reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Trzymam kciuki dziewczyny za wasze wizyty :) samych pozytywnych wiadomości życzę 🥰
u mnie stabilnie i nudno :p nic się nie dzieje :wink:
następna wizyta 30.01 do tego czasu badanie moczu i glukoza tylko nacczo - profilaktycznie
prawdopodobnie za tydzień w czwartek zaczynam szkołę rodzenia 🤩🥳
To super wieści, też mam 30 wizytę, ale jeszcze nie dostałam skierowania na glukoze bo dopiero mam 21 tc.
 
reklama
Ja sie musze nacieszyc dzisiejszym widokiem, bo normalnie to by bylo drugie i ostatnie USG u nas [emoji23] tylko, ze ja niby mam miec jeszcze jedno dodatkowe ze wzgledu na niski hormon pappa, bo niby czasami przez to lozysko nie pracuje prawidlowo. No i moze jeszcze zrobimy jedno prywatne
Ja mieszkam w Austri i tutaj normalnie tez sa tylko 3 usg podstawowe, ale moja Pani doktor i tak co 4 tyg mnie woła i robi usg za każdym razem zdj , wszystko na kase chorych , ale kolejki u niej takie ze nowe pacjentki dopiero na lipiec przyjmuje bo takich lekarzy co z własnej woli robi więcej niż musi to ze świecą szukać, ostatni w usg (3) jest w 35 tc i to jest ostatnia wizyta u lekarza prowadzacego od tej pory bede pod opieką szpitala w którym dostalam miejsce, mam tylko 3 do wyboru najbliżej miejsca mojego zamieszkania, komedia z tym jest.
 
Ja mieszkam w Austri i tutaj normalnie tez sa tylko 3 usg podstawowe, ale moja Pani doktor i tak co 4 tyg mnie woła i robi usg za każdym razem zdj , wszystko na kase chorych , ale kolejki u niej takie ze nowe pacjentki dopiero na lipiec przyjmuje bo takich lekarzy co z własnej woli robi więcej niż musi to ze świecą szukać, ostatni w usg (3) jest w 35 tc i to jest ostatnia wizyta u lekarza prowadzacego od tej pory bede pod opieką szpitala w którym dostalam miejsce, mam tylko 3 do wyboru najbliżej miejsca mojego zamieszkania, komedia z tym jest.
Szczesciara. Tutaj nawet lekarza nie widze i tylko 2 USG. Badanie to tylko cisnienie, siuski i krew 2 czy 3 razy przez cala ciaze.
 
Trzymam kciuki dziewczyny za wasze wizyty :) samych pozytywnych wiadomości życzę 🥰
u mnie stabilnie i nudno :p nic się nie dzieje :wink:
następna wizyta 30.01 do tego czasu badanie moczu i glukoza tylko nacczo - profilaktycznie
prawdopodobnie za tydzień w czwartek zaczynam szkołę rodzenia 🤩🥳
Ooo tylko na czczo? A testu obiążenia glukozą nie musisz? Czy już robiłaś? Bleee czeka mnie to niedługo.
 
USG dlugo trwalo, bo dzidzia sie wila i nie mogla jej kregoslupa sprawdzic, wszystko ok, miedzy nogami nic nie wyroslo, wiec zostaje dziewczynka [emoji3590]
IMG_20200109_174406.jpeg
 
reklama
Ja juz po polowkowych. Niby wszystko ok.
W 20+5 dzieciątko waży 398 g.
Natomiast U mnie ryzyko podstawowe Tr21 wynosi 1 na 707 a skorygowane 1 na 2 328.
Wiec chyba w porządku nie?
Z tego co czytałam to wysokie ryzyko jest od 1:300 i wtedy zalecają amiopunkcje. Ja miałam 1:104 A potem po powtorzonych badaniach prenatalnych 12t4d i teście papa mam skorygowania na 1:4 800 i już nikt nie wspomniał o badaniach. Pamiętaj że to statystyka. Nikt nie da Ci 100%pewności;* wynik i masz dobre więc teraz trzeba się cieszyć ciąża ile się da ;)
Ja zaczęłam 23t2d i w sumie to jestem wykończona dzisiaj. Marzy mi się już Malutka mieć u siebie. A tak to boję jakiegokolwoek bólu bo mam wrażenie że jej się krzywda dzieje. ;)
 
Do góry