reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Badanie zewnętrznego pomiaru miednicy służy orientacyjnemu określeniu rozmiarów kanału rodnego, przez który dziecko opuszcza macicę w czasie porodu. Dzięki temu lekarz ocenia, czy możliwy jest poród drogami natury, czy też prawdopodobnym rozwiązaniem będzie cesarskie cięcie. Badanie wykonuje się na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu, podczas kontrolnej wizyty ginekologicznej, która przypada między 33. a 37. tygodniem ciąży.

Znalazłam te informację - a urządzenie to miednicomierz
 
reklama
Wcale ci się nie dziwię… To jest dużo pieniędzy. Ja zawsze się przypominam żeby był lód B bo też mi się zdarzyło że mi nie wpisali
No właśnie tez zawsze pilnie ale wtedy była jakaś awaria i nie wystawiał mi lekarz od razu tylko po chwili i nie czekałam a potwierdzenie przesłał mi na maila. Sprawdziłam tylko czy jest a nie sprawdziłam jaka jest treść. No i teraz patrzę na wypłatę a tu szok:/
 
Badanie zewnętrznego pomiaru miednicy służy orientacyjnemu określeniu rozmiarów kanału rodnego, przez który dziecko opuszcza macicę w czasie porodu. Dzięki temu lekarz ocenia, czy możliwy jest poród drogami natury, czy też prawdopodobnym rozwiązaniem będzie cesarskie cięcie. Badanie wykonuje się na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu, podczas kontrolnej wizyty ginekologicznej, która przypada między 33. a 37. tygodniem ciąży.

Znalazłam te informację - a urządzenie to miednicomierz
A powiedz mi miałaś już te prenatalne?
 
W niektórych szpitalach sprawdzaja narzędziem podobnym do cyrkla rozstaw miednicy. Może wlasnie miednica czy biodra są nie adekwatne wymiarem do sn.

Mnie na patologię ciąży jak przyjmowali to po pomiarze powiedzieli że idealne ciało do rodzenia naturalnego.

Jednak musiałam rodzić cc by nie stracić synka.



Ja po cc szybko doszłam do siebie.


Robiłam dziś swojskie pierogi ruskie i pierogi z kapusta i pieczarkami.

Wyszły jak babcine. :)Zobacz załącznik 1037193


Ja właśnie miałam taka sytuacje w ciąży, ze byłam mierzona tym cyrklem dwa razy przy lekarzach i niestety była niewspółmierność porodowa. I byłam zakwalifikowana do cc. Ja drobna a syn był duży jak na mnie.

Jeej znowu pierogi zazdroszczę ;) jak wrócą siły tez muszę zrobić.
 
W niektórych szpitalach sprawdzaja narzędziem podobnym do cyrkla rozstaw miednicy. Może wlasnie miednica czy biodra są nie adekwatne wymiarem do sn.

Mnie na patologię ciąży jak przyjmowali to po pomiarze powiedzieli że idealne ciało do rodzenia naturalnego.

Jednak musiałam rodzić cc by nie stracić synka.



Ja po cc szybko doszłam do siebie.


Robiłam dziś swojskie pierogi ruskie i pierogi z kapusta i pieczarkami.

Wyszły jak babcine. :)Zobacz załącznik 1037193
Być może kochana, ja nie miałam nic sprawdzane :) lekarz przyszedł dopiero jak trzeba było wykonać proznociag.
 
Ja cię rozumiem... ja miałam podobna sytuacje przy pierwszym porodzie z tym ze u mnie wypchnęli jakos córeczkę ale popekalam II/III stopień i 10 miesięcy później dochodziłam do siebie. Teraz lekarz stwierdził ze mam taka budowę ze nie doradza drugi raz ryzykować bo może wcale nie być lepiej i prawdopodobnie będzie cesarka no chyba ze dziecko będzie jakieś mikroskopijne to wtedy się zastanowię
U mnie poród- 5 godzin sn skończył się też cc - rozwarcie 7 cm, bez znieczulenia tylko wiadomo masaż szyjki... Podobno młoda nie chciała wejść w kanał rodny... A nie badali mnie od względem budowy-a mikro nie jestem, w ciąży 78kg, teraz 63 :-\ drobna nie jestem. Jak takie 'badanie' wygląda?
 
Badanie zewnętrznego pomiaru miednicy służy orientacyjnemu określeniu rozmiarów kanału rodnego, przez który dziecko opuszcza macicę w czasie porodu. Dzięki temu lekarz ocenia, czy możliwy jest poród drogami natury, czy też prawdopodobnym rozwiązaniem będzie cesarskie cięcie. Badanie wykonuje się na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu, podczas kontrolnej wizyty ginekologicznej, która przypada między 33. a 37. tygodniem ciąży.

Znalazłam te informację - a urządzenie to miednicomierz
Dzięki za info!
40 tygodni ciąży z córką a teraz się dowiedziałam [emoji53]
 
reklama
A powiedz mi miałaś już te prenatalne?

Mam 7.11

U mnie poród- 5 godzin sn skończył się też cc - rozwarcie 7 cm, bez znieczulenia tylko wiadomo masaż szyjki... Podobno młoda nie chciała wejść w kanał rodny... A nie badali mnie od względem budowy-a mikro nie jestem, w ciąży 78kg, teraz 63 :-\ drobna nie jestem. Jak takie 'badanie' wygląda?

Lezalam na kozetce w dniu przyjęcia i położnik tym miednicomierzem rozstaw kości miednicy sprawdzał. Tak jak byś cyrklem sprawdzala odległość na kartce.

Nie wiem natomiast czy każdy lekarz i szpital to praktykuje.
 
Do góry