka między jednym, a drugim usg potrafi na tym etapie bardzo przeskoczyć, po prostu nagle lekarz uwzględni też długość nóg bo już jest to możliwe :) Zazwyczaj lekarz mówi, że jest taka zmiana w podawanych mamie wymiarach, ale bywa z tym różnie. Także jeśli lekarz prowadzący nie zwrócił uwagi na to, że coś z wymiarem jest nie tak - byłabym spokojna. Jeśli się nie mylę norma samego CRL ("od głowy do pupy" - tak to roboczo określmy) w 16tc to około 12cm, więc te 4,5cm to zapewne po prostu nóżki :)

Ginekolog każdy mierzy od główki do pupy nog nie mierzą bo są zawsze skulone w tzw pozycji embrionalnej. Długość dziecka może być zależna od wzrostu rodziców.
Skoro lekarz nie powiedział że coś nie tak to nie ma się co martwić
 
Odstawiłam męża na uczelnię i sprzątam jak szalona. Zwykle mąż mi pomaga i mamy wszystko czyściutkie w sobotę ale nie w weekendy kiedy ma podyplomówkę... oprócz zwykłych porządków kontynuuję też odgracanie pokoju córki. Ja serio nie wiem jak my tu zmieścimy kolejne dziecko... gdzie zmieścić te wszystkie ciuszki, pieluszki, zabawki? Przy córce w salonie mieliśmy kojec ale to było zaraz jak się wprowadzaliśmy teraz obrośliśmy w rzeczy i nie ma szans...
W zeszły weekend przesegregowałam zabawki i książki. Stos książek czeka na spakowanie i wysłanie do poczytajmi.pl(już wiem jak działają! Bardzo mi się podoba ten pomysł!). Wczoraj zrobiłam porządek w szafie młodej, za małe ubranka czekają w zbiorczym kartonie na decyzję co do oddania a co do piwnicy. Dzisiaj rozbrajam kontener z miliardem kocyków, pościeli i pieluszek. Sprzątałoby mi się łatwiej gdybym o każdą rzecz nie musiała pertraktować z córką...
Jak już odkopię pokój i przesegreguję sypialnię to zacznie się znoszenie do domu i segregacja rzeczy dla noworodka. Myślę że jakoś po nowym roku, po cichu liczę na to że wtedy będę już wiedziała czy czekamy na chłopca czy dziewczynkę
 
Ja coś czytałam u mamyginekolog,że od któregoś momentu ciąży już się nie podaje długości dziecka tylko wagę
Jeśli dobrze pamiętam to od pewnego dnia gin podawał obwód główki, brzuszka, czasem mierzył kość udową. Od pewnego momentu nawet od główki do pupy jest niereprezentatywne bo dziecko może się wygiąć
 
reklama
Do góry