reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Ja mam syna z czerwca i córkę z marca. Teraz mam termin na 23 maja, więc nie ma co szaleć z ubrankami. Pierwszy miesiąc bodziaki na krótki rękaw i pajacyki najwygodniej. W lecie sam bodziak i okrycie pieluszka bambusowa. Jeden sweterek i dresiki na chłodny dzień.
Ten sam termin.

U mnie jest córka z grudnia także różnica będzie kolosalna co do wyprawki ubraniowej.
 
Absolutnie zakazuje korzystanie z neta w celu diangozowania! [emoji6]
To najgorsze co można sobie w ciąży zafundować. Pamietam przy pierwszej ciąży jak schizowałam i wszystko wyszukiwałam na google. Każdy objaw lub ich brak. Ile przepłakałam dni i nocy przez to co wyczytywałam to aż żal mi samej siebie. Także kompletnie nie przejmuj się tym co wyczytałaś.To samo miałam napisać. [emoji1]Oj wiesz stary sweter męża, w który on się już nie mieści do tego legi z trzema paskami i znanym logo plus buty jakie mi się nawiną pod rękę. Najczęściej jakieś w typie emu. A jako wisienka na torcie niedbały koczek na czubku głowy, który sprawia wrażenie jakby był robiony 3 dni temu.
Mam wrażenie, że jakbym położyła się w parku na ławce z pustym kubeczkiem po kawie to uzbierałabym w krótkim czasie niezłą sumkę. [emoji23][emoji23][emoji23]
Ojj ja w pierwszej ciąży tylko do pracy sie jako tako ogarnialam. Ostatnie miesiace w domu to zwykle dres, ewentualnie jakas bluza męża. Makijaż to od święta, włosy to chyba co tydzien mylam bo byla to dla mnie katorga z wlosami do pasa.
Zazdroszczę dziewczynom ktorym się chce dbac o swoj wygląd w ciazy [emoji14]
Ja teraz sobie obiecalam ze sie postaram dobrze wygladac a nie jak lump [emoji14]
 
Ale macie piękne brzuszki dziewczyny a u mnie nic nie widać jeszcze , co prawda to dopiero 10+1 według OM a z USG nawet parę dni mniej , a ja mam tylko czasem brzuch od wzdęć tak nie widzę różnicy , ale płaskiego też nie mam , zostal mi po poprzedniej ciąży. Mam nadzieję ,że do końca listopada już będzie widoczny ,w poprzedniej ciąży zaczął być widoczny koło 20 tyg dopiero a jak trafiłam na patologie w 30 tc to pani się pytała co się dzieje ,że w tak wczesnej ciąży to szpitala trafiłam
 
Jeny! Ale się rozpisalyscie, od wczoraj byłam 19 stron do tylu, zaczęłam czytać rano, w międzyczasie wyskoczyłam do dentysty, na zakupy, wróciłam i dopiero skończyłam czytać :D
O 17:30 mam wizytę, usg prenatalne + wyniki pappa... powoli chyba zaczynam się stresować, ale tak bez przesady bo wmawiam sobie że wszystko będzie dobrze! Mam cichą nadzieje że lekarz pokusi się o wstępne podanie płci :) trzymajcie kciuki za dobre wyniki!
 
Hej! Ja po swoich ostatnich schizach i bólach poszłam na usg. Z maluszkiem całe szczęście wszystko jest dobrze, nawet o tydzień starszy według pomiarów niż początkowo :) dziś 10+3 z OM a według pomiarów 11tc. Dziś maluszek fikał sobie rączkami i nogami aż fajnie się patrzyło ❤️

Zamówiłam sobie dziś poduszkę dużego rogala bo coraz gorzej mi się śpi na boku i mam nadzieje ze dzięki niej będzie lepiej.
 

Załączniki

  • A53DBBEF-01B5-48E3-98BC-47052094961C.jpeg
    A53DBBEF-01B5-48E3-98BC-47052094961C.jpeg
    987,4 KB · Wyświetleń: 82
A ja mam jeszcze pytanie z innej beczki.
Czy są tu mamy które mają "wiosenne,, dzieci? :D mój starszak urodził się na koniec roku, byla zima i zbyt nie pamiętam jak to było z wyprawka. Wiadomo, że były cieplejsze ciuchy na stanie... a Wy jak się zapatrywalyscie na wiosnę? Może pytanie głupie ale nie pamiętam jak ubieralam moje dziecie na wiosnę, 5 lat temu z resztą[emoji28] pytanie do mam posiadających wiosenne dzieci ale także tych które niedługo zaczną kompletowac wyprawkę. Chciałbym powoli zacząć coś zbierać żeby później wszystkiego na raz nie kupować a nie chce też zbyt przesadzić z ciuchami i wydawać niepotrzebne pieniądze np na za dużo ciepłych ciuszków... [emoji848]
Na czy się najbardziej skupić w wyprawce?
Ja to kupuje co mi się podoba, chociaż staram się uniwersalne. [emoji23] Kupię parę bodziakow z długim rękawem polspiochy, a resztę to już raczej wszystko krótkie, pajace na maj bo może być chłodny i później pójdę w krótkie rampersy :) z dwie bluzy na chłodne dni i z 2 czapki. Z córką miałam manie kupowania, większości nje założyła i tylko kasę straciłam, [emoji849][emoji849] teraz idę w minimalizm, zawsze sklep 5 minut drogi od domu to można dokupić :)
Tak to prawda. Bardzo szybko piszecie , ale chociaż jest co czytać :))))

Ja sobie obiecałam ,że się w tej ciąży nie zapuszczę i zadbam o siebie. Koniec z wiecznymi dresami [emoji16]. Zobaczymy co z tego będzie.
Ja też się zaniedbalam. :( co prawda maluję się codziennie, bo bez tego to nie wyjdę [emoji23] chodzę tylko w legginsach bo w tym mi najwygodniej. Kupiłam pełno sukienek, chciałam ubierać się ładnie i no, lepiej wskoczyć w legginsy i byle jaką bluzkę [emoji849][emoji849] moje włosy to w ogóle porażka, umyje i po 4 godzinach wyglądają jakbym tydzień nie myla. Niedługo wizyta u fryzjera to obcinam dużo, może je trochę odciąze.



Dzień dobry. Cały dzień mnie nie było i już dużo do czytania :) mnie dziś strasznie bolał brzuch i dodatkowo miałam dziwne uczucie rozpychania w pochwie. Jutro usg to chyba wejdę do swojego lekarza, bo ja ogólnie nie z tych panikujacych, ale ból był dość mocny :( miłego dnia
 
reklama
Do góry