reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

A same cyrki z ta firma. Nie idzie się niczego dowiedzieć. Mam nadzieje,że nie zostanę na lodzie..Najbardziej martwię się o ubezpieczenie zdrowotne,bo ciąże prowadzę na NFZ.

Miałam napisać że jesteś ubezpieczona ale już dziewczyny mnie uprzedziły

Dziewczyny, czy Wy też podczas deszczowej pogody czujecie się takie hmmm... słabe?

I to okropnie słabo. Moze stąd ból głowy
 
reklama
Miałam napisać że jesteś ubezpieczona ale już dziewczyny mnie uprzedziły



I to okropnie słabo. Moze stąd ból głowy

Tylko teraz pytanie czy do tych 6 tygodni po porodzie,czy do końca pobierania zasiłku macierzyńskiego,bo i taka wersje czytałam na jakimś forum prawa pracy. Najbardziej mi zależy na tym,żeby prowadzić ciąże na NFZ
 
Tylko teraz pytanie czy do tych 6 tygodni po porodzie,czy do końca pobierania zasiłku macierzyńskiego,bo i taka wersje czytałam na jakimś forum prawa pracy. Najbardziej mi zależy na tym,żeby prowadzić ciąże na NFZ
Jeżeli masz możliwość ubezpieczenia pod męża, to możesz w ten sposób. Jeżeli nie, to masz prawo do leczenia w ciąży na NFZ, tylko że za każdym razem będziesz wypełniała dokument u lekarza dla ZUSu.
 
U nas szykowanie na bal Andrzejkowy, dwie panny w domu to przekichane [emoji14]
dzisiaj leciałam do sklepu flying tiger bo córka ma bal andrzejkowy z (uwaga) nocowaniem w przedszkolu. to już drugi raz kiedy będzie nocować w przedszkolu, pierwszy na halloween. był plakat że można dzieci zapisywać na listę i postukałam się w czoło kto 3latka porzuca na noc w przedszkolu. a potem pomyślałam o wolnym wieczorze, pierwszym od 3 lat. o kinie, kolacji w restauracji. ale ogarnęłam się. spotkałam na schodach kolegę z pracy który powiedział mi że synek od kiedy miał 3 lata nie przepuścił żadnej nocowance i żebym zapytała córkę czy chce iść. chciała. no to poszła. wróciła szczęśliwa, teraz tylko usłyszała w przedszkolu że będzie jeszcze raz to ona już leci :D I koniecznie chciała sukienkę "juziową, potem jaśno juziową a potem fioletową. tylko mamusiu innej nie kupuj"
z pierwszego wieczoru nie skorzystałam bo byłam chora, jutro odrobię!
 
Dokładnie tak mam. Gdyby nie rosnący brzuszek to nie czułabym, że jestem w ciąży.
Czy któraś z Was ma zamiar zapisać się od szkoły rodzenia? Co myślicie na ten temat.
Ja się zapisałam, nawet nie tyle ze względu na sam poród, co postępowanie z noworodkiem. W rodzinie nie było jeszcze małych dzieci, a to moja pierwsza ciąża, więc zupełnie nie mam o takich sprawach pojęcia. Może dowiem się czegoś przydatnego :)
 
Jeżeli masz możliwość ubezpieczenia pod męża, to możesz w ten sposób. Jeżeli nie, to masz prawo do leczenia w ciąży na NFZ, tylko że za każdym razem będziesz wypełniała dokument u lekarza dla ZUSu.

Nie mam takiej możliwości a czy ktoś inny może mnie ubezpieczyć?
 
reklama
Tylko teraz pytanie czy do tych 6 tygodni po porodzie,czy do końca pobierania zasiłku macierzyńskiego,bo i taka wersje czytałam na jakimś forum prawa pracy. Najbardziej mi zależy na tym,żeby prowadzić ciąże na NFZ
Zadzwoń na infolinię do ZUS albo NFZ, będzie wszystko jasne :) o prowadzenie ciąży martwić się nie musisz, co z macierzynskim, to już nie mam pojęcia.
dzisiaj leciałam do sklepu flying tiger bo córka ma bal andrzejkowy z (uwaga) nocowaniem w przedszkolu. to już drugi raz kiedy będzie nocować w przedszkolu, pierwszy na halloween. był plakat że można dzieci zapisywać na listę i postukałam się w czoło kto 3latka porzuca na noc w przedszkolu. a potem pomyślałam o wolnym wieczorze, pierwszym od 3 lat. o kinie, kolacji w restauracji. ale ogarnęłam się. spotkałam na schodach kolegę z pracy który powiedział mi że synek od kiedy miał 3 lata nie przepuścił żadnej nocowance i żebym zapytała córkę czy chce iść. chciała. no to poszła. wróciła szczęśliwa, teraz tylko usłyszała w przedszkolu że będzie jeszcze raz to ona już leci :D I koniecznie chciała sukienkę "juziową, potem jaśno juziową a potem fioletową. tylko mamusiu innej nie kupuj"
z pierwszego wieczoru nie skorzystałam bo byłam chora, jutro odrobię!
Kurde ekstra! W ogóle szacun dla opiekunów tych maluchów.... Korzystajcie w takim razie koniecznie! :) przy kolejnej okazji może będziecie już we troje i nie będzie tak łatwo [emoji12]
Nie mam takiej możliwości a czy ktoś inny może mnie ubezpieczyć?
A może rodzic?? Ale to musisz się u źródła dopytać.
 
Do góry