reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Pytanie z innej beczki,
Czy któraś z Was prowadzi własną działalność gospodarczą - jednoosobową? Mam mega dylemat co zrobić przez miesiąc poprzedzający i następny po porodzie, czyli kwiecień, maj i czerwiec (później pewnie będę pracować choć nie tak intensywnie jak teraz). Czy działalność należy zawiesić? Dodam, że jest to typ działalności ściśle związany z kontrolą sanepidu - prowadzę pracownię cukiernictwa artystycznego. Dobrze byłoby zawiesić aby nie płacić zusu ale co wtedy z macierzyńskim?
Heeeeelp
ja ma własną działalność gospodarczą - jestem grafikiem komputerowym. I plan mam taki :) do końca kwietnia pracować normalnie chyba że sytuacja nie pozwoli to wtedy pójdę na L4. Potem w maju już na te 12 dni wezmę L4 a po urodzeniu idę na pełen macierzyński na rok bo mając własną działalność gospodarcza mozna pobierać macierzyński i normalnie pracować i wystawiać faktury skądki opłaca ZUS bo nie moga się dublować wiadomo podatek od faktur to trzeba będzie płacić. od stycznia przenoszę się z lokalu do domu zrobie sobie tam biuro żeby już nie płacic za wynajem
 
Dziewczyny, któraś z Was wizytuje w środę??Znamy [emoji1] jestem nawet w grupie na fb newbie matki bankrutki, czy jakoś tak. Ale szczerze mówiąc od jakiś 2 sezonów jakość dziewczęcych ciuchów napewno nie jest adekwatna do ceny. Wzornictwo super, ale co z tego skoro po kilku praniach body wyglądają jak szmaty.
Teraz poluje tylko na niezniszczone egzemplarze ze starych kolekcji na grupie i olx.
O dziwo chłopięce rzeczy są o wiele lepszej jakość od tych dziewczęcych. [emoji848]Trzymamy mocno kciuki, daj znać po wizycie. [emoji110][emoji110][emoji110]
Ja w środę ale to już chyba pamiętasz :)
 
Witam w nowy tydzień!

Nie sposób was dogonić i czytać co naskrobalyscie[emoji85][emoji85][emoji28] nie mniej jednak spróbuję się choć trochę zorientować co u Was słychać. Ja w tym tygodniu wizytuje, nie mogę się doczekać a zarazem denerwuje czy wszystko gra. Chciałabym by było już po wszystkim[emoji849] życzę wszystkim miłego dnia, powodzenia na wizytach a ja w miarę możliwości spróbuję przeczytać zaległości.

Pozdrawiam [emoji813]
 
No ale właśnie @MB91 wzięła to ,,chwilowo,, [emoji4] i nie chce na stałe, o czym napisała.
@paulina_ne a Ty nie chcesz ???
Niee. Ja dopiero tu od niedawna jestem, jest wiele dziewczyn ktore są od poczatku ;)


Zreszta ja mialam usg w 7tc i pozniej juz nie wiec tak naprawdę nie wiem na czym stoję
 
Opowiem Wam jak od rana jadę na mocnym wkurwie, bo inaczej nie da się tego nazwać.
Pojechałam z samego rana na badanie krwi. Wchodzę do poczekalni, patrze a tam z 20 osób czeka na oko, więc myślę chrzanie czekanie w kolejce, jestem uprzywilejowana, a do tego na czczo ledwo żyję w ciąży, więc biorę numerek z pierszeństwem. U mnie w laboratorium jest biletomat. Zapłaciłam za badanie i czekam, czekam, czekam. A tu patrzę wywoływane do pobrania są osoby bez pierszeństwa, które przyszły po mnie. Pytam babki, która to obsługuję, kiedy będzie kolej osób z pierszeństwem, bo to już przesada, a ona na to, że to system wybiera i nic nie może z tym zrobić. [emoji35][emoji35][emoji35] W głowie kotłują się niecenzuralne myśli. W końcu jak weszło z 15-20 osób, które przyszły po mnie, przyszła kolej na mnie. Gdybym wzięła zwykły bilecik to nie straciłabym pół godziny, omineły by mnie korki, a mąż nie spóźnił się do pracy, bo został z małą w domu.
Po pobraniu lota do domu. Ubierałam się w biegu i tak dziwnie zaplątałam się w torbę i kurtkę, że nie mogłam się rozplątać i tak wracałam do domu.
Na drodzę korek, ludzie się bezczelnie pchają. A ja w aucie ryk z tych nerwów.
A teraz jeszcze po raz 4 piszę ten post, bo mnie 3 razy aplikacja wywaliła. [emoji35] Super dzień się zaczął nie ma co.
 
reklama
ja ma własną działalność gospodarczą - jestem grafikiem komputerowym. I plan mam taki :) do końca kwietnia pracować normalnie chyba że sytuacja nie pozwoli to wtedy pójdę na L4. Potem w maju już na te 12 dni wezmę L4 a po urodzeniu idę na pełen macierzyński na rok bo mając własną działalność gospodarcza mozna pobierać macierzyński i normalnie pracować i wystawiać faktury skądki opłaca ZUS bo nie moga się dublować wiadomo podatek od faktur to trzeba będzie płacić. od stycznia przenoszę się z lokalu do domu zrobie sobie tam biuro żeby już nie płacic za wynajem
A no to spoko, myślałam ze nie można pracować tzn że wykluczy to macierzyński. Muszę w takim razie dowiedziec się od księgowej co i jak, bo jeśli można to faktycznie chyba lepsza opcja niż zawieszenie
 
Do góry