reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

@AtomicTOY pomyśl że to Twoja druga ciąża, co dopiero takie świeżynki jak ja :)
Jak ktoś ma listę , chętnie bym zerknęła :)

Pajacyki, kaftaniki , śpioszki - czarna magia :)

I może w końcu kupiła jakąś drobnostkę :)
 
reklama
Co do objawów ciąży czuje się lepiej, ale tydzień jestem przeziębiona i chodzę z katarem. Raz jest większy raz mniejszy ale męczy mnie bardzo. Do tego gardło zaczyna siadać, glowa czasem boli. Piję herbatkę z miodem, sok malinowy same domowe sposoby. Grzeje się w łóżku pod kołdrą, kocem. Co jest lepiej to kolejnego dnia zaraz nos zatkany. Dziś wieje dosyć mocno, i nie wychodziłabym nigdy, ale USG. No nic ciepło się ubiorę, ostatnio 1.11 w zimowym płaszczu, czapka na głowę była.
Katar morderca męczył mnie 4 tygodnie. Kupiłam inhalator i jestem miło zaskoczona że to działa. Teraz męża inhaluję, też nie wierzył
 
Pytanie z innej beczki,
Czy któraś z Was prowadzi własną działalność gospodarczą - jednoosobową? Mam mega dylemat co zrobić przez miesiąc poprzedzający i następny po porodzie, czyli kwiecień, maj i czerwiec (później pewnie będę pracować choć nie tak intensywnie jak teraz). Czy działalność należy zawiesić? Dodam, że jest to typ działalności ściśle związany z kontrolą sanepidu - prowadzę pracownię cukiernictwa artystycznego. Dobrze byłoby zawiesić aby nie płacić zusu ale co wtedy z macierzyńskim?
Heeeeelp

Na prawie nie znam się absolutnie ale pokaż proszę co tam tworzysz [emoji106][emoji4]
 
Opowiem Wam jak od rana jadę na mocnym wkurwie, bo inaczej nie da się tego nazwać.
Pojechałam z samego rana na badanie krwi. Wchodzę do poczekalni, patrze a tam z 20 osób czeka na oko, więc myślę chrzanie czekanie w kolejce, jestem uprzywilejowana, a do tego na czczo ledwo żyję w ciąży, więc biorę numerek z pierszeństwem. U mnie w laboratorium jest biletomat. Zapłaciłam za badanie i czekam, czekam, czekam. A tu patrzę wywoływane do pobrania są osoby bez pierszeństwa, które przyszły po mnie. Pytam babki, która to obsługuję, kiedy będzie kolej osób z pierszeństwem, bo to już przesada, a ona na to, że to system wybiera i nic nie może z tym zrobić. [emoji35][emoji35][emoji35] W głowie kotłują się niecenzuralne myśli. W końcu jak weszło z 15-20 osób, które przyszły po mnie, przyszła kolej na mnie. Gdybym wzięła zwykły bilecik to nie straciłabym pół godziny, omineły by mnie korki, a mąż nie spóźnił się do pracy, bo został z małą w domu.
Po pobraniu lota do domu. Ubierałam się w biegu i tak dziwnie zaplątałam się w torbę i kurtkę, że nie mogłam się rozplątać i tak wracałam do domu.
Na drodzę korek, ludzie się bezczelnie pchają. A ja w aucie ryk z tych nerwów.
A teraz jeszcze po raz 4 piszę ten post, bo mnie 3 razy aplikacja wywaliła. [emoji35] Super dzień się zaczął nie ma co.

Oh skąd ja to znam. Głowa do góry. Już teraz może być tylko lepiej. [emoji106]
 
@Luna a czy ja jestem na liście? W sumie to za wiele ostatnio nie pisałam ale jestem z Wami od początku, trochę mi przykro byłoby.. Ale szanuje wasze wybory [emoji4]


Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. W lutym kończy mi się umowa, więc zostaje przedłużona do dnia porodu. A później co? Później jak urodze w maju, składam wniosek o macierzyński? Ile trwa wypłata urlopu macierzyńskiego? Jestem w tym ciemna jak nie wiem. Nie wiem nic. Przy poprzednim dziecku nie pracowałam więc nie przysługiwał mi zasiłek a teraz się gubię. Może któraś z Was doświadczona wie co i z czym się je, i mi objasni plisss?[emoji85]
Macierzyńskie takiej sytuacji płaci ZUS i wybierasz albo pół RPI albo rok. Ja tak miałam w poprzedniej ciazy
 
Oo kurczę z ilością i cenami to pełna profeska [emoji1]

Ja jak coś wymodzę z listą to też się podzielę, może komuś to pomoże. ;)
Nie mogłam wrzucić pliku niestety. No.. To takie moje wypociny oczywiście wiecznie w modyfikacji :p także bez śmiechu hahahah
Screenshot_20191104-105432.jpg
Screenshot_20191104-105455.jpg
Screenshot_20191104-105505.jpg
 
reklama
Dziewczyny, ale urlop macierzyński to nie to samo co zasiłek macierzyński z tego co się orientuję. Urlop jest wyliczany z średniej rocznych zarobków, a zasiłek ma chyba niższą wartość. W przyszpadku osób, które mają przedłużoną umowę do dnia porodu tylko, nie przysługuje już urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński
Ja miałam wypłacana całość jak na wypłacie. Jest to urlop i płaci ZUS normalnie
 
Do góry