reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

reklama
Fuuuu. Słodkie, że nie wiem co. W sumie smakuje jak taki dziwny syrop. Na początku mnie cofało, ale że przed ciążą piłam go już 2 miesiące to jestem przyzwyczajona :) U mnie zawsze wszystko lepiej się wchłania jak mam do picia. Może taki urok :)
Jutro mam wizytę wiec zapytam czy mogłabym żelazo zamienić na to do picia... może akurat pomoże :)
 
Ja dziś idę do mojej Pani ginekolog bo zwariuje nie spałam całą noc a nic nie mogę jeść 😥 wiem że to szkodzi malenstwu ale poptostu chyba za bardzo się przejmuje ... Otóż pisałam już wcześniej dziewczyny że 23 grudnia miałam polowkowe i też znów miałam wyli
Wysokie ryzyko, ze względu na podstawie testu Papa, będzie wynikało też z wieku. Już kiedyś na którymś wątku o tym było. Pani dr na prenatalnych opowiedziała mi historię dwóch kobiet. Jedna 22 lata, druga 36 lat. Każda ma dobre USG, Nie widać nieprawdiłowości i młodszej dziewczynie ryzyko wyszło 1: 30 000 a starszej 1:500. :) Także dużo zależy od wieku. No i od wyniku Papa. Ja miałam sytuację, że na prenatalnych w 12tc ryzyko miałam 1:104, poprzez mój wiek (29 lat / 2019 r) oraz NT 2,5 mm. Ale coś nie dawało mi spokoju i poszłam powtórzyć badania, bo lekarz miał problemy zobaczyć cokolwiek u Malutkiej. Powtórzyłam badania w 12t4d u innych specjalistów i okazało się, że NT jest 1,6 mm. :) i wszystko ok, Papa wyszła dobrze i od razu miałam obliczone inne ryzyko. Więc jak widzisz różnie się dzieje. Do minopunkcji bym nie podeszła, bo zawsze jest prawdopodobieństwo straty dziecka. Ale są testy SANCO i NIFTY ( któreś z nich jest nowsze), to badania genetyczne, któze dadza Ci 99 % wiedzy czy dziecko ma wady. Koszt to od 2,5 do 3 tys.
Jeżeli ma Cię to uspokoić to zrób. Ja byłam od krok aby go wykonać. Ale mąż mnie przekonał, że nie ma sensu, skoro i tak nie podjelibyśmy się nigdy terminacji ciąży. A im dalej jestem w ciązy to inne lęki. Wczoraj nie mogłam spać w nocy bo przeczytałam na forum, że dziewczyna poszła na usg w 24 tc i okazało się, że dziecko ma wady. :O a ja nie miałam pojęcia, że potem też coś może wyjść i mnie taki strach wziął, że nie mogłam sobie poradzić. Także różnie jest z nami :)
Na forum są dwie dziewcyzny, któze miały bardzo wysokie ryzyko trisomi 21 a mają zrowe dzieci. Są też przypadki,ze wszystkie badania super a dziecko rodziło się chore... No nie ogarnie się tego. Ale jeżeli ma Ci to pomóc to zrób badania :)
W sumie masz rację nigdy nic nie wiadomo tak jak piszesz badania badaniami a życie pokazuje i tak swoją kolej rzeczy ... Ja to po prostu już chyba jestem taka typowa panikara i już wszystko tak biorę do siebie że czlowi
Wysokie ryzyko, ze względu na podstawie testu Papa, będzie wynikało też z wieku. Już kiedyś na którymś wątku o tym było. Pani dr na prenatalnych opowiedziała mi historię dwóch kobiet. Jedna 22 lata, druga 36 lat. Każda ma dobre USG, Nie widać nieprawdiłowości i młodszej dziewczynie ryzyko wyszło 1: 30 000 a starszej 1:500. :) Także dużo zależy od wieku. No i od wyniku Papa. Ja miałam sytuację, że na prenatalnych w 12tc ryzyko miałam 1:104, poprzez mój wiek (29 lat / 2019 r) oraz NT 2,5 mm. Ale coś nie dawało mi spokoju i poszłam powtórzyć badania, bo lekarz miał problemy zobaczyć cokolwiek u Malutkiej. Powtórzyłam badania w 12t4d u innych specjalistów i okazało się, że NT jest 1,6 mm. :) i wszystko ok, Papa wyszła dobrze i od razu miałam obliczone inne ryzyko. Więc jak widzisz różnie się dzieje. Do minopunkcji bym nie podeszła, bo zawsze jest prawdopodobieństwo straty dziecka. Ale są testy SANCO i NIFTY ( któreś z nich jest nowsze), to badania genetyczne, któze dadza Ci 99 % wiedzy czy dziecko ma wady. Koszt to od 2,5 do 3 tys.
Jeżeli ma Cię to uspokoić to zrób. Ja byłam od krok aby go wykonać. Ale mąż mnie przekonał, że nie ma sensu, skoro i tak nie podjelibyśmy się nigdy terminacji ciąży. A im dalej jestem w ciązy to inne lęki. Wczoraj nie mogłam spać w nocy bo przeczytałam na forum, że dziewczyna poszła na usg w 24 tc i okazało się, że dziecko ma wady. :O a ja nie miałam pojęcia, że potem też coś może wyjść i mnie taki strach wziął, że nie mogłam sobie poradzić. Także różnie jest z nami :)
Na forum są dwie dziewcyzny, któze miały bardzo wysokie ryzyko trisomi 21 a mają zrowe dzieci. Są też przypadki,ze wszystkie badania super a dziecko rodziło się chore... No nie ogarnie się tego. Ale jeżeli ma Ci to pomóc to zrób badania :)
W sumie racja badania badaniami a życie pokazuje swoje choć ja jestem typowa panikara i strasznie wszystko biorę do siebie 😥 a skoro mowa o NT to jak robiłam 1 usg w 13 tyg +5 to miałam NT 2,10 mm to dobre w normie ?
 
Ja dziś idę do mojej Pani ginekolog bo zwariuje nie spałam całą noc a nic nie mogę jeść 😥 wiem że to szkodzi malenstwu ale poptostu chyba za bardzo się przejmuje ... Otóż pisałam już wcześniej dziewczyny że 23 grudnia miałam polowkowe i też znów miałam wyliczone Tr21 które badanie podstawowe 1:596 a skorygowane to 1:1608 lekarz mi nie pow ze muszę robić dalsze badania bo jego zdaniem powinnam urodzić zdrowe dziecko natomiast poprosiłam znajoma która ma ginekologa w rodzinie i on pod że podstawowe ryzyko jest wysokie i powinnam zrobić badania jestem w szoku bo nie wiem kogo sluchac gdyż na pierwszym usg też wszystkie trisomie miałam dobre nie było żadnych zastrzeżeń
Jeśli dasz radę finansowo to nifty lub sanco tak jak Charlotte21 mówi 😊
Po za tym żadne badanie nie da nam 100% gwarancji, rodzimy się z różnymi wadami czy chorobami genetycznymi o których dowiadujemy się w różnym wieku jak np.wady serca, zespoły czy chociaż by problemy z zajściem w ciążę które czasem wynikają z genów.
Te poważne wady genetyczne wychodzą na usg. Także róbmy te 2 podstawowe i to 3 nieobowiązkowe.
Moje zdanie jest takie żeby ten test papa przestali refundować bo tylko stres i zamieszanie wprowadza 🤯
Są inne, fajniejsze badania i bardziej wiarygodne👍
 
Jeśli dasz radę finansowo to nifty lub sanco tak jak Charlotte21 mówi 😊
Po za tym żadne badanie nie da nam 100% gwarancji, rodzimy się z różnymi wadami czy chorobami genetycznymi o których dowiadujemy się w różnym wieku jak np.wady serca, zespoły czy chociaż by problemy z zajściem w ciążę które czasem wynikają z genów.
Te poważne wady genetyczne wychodzą na usg. Także róbmy te 2 podstawowe i to 3 nieobowiązkowe.
Moje zdanie jest takie żeby ten test papa przestali refundować bo tylko stres i zamieszanie wprowadza 🤯
Są inne, fajniejsze badania i bardziej wiarygodne👍
A jak z tym NT jest ja miałam w 13 tyg +5 NT 2,10 mm to dobre czy zle
 
A jak z tym NT jest ja miałam w 13 tyg +5 NT 2,10 mm to dobre czy zle
Z tego co się orientuję, bo w normie mieści się do 2,5 mm, tak na pewno jest stosowane na Zachodzie, bo wiele dziewczyn o tym pisało. Tak samo jak mamaginekolog na swoim blogu. Ale to NT podmiosło Ci znacząco ryzyko. A ile masz lat? Jesteś rocznik 88 jak w loginie?
Na kartce z prenatalnych powinnaś mieć wydrukowane takie wykresy a na nich zaznaczone gdzie znajduję się twój wynik NT :)
 
A jak z tym NT jest ja miałam w 13 tyg +5 NT 2,10 mm to dobre czy zle
NT wzrasta z wiekiem ciąży w 11 tygodniu będzie niższe niż w 13 ja miałam w 12 tyg +3 NT 2,05 mm i lekarz powiedział, że na granicy normy.
Ryzyko jest większe kiedy NT przekracza 3 mm a kiedy jest 5 mm i więcej to jest bardzo wysokie ryzyko.
Ja miałam za wysokie wolne beta hcg i żaden lekarz do dziś nie jest w stanie powiedzieć mi dlaczego. Nie mieli wyników z aminopunkcji to też nie chcieli ze mną rozmawiać 🤔
 
Z tego co się orientuję, bo w normie mieści się do 2,5 mm, tak na pewno jest stosowane na Zachodzie, bo wiele dziewczyn o tym pisało. Tak samo jak mamaginekolog na swoim blogu. Ale to NT podmiosło Ci znacząco ryzyko. A ile masz lat? Jesteś rocznik 88 jak w loginie?
Na kartce z prenatalnych powinnaś mieć wydrukowane takie wykresy a na nich zaznaczone gdzie znajduję się twój wynik NT :)
Mam 32 lata i lekarz na moim pierwszym badaniu pow ze jest ok ryzyko Tr21 z 1 usg miałam takie podstawowe 1:514 a skorygowane 1:10273
 
Z tego co się orientuję, bo w normie mieści się do 2,5 mm, tak na pewno jest stosowane na Zachodzie, bo wiele dziewczyn o tym pisało. Tak samo jak mamaginekolog na swoim blogu. Ale to NT podmiosło Ci znacząco ryzyko. A ile masz lat? Jesteś rocznik 88 jak w loginie?
Na kartce z prenatalnych powinnaś mieć wydrukowane takie wykresy a na nich zaznaczone gdzie znajduję się twój wynik NT :)
Czy o to chodzi ???
 

Załączniki

  • 20200108_133125.jpg
    20200108_133125.jpg
    391,8 KB · Wyświetleń: 116
reklama
Czy o to chodzi ???
Dokładnie o to chodzi. ;) zobacz że Kluzik jest niedaleko czarnej lini czyli wszystko w normie się mieści. 1:10 000 to jest moim zdaniem bardzo dobry wynik. Ja miałam proponowaną aminopunkcje przy 1:104. To było wysokie ryzyko. Potem skorygowali do 1: 4 800 i nikt mi nie mówił o dalszych badaniach. Masz 2 razy niższy czynnik. Nie wiem czemu jakiś lekarza powiedział ci że to wysokie ryzyko.
 
Do góry