reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
@Luna a czy ja jestem na liście? W sumie to za wiele ostatnio nie pisałam ale jestem z Wami od początku, trochę mi przykro byłoby.. Ale szanuje wasze wybory [emoji4]


Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. W lutym kończy mi się umowa, więc zostaje przedłużona do dnia porodu. A później co? Później jak urodze w maju, składam wniosek o macierzyński? Ile trwa wypłata urlopu macierzyńskiego? Jestem w tym ciemna jak nie wiem. Nie wiem nic. Przy poprzednim dziecku nie pracowałam więc nie przysługiwał mi zasiłek a teraz się gubię. Może któraś z Was doświadczona wie co i z czym się je, i mi objasni plisss?[emoji85]
 
Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. W lutym kończy mi się umowa, więc zostaje przedłużona do dnia porodu. A później co? Później jak urodze w maju, składam wniosek o macierzyński? Ile trwa wypłata urlopu macierzyńskiego? Jestem w tym ciemna jak nie wiem. Nie wiem nic. Przy poprzednim dziecku nie pracowałam więc nie przysługiwał mi zasiłek a teraz się gubię. Może któraś z Was doświadczona wie co i z czym się je, i mi objasni plisss?[emoji85]
Z tego co ja czytałam w różnych źródłach, jeśli umowa jest przedłużania do dnia porodu bo kończy się przed porodem to urlop macierzyński się nie należy. Ja mam np. Inną sytuację bo mi umowa kończy się ostatniego maja i ja na szczęście z tego co czytałam dostanę urlop macierzyński bo po porodzie nadal mam umowę ciągle. Od 2 miesięcy siedzę i o tym czytam bo nie miałam pewności czy mi się będzie należał. Ale na 100% nie wiem czy jest tak jak napisałam w Twoim przypadku.
 
Witam po weekendzie [emoji16]
Doczytać Was to jakieś 3 godziny wyjęte z życiorysu [emoji23] Nie będę odnosiła się do starych postów, tylko postaram się już być na bieżąco.
@AtomicTOY ja też środa - z tą moją nieszczęsną pappą i genetykiem [emoji53]
Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące [emoji8]
 
@KINDERBUENOO88 kocham newbie , kupuje tam spodnie i bluzki dla synka ( już teraz ostatni rozmiar chociaż on szczupły to mu starczy na rok-dwa). A dla dziewczynek to w ogóle są cuda.

A znasz lindex? też mają fajne wzory

@AtomicTOY Newbie warto szukać w lumpach. Są stare kolekcje i za kilka zł można kupić rzeczy prawie jak nówki.
 
Mam tą samą sytuację, umowa na czas okreslony skonczyla mi się 31.10. Musisz do pracy dostarczyc zaswiadczenie od lekarza, ze jestes w ciazy - w dniu zakocnzenia umowy powinnas miec skoncozny conajmniej 12 tydzien ciazy. W takim wypadku pracodawca ma obowiazek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu. Zasilek macierzynski Ci się nalezy, jednak wyplacal go bedzie ZUS. Wysokosc macierzynskiego wyliczana jest z zarobkow za ostatnie 12 miesiecy:)
@Luna a czy ja jestem na liście? W sumie to za wiele ostatnio nie pisałam ale jestem z Wami od początku, trochę mi przykro byłoby.. Ale szanuje wasze wybory [emoji4]


Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. W lutym kończy mi się umowa, więc zostaje przedłużona do dnia porodu. A później co? Później jak urodze w maju, składam wniosek o macierzyński? Ile trwa wypłata urlopu macierzyńskiego? Jestem w tym ciemna jak nie wiem. Nie wiem nic. Przy poprzednim dziecku nie pracowałam więc nie przysługiwał mi zasiłek a teraz się gubię. Może któraś z Was doświadczona wie co i z czym się je, i mi objasni plisss?[emoji85]
 
Mam tą samą sytuację, umowa na czas okreslony skonczyla mi się 31.10. Musisz do pracy dostarczyc zaswiadczenie od lekarza, ze jestes w ciazy - w dniu zakocnzenia umowy powinnas miec skoncozny conajmniej 12 tydzien ciazy. W takim wypadku pracodawca ma obowiazek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu. Zasilek macierzynski Ci się nalezy, jednak wyplacal go bedzie ZUS. Wysokosc macierzynskiego wyliczana jest z zarobkow za ostatnie 12 miesiecy:)
Dziewczyny, ale urlop macierzyński to nie to samo co zasiłek macierzyński z tego co się orientuję. Urlop jest wyliczany z średniej rocznych zarobków, a zasiłek ma chyba niższą wartość. W przyszpadku osób, które mają przedłużoną umowę do dnia porodu tylko, nie przysługuje już urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński
 

Załączniki

  • Screenshot_20191104-101937.jpg
    Screenshot_20191104-101937.jpg
    367,8 KB · Wyświetleń: 46
  • Screenshot_20191104-102246.jpg
    Screenshot_20191104-102246.jpg
    364,3 KB · Wyświetleń: 46
reklama
Do góry