reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziękuje. Teraz 3 tygodnie czekania ba wynik więc tak naprawdę nie mam czasu martwić się ciaaza ) w sensie nie myśle ,,za dużo,, poza tym wszystko boli bo miałam trepanobiopsje wiec pobranie szpiku z kością :/ Daj Boże aby nic bie wyszło i będę szczęśliwa. Napewno czeka mnie przetaczanie krwii w ciazy bo anemia rośnie :(((

Trzymam za Ciebie ;)
Anemia .......brrrr też mi się pogarsza.
 
reklama
Trzymam za Ciebie [emoji6]
Anemia .......brrrr też mi się pogarsza.

Dziewczynki, a od którego tygodnia zaczęła wam spadać Hemoglobina? Mój hematolog stwierdził że anemia nie jest spowodowane ciążą bo za wcześnie… Ja się trochę z tym nie zgadzam bo dla mnie to dziwny zbieg okoliczności.
 
Dziewczyny przebywające na zwolnieniu . W jakim terminie ZUS wypłaca Wam $$??
Pytam ponieważ jestem na zwolnieniu od miesiąca, dzisiaj dostałam wypłatę od firmy - połowiczną.
Jak zapytałam dlaczego otrzymałam informację że resztę wypłaca ZUS. Byłam pewna że pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca...

Zresztą do ZUSu będę mogła zadzwonić dopiero w poniedziałek. Jutro 1 listopad.. :(
 
Ja chodzę do lekarza na nfz i jest bardzo oszczędna lekarka, dała mi skierowanie tylko na cukier, tsh, rozyczke, toxo nawet morfologii nie było. Następnym razem chyba sama muszę sobie zrobić.
 
Dziewczyny przebywające na zwolnieniu . W jakim terminie ZUS wypłaca Wam $$??
Pytam ponieważ jestem na zwolnieniu od miesiąca, dzisiaj dostałam wypłatę od firmy - połowiczną.
Jak zapytałam dlaczego otrzymałam informację że resztę wypłaca ZUS. Byłam pewna że pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca...

Zresztą do ZUSu będę mogła zadzwonić dopiero w poniedziałek. Jutro 1 listopad.. :(
Z tego co wiem za pierwsze 33 dni płaci pracodawca, a później ZUS
 
Z tego co wiem za pierwsze 33 dni płaci pracodawca, a później ZUS


Po 33 dniach naszej niezdolności do pracy, zasiłek chorobowy nadal wypłacać będzie pracodawca, o ile zgłosi do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 osób. W pozostałych przypadkach ma miejsce wypłata zasiłku chorobowego przez ZUS.

Mój pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób i przez cały okres trwania to on wypłaca wynagrodzenie ale potem rozlicza się z zus.
 
reklama
Dziewczyny przebywające na zwolnieniu . W jakim terminie ZUS wypłaca Wam $$??
Pytam ponieważ jestem na zwolnieniu od miesiąca, dzisiaj dostałam wypłatę od firmy - połowiczną.
Jak zapytałam dlaczego otrzymałam informację że resztę wypłaca ZUS. Byłam pewna że pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca...

Zresztą do ZUSu będę mogła zadzwonić dopiero w poniedziałek. Jutro 1 listopad.. :(
Do 33 dni pracodawca. Później może to być ZUS lub pracodawca (w zależności ilu pracowników jego firma zatrudnia).
 
Do góry