reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Tylko teraz pytanie czy do tych 6 tygodni po porodzie,czy do końca pobierania zasiłku macierzyńskiego,bo i taka wersje czytałam na jakimś forum prawa pracy. Najbardziej mi zależy na tym,żeby prowadzić ciąże na NFZ
Nie mam takiej możliwości a czy ktoś inny może mnie ubezpieczyć?

Do 6 tyg po porodzie. Możesz pod rodzicami lub jedynoe do urzedu pracy :/ lub płacić w zus dobrowolne składki
 
Do 6 tyg po porodzie. Możesz pod rodzicami lub jedynoe do urzedu pracy :/ lub płacić w zus dobrowolne składki

Tylko boje się,że z urzędu pracy wyślą mnie do jakiejś roboty a jak ja pójdę przy takim małym dziecku. Mój tata jest na rencie a mama ma własna działalność gospodarcza,to może mnie ubezpieczyć? A te składki wiadomo ile wynoszą? Przepraszam,że tak pytam,ale jestem w tym temacie zielona a bardzo się martwię
 
Tylko boje się,że z urzędu pracy wyślą mnie do jakiejś roboty a jak ja pójdę przy takim małym dziecku. Mój tata jest na rencie a mama ma własna działalność gospodarcza,to może mnie ubezpieczyć? A te składki wiadomo ile wynoszą? Przepraszam,że tak pytam,ale jestem w tym temacie zielona a bardzo się martwię
Dowód ubezpieczenia w szpitalu - to trzeba ich dopytać czego oczekują jako dowód.
Przedzwon na infolinię do ZUS, serio, nic złego się nie stanie jak podpytasz, nie musisz mówić że to chodzi o Ciebie i nie przedstawiasz się z nazwiska :)
Tam otrzymasz w 100% pewna informacje a my możemy gdybac albo wprowadzic Cię całkiem przypadkiem w błąd :)
Z tym rodzicem to moja sugestia bo skoro nie mąż to może właśnie w tą stronę spróbować, ale nie mam pojęcia czy można w ten sposób ugryźć temat.
 
Ja byłam w urzędzie pracy zarejestrowana po urodzeniu pierwszej córki, jak mi coś proponowali to od razu mówiłam, że jak opłaca mi nianie to chętnie pójdę i tak ciągnęłan jakoś. Jak już byłam zmuszona iść na rozmowę z pracodawcą to nagadalam że dziecko małe i w ogóle, od razu miałam odmowę :) ciągnęłam tak prawie 2,5 roku, grunt że ubezpieczenie było. Później mnie mąż wciągnął na swoje ubezpieczenie.



Dzień dobry. Dziewczyny jak nauczyć dziecko dmuchać nos? Moja Zosia ma 4 latka a wciąż zamiast dmuchać to wciąga.. Zrobiłam inhalacje wczoraj, codziennie dwa razy psikamy do nosa i dzisiaj straszny duszacy kaszel, wszystko splynelo na dół :( już nie mam sił na walkę z dmuchaniem nosa. Dzisiaj ostatni dzień poszła do przedszkola i to tylko ze względu na bal Andrzejkowy.


Za wizytujace trzymam kciuki :)
Tylko boje się,że z urzędu pracy wyślą mnie do jakiejś roboty a jak ja pójdę przy takim małym dziecku. Mój tata jest na rencie a mama ma własna działalność gospodarcza,to może mnie ubezpieczyć? A te składki wiadomo ile wynoszą? Przepraszam,że tak pytam,ale jestem w tym temacie zielona a bardzo się martwię
 
Tylko boje się,że z urzędu pracy wyślą mnie do jakiejś roboty a jak ja pójdę przy takim małym dziecku. Mój tata jest na rencie a mama ma własna działalność gospodarcza,to może mnie ubezpieczyć? A te składki wiadomo ile wynoszą? Przepraszam,że tak pytam,ale jestem w tym temacie zielona a bardzo się martwię

Składki ile dokładnie nie wiem. Ale pod tate możesz jak ma rentę (chyba) najlepiej dopytać w zus i o składki i ubezp u taty
 
Rozumiem, kurde niefajnie. A nie wiesz jak to wyglada wtedy z porodem i pobytem w szpitalu? Bo na liście do mojego szpitala widziałam coś takiego jak dowód ubezpieczenia..
W szpitalu również będziesz wypełniała dokumenty dla ZUSu.
Po porodzie masz 6 tyg ubezpieczenia, jednak w związku z tym, że należy się Tobie zasiłek macierzyński, również będziesz ubezpieczona przez okres jego pobierania, przy wizycie nadal będziesz wypełniała dokumenty dla ZUS. Po prostu w systemie będziesz świeciła się na czerwono, przedstaw lekarzowi sytuację i otrzymasz do wypełnienia dokumenty dla ZUS. Dziecko do 18r.z. jest objęte opieką zdrowotna, bez względu na status zatrudnienia rodzica, w wyjątkowych sytuacjach może być ubezpieczone przez dziadków.
Nie bój się zadzwonić na infolinię ZUS, nie musisz podawać danych, a otrzymasz konkretne odpowiedzi.
 
Dziękuje Wam z całego serca i przepraszam,ze tak męczyłam pytaniami. Próbuje się właśnie dodzwonić na ich infolinie. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje!
Daj znać co Ci odpowiedzą :)
I cierpliwości. ;* my jak próbowaliśmy to mąż wisiał 20 minut żeby dodzwonić się na infolinię, ale są rzeczowi i konkretni konsultanci :))
 
reklama
Dziękuje Wam z całego serca i przepraszam,ze tak męczyłam pytaniami. Próbuje się właśnie dodzwonić na ich infolinie. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje!
spokojnie, średni czas oczekiwania to ok 20min ;)
I jeszcze jedno, będąc na zasiłku macierzyńskim, nie zarejestruja Cię w UP.
Powodzenia!
 
Do góry