reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Dziewczyny, powiedzcie czy decydujecie się na USG z testem PAPP-A? Czy samo USG, ewentualnie test z krwi w przypadku jakiś podejrzeń lekarza?
Ja będę robić USG i PAPP-A, za tydzień na pobranie krwi do testu i za dwa tygodnie USG. Dostałam skierowanie od lekarza, bo u niego robią taki zestaw wszystkie pacjentki.
 
Pytam o prenatalne, bo przeczytałam na kilku forach że np. branie Duphastonu może mieć wpływ na wynik testu PAPP-A, nie chce się niepotrzebnie stresować :(
 
A ja mimo tego, że mam 24 lata, chce zrobić ten test Nifty-pro. Mój partner brał sterydy przez rok, a ja pracowałam przy cytostatykach i teraz się trochę martwię czy z dzidzią ok
 
a po co jak to tylko prawdopodobienstwo? a jak bedziesz miala 1:100 na ktoras z wad, a 1:300? to czy w pierwszym przypadku czy w drugim moze Ci sie urodzic dziecko chore?

Wtedy idzie się na kolejne badania i ma się pewność w 99%.
Wady genetyczne często są powiązane z chorobami serca. Taka ciąże się inaczej prowadzi, pod tym katem tez wybiera się szpital. Uważam, ze to bardzo odpowiedzialne by zrobić wszystko by wiedzieć jakiej ( o ile w ogóle ) nasze dziecko będzie potrzebowało pomocy i uczynić wszystko by od samego początku mu ja umożliwić. Zwłaszcza, ze już na starcie ma dużo gorzej
 
reklama
11 tydzień :) wierci się niesamowicie
IMG_20191017_113308.jpeg
 
Do góry