reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

To taka która można rozłożyć na płasko np na stelażu wózka. W łupinie dziecko powinno jak najkrócej być. Najzdrowsza pozycja to na płasko. Ja w ciąży naiwna twierdziłam że będę wozić ze sobą gondole i przekladac dziecko. Nie wiedziałam że to wcale nie takie proste przelozyc śpiące dziecko do wózka [emoji1787][emoji1787][emoji1787] teraz będę madrzejsza i np na zakupy czy inne miejsca gdzie trzeba bedzie autem po prostu rozłożę fotelik i spokoj :)
Nie wiedziałam nawet ze takie są [emoji85] macie jakieś wybrane firmy? Ja jestem zdecydowana na cybex ale nie wiem czy któraś rozkłada się na płasko. Nie planuje jednak wozić w foteliku dziecka oprócz samochodem
 
reklama
Wtedy można powiedzieć że nie wiemy, ale generalnie 'bo tak' to zbycie dziecka nie odpowiedź. Nawet niepełnosprawne osoby się wypowiadają że lepiej dziecku wyjaśnić i nie robić z tego tabu niż odciągac i ganić, że 'brzydko tak pytać przy panu'.
Zajmowałam się zawodowo 3 dzieci w wieku ok 3 lat i na żadne pytanie nigdy nie odpowiedziałam 'bo tak' albo 'rób jak mówię'. Jak się chce to się da :) tylko musi się chcieć

"Bo tak" nigdy nie mówię. Sama mam orzeczenie niepełnosprawności i mam takie osoby w otoczeniu i próbuje tłumaczyć synowi czasem tylko za bardzo wczuwam się w to co ktoś może czuć lub odebrać moje słowa.

My z mężem kupujemy już powoli, nie dużo ale paczka miesięcznie i paczka chusteczek i już mniejszy szok finansowy. Zależy jakie pampersy chcesz używać. :)

Dobry pomysł gorzej jak po kupieniu pampersow chusteczek będą któreś alergizowały.
 
Nie wiedziałam nawet ze takie są [emoji85] macie jakieś wybrane firmy? Ja jestem zdecydowana na cybex ale nie wiem czy któraś rozkłada się na płasko. Nie planuje jednak wozić w foteliku dziecka oprócz samochodem
Ten to akurat cybex ;)
No ja tez nie planowalam ale czy to zakupy czy gdzies na mieście przekladanie dziecka było problematyczne a trzymanie dziecka w foteliku nie jest zdrowe
 
Wczoraj patrzyłam na ceny pampersów.. Ja chyba już na zapas zacznę kupować w promocjach. BTW mamy które kupują pieluchy jednorazowe - gdzie są najlepsze promocje?
dokładnie to co Jaska napisała: dzici mogą mieć alergię na pieluszki. znajomi nakupowali zapas na 3 miesiące z okazało się że córka ma od nich wysypkę. i klops...

My tez mamy 360stopni. Jeden z lepszych wynalazków:D nasz jest tez niby od 0 ale ja noworodka bym do niego nie włożyła...
czemu byś nie włożyła? tzn na pewno pojadę do sklepu na konsultacje ale skoro jest od 0 to chyba można...? mam do wyboru obrotowy na wypasie po córce albo łupinę 3w1 której wolałabym nie używać.

co do przekładania: sąsiadka miała "teczkę na dzieci", taką torbę z rączkami gdzie sąsiadziątko leżało w drodze do i z samochodu. dużo lżejsze i bardziej poręczne niż łupina, można nawet taką teczkę wstawić do gondoli. koleżanka mówiła że gdzieś za granicą preferują takie teczki wkładane do spacerówki niż gondole- byłoby mi łatwiej szukać jakbym wiedziała jaki to kraj...
 
Jeju ale naskrobalyscie przez weekend. Ja narazie nic nie kupuje. Za wcześnie jeszcze. Ale przy pierwszym na początku używałam pampersy a później to już jakieś zwykle pieluszki.
 
@Pszczoła2020. To o tą chodzi torbę pewnie
Screenshot_2019-10-27-18-19-25.png

Ja też trafiłam że u mojego jedne alergizowały inne bardzo odparzały. Teraz wolę nie ryzykować.
Np. Rossmanowskie i lidlowskie się nie sprawdziły.
 
My od urodzenia małej używamy pampers premium care lub pantsów (teraz są wygodniejsze) i kupujemy albo w Rossmann kiedy są promocje, albo przez stronę pampers - mega paka na miesiąc. Wychodzi najkorzystniej.
Jutro mam wizytę i łapie mnie już stresik.

My tez te premium care. Dla nas najlepsze. Na noc zwykle a w dzień pantsy
 
"Bo tak" nigdy nie mówię. Sama mam orzeczenie niepełnosprawności i mam takie osoby w otoczeniu i próbuje tłumaczyć synowi czasem tylko za bardzo wczuwam się w to co ktoś może czuć lub odebrać moje słowa.



Dobry pomysł gorzej jak po kupieniu pampersow chusteczek będą któreś alergizowały.
Przy dwójce mi się udało, kupowałam na zaś i jako tako trafiłam. Chusteczki zawsze wykorzystam w domu, wycieram nimi bardzo dużo :)
 
tak, dokładnie coś takiego. czemu jak wpisuję "torba do przenoszenia dziecka" w googla to nie znajduje twoich obrazków…? śmialiśmy się z mężem z sąsiadki że Majeczkę nosi w teczce ale teraz myślę że to nie głupie bo w końcu z 2 starszaków i maluszkiem wdrapywała się kilka razy dziennie na 4 piętro. mi na 3 piętro z łupiną szło się trochę gorzej
 
reklama
Z tymi alergiami to fakt. Ja po prostu z córkami tego problemu nie miałam. Mogłam I'm założyć cokolwiek i wszystko było ok. Niech i teraz tak będzie.
 
Do góry