reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Zrobiłam porządki w pokoju córki. Mam wyrzuty sumienia bo zrobiliśmy tam sobie trochę z mężem składzik i suszarnię. Wcale się nie dziwię że zabawki migrują do salonu... przesegregowałam zabawki na zupełnie zepsute, do oddania i do schowania dla maleństwa. To samo z książkami i pluszakami. Cały wielki karton rzeczy wybył! Całą resztę posegregowałam na półkach, zabawki z salonu wróciły do siebie. Jutro rzeczy dla maleństwa wiozę do mojej mamy- ma duży dom ale cały czas mówiła że nie da gratów do siebie przywozić ale od kiedy wie że jestem w ciąży to jej się odmieniło i nawet wczoraj pytała czy nie chcemy czegoś u niej przechować. No to idziemy za ciosem i jutro jedziemy z krzesełkiem do karmienia, koniem na biegunach, stoliczkiem edukacyjnym i kartonem rzeczy😂 Nie wiem tylko co z pluszakami i książkami. Chyba też pojdą do babci póki nie znajdę im miejsca. Pluszaki można dać do przedszkola a ksiażki kiedys można było nadać w paczkomacie żeby były przekazane do bibliotek, szpitali i innych instytucji. Nie wiem, czy to jeszcze działa?
...a teraz leżę i umieram, spojenie łonowe mnie wykończy. Chyba za dużo skłonów i biegania z zabawkami
 
reklama
Od 2 tygodni nie mogłam Was nadgonić. Dziś się w końcu udało, więc piszę ;) u mnie usg i PAPP-A wyszły dobrze z czego bardzo się cieszę. Zastanawiam się, czy serduszko nie biło za wolno, bo 158/min. w 13 tyg. I 3 dniu ciąży.
Dziś mija mi 16 tydzień i 2 dzień ;)
USG mam 5.12., a polowkowe usg w klinice mam 17.12. Dalej nie wiem, czy noszę dziewczynkę, czy chłopca ;) Normalnie nie wymiotuję, a w środę zdarzyło mi się to 3 razy... Dziwne
W ten weekend jestem sama w domu i się nudzę, bo mężuś z córką poza domem. I na dodatek jestem smarkata, z bilacym gardłem..
 
Dziewczyny, czy często spicie na plecach? :)
To moja ulubiona pozycja do spania a czytałam, że w ciazy niekoniecznie jest odpowiednia...
 
Ostatnia edycja:
Dzmęczony, czy często spicie na plecach? :)
To moja ulubiona pozycja do spania a czytałam, że w ciazy niekoniecznie jest odpowiednia...
W 1 i 2 trymestrze można spać "normalnie", tak jak wygodnie. Dopiero w 3 powinno się unikać spania na plecach.
Ja uwielbiam spać na brzuchu :) są noce, że jest mi nie wygodnie.. Ale niekiedy jeszcze się udaje :)
 
Z tym wiekiem to też byłam w szoku. Jak lekarka do mnie... No wie Pani, tutaj Pani wiek też ma duże znaczenie.. Kurcze poczułam się staro :no::confused:
Ja też poczułam się ostatnio staro. Do tamtej pory cieszyłam się, że dziecko urodzę przed 30. Lekko mi się łożysko odkleiło ostatnimi czasy, lekarka kazała być dobrej myśli i dodała, że czasem u młodszych kobiet też to się zdarza :o
Dzmęczony, czy często spicie na plecach? :)
To moja ulubiona pozycja do spania a czytałam, że w ciazy niekoniecznie jest odpowiednia...
Ja bardzo często. Nie słyszałam, że jest nie wskazane. A dlaczego? Na plecach nie można, na brzuchu też nie- jak żyć? :)
 
Od 2 tygodni nie mogłam Was nadgonić. Dziś się w końcu udało, więc piszę ;) u mnie usg i PAPP-A wyszły dobrze z czego bardzo się cieszę. Zastanawiam się, czy serduszko nie biło za wolno, bo 158/min. w 13 tyg. I 3 dniu ciąży.
Dziś mija mi 16 tydzień i 2 dzień ;)
USG mam 5.12., a polowkowe usg w klinice mam 17.12. Dalej nie wiem, czy noszę dziewczynkę, czy chłopca ;) Normalnie nie wymiotuję, a w środę zdarzyło mi się to 3 razy... Dziwne
W ten weekend jestem sama w domu i się nudzę, bo mężuś z córką poza domem. I na dodatek jestem smarkata, z bilacym gardłem..
A jakie są normy w tym tygodniu?

U mnie bylo 152 w 12+1. Na dolnej granicy ale nadal w normie, gin nie widziała zastrzeżeń
 
Ja też poczułam się ostatnio staro. Do tamtej pory cieszyłam się, że dziecko urodzę przed 30. Lekko mi się łożysko odkleiło ostatnimi czasy, lekarka kazała być dobrej myśli i dodała, że czasem u młodszych kobiet też to się zdarza :o

Ja bardzo często. Nie słyszałam, że jest nie wskazane. A dlaczego? Na plecach nie można, na brzuchu też nie- jak żyć? :)

Zmniejszane są przez to przepływy krwi i może Ci się zrobić niedobrze itd
 
reklama
Z tego co wiemy, to któryś bok też w późniejszym etapie nie jest wskazany. Ale nie wiem który [emoji14]


Zachcianka spełniona, zdrówko!
Ja też poczułam się ostatnio staro. Do tamtej pory cieszyłam się, że dziecko urodzę przed 30. Lekko mi się łożysko odkleiło ostatnimi czasy, lekarka kazała być dobrej myśli i dodała, że czasem u młodszych kobiet też to się zdarza :o

Ja bardzo często. Nie słyszałam, że jest nie wskazane. A dlaczego? Na plecach nie można, na brzuchu też nie- jak żyć? :)
IMG_20191116_201257.jpeg
 
Do góry