reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny to niesamowite, że dwa -trzy tygodnie temu wszystkie się skarżyłyśmy, że zero energii i tylko spać. U niektórych widziałam już wcześniej przypływ mocy i w końcu i ja doczekałam się chwili, gdy nie zalegam na kanapie :) Również jestem już po sprzątaniu i zrobieniu na obiad ogórkowej, która za mną chodziła od tygodnia. Wieczorem może nawet się uda jakieś wyjście na miasto:D

Dokładnie tak! Też mam wiecej energii widzę to ale ograniczaja mnie te napinania brzucha.. Nawet w dzien Nie śpię.. A jeszcze 2-3 tyg temu spałam po 3 razy dziennie [emoji33]
 
reklama
Masz jakiś fajny przepis? Ja robię ciasta ale nigdy jabłecznik - zawsze zostawiałam go mojej mamie a właśnie nie raz miałabym ochotę sama go upiec :)
Jasne podam ci tutaj jeśli będziesz chciała to skorzystaj ja mam ten przepis od babci
Składniki na ciasto :
2 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Pół szklanki cukru podru
Pół kostki masła miękkiego
3 żółtka
1 łyżka stołowa śmietany
Wszystko laczysz ze sobą w misce bądź na blacie kuchennym ucierajac rękoma żeby wszystkie składniki się ze sobą połączyły później formujesz to w kólke i wkładasz do woreczka i na 30 min do lodówki
Jabłka 2 kg obierasz i kroisz na małe kawałki wkładasz do garnka wsypujesz 100g cukru i 2 łyżki stołowe cynamonu wstawiasz na ogień i na małych płomieniach je gotujesz na pół miękko
Blachę obojętnie jakiej wielkość i smarujesz masłem i obsypujesz maka
Ciasto rozkladasz na blachę ja zazwyczaj rozkładam je palcami żeby miało ciasto grubość 2 cm po rozłożeniu ciasta dziurawisz je widelcem wykladasz jabłka ostudzone na ciasto i wkładasz do piekarnika na 50 min 180c w tym czasie ubijasz białko z żółtek co ci zostało na pianę dodajesz pół szklanki cukru do piany i dalej ubijasz aż cukier się nie rozpuści cała masę po upieczeniu ciasta wyłożyć na ciasto równomiernie i włożyć spowrotem do piekarnika na 20 min
 
Dla mnie ta myjka do okien szału nie robi, kiedyś pożyczyłam od koleżanki i wcale nie byłam zadowolona, zostawaly smugi... zresztą dla mnie szyby nie stanowia problemu tylko ramy i te wszystko zakamarki grrr.
Ja mam problem z jednym oknem, czym bym nie umyla jest dobrze dopóki światło nie pada, jak słońce wychodzi masakryczne smugi. Juz probowalam wszystkiego :/

Słyszałam właśnie.. Kilka osób się skarżyło ale dla mnie to abstrakcja bo ja nie mam żadnych smug. Wszystko pięknie się ściąga.
 
No to zrobiłyście ... mi ochotę na tort!! Dosłownie taki najlepiej z mascarpone i jakimiś owocami.. 😁 Skąd ja teraz wezmę tort!!! 😩😩

Tak poza tym ja padłam - brzuch mnie ciągnąć zaczął więc zaraz mąż musi odkurzyć resztę i umyć podłogi. 🤷🏻‍♀️

Obiad zrobiłam na dwa dni właściwie wiec cieszę się, że jutro dzień LENIA!! Zrobiłam zapiekankę makaronowa z mięsem mielonym fasolą i grodzkiem ☺️ Pychotka!
 
U nas przed 1 listopada w czwartek już od rana były pelne sklepy (pracuje naprzeciwko duzegu supermarketu i patrząc na ich parking mialam wrażenie że idzie wojna). W piatek mówię do męża ze ludzie pewnie juz w czwartek zrobili zakupy na caly dlugi weekend i że sobie pojde na spokojnie w sobote 2 listopada na zakupy bo pewnie będą puste sklepy. Poszlam o 8 rano i kolejki byly do połowy sklepu [emoji849]
 
Ja wczoraj wyskoczyłam szybko po kawę bo się skończyła i po sok dla małej ... tragedia, wszystkie kasy czynne i we wszyskich kolejka 15/20 minutowa. No dramat 😦
 
reklama
Ja dzisiaj tylko z doskoku czytam, przyjechała siostra z mężem także jest co robic, ale muszę się pochwalić bo się udusze poczułam motylki w brzuchu tzn pierwsze ruchy dziecka i to na.pewno to bo pamiętam.z pierwszej ciazy, a zeby się upewnić po godzinie zjadlam ciasta u znów to samo , jestem w niebie... az musialam poczytać czy to możliwe, ale jak najbardziej tak, w 2 ciazy wszystko dzieję się szybciej :) nie zasnę dzis. Pamietam ze w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 16 tc, ale później dlugo nic pewnie teraz też tak będzie, że tylko od czasu do czasu :D
 
Do góry