reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Polecam poczytać na temat serii Pre na le n u Pan Tab let ka. Nie moge wkleić linku, bo jest uznawany za spam.
Aż z ciekawości zajrzałam ale nie zmienił mojej opinii a nawet się z nim zgadzam. Zgadzam się z:
- Syrop jest zdecydowanie za słodki i teraz już wiem czemu. Wolę saszetki
- jedyny wartościowy składnik to czosnek i ja go akurat wolę w tej formie bo tyle czosnku na raz w pierwszym trymestrze bym nie wcisnęła...
- kropelki są super
- tabletki to po prostu drogie cukierki
A nie zmieniło mojej opinii bo już 4 razy mnie te saszetki z choroby wyciągnęły: raz w 1 ciąży, 2 razy jak karmiłam, raz w tej ciąży. Drugiej choroby w tej ciąży nie pokonał i tu już wylądowałam na antybiotyku...
 
Dziewczyny, czy macie problem z... Zaparciami? Jak sobie radzicie?
Nieradzimy sobie:) Żelazo w witaminach dla ciężarnych mnie wykańcza. Koleżanka mówiła mi o kiwi ale co je kupię to dziecko mi zjada. Mam swój sposób: pizza z tele pizzerii(żeby nie pisać nazwy). Strasznie mi smakuje a później moje jelita przyspieszają. Tylko na tą pizzę tak reaguję... Także dzisisj odebrałam męża z uczelni i pojechaliśmy na pizzę;)
 
Nie znam się na sushi ale chyba jest niewskazane w ciąży
Nie popadajmy w paranoje :) rybki czy krewetki są bardzo dobrymi elementami diety ciezarnej :)
Chodzi o surowe ryby w sushi. Tak samo tatar. Sery z mleka niepasteryzowanego. Kochane, wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem i z głową :)
Tak na pewno najlepiej :)

Dziewczyny, czy macie problem z... Zaparciami? Jak sobie radzicie?
Ostatnio pomagały mi jabłka [emoji3590]
 
Sushi zamawiam regularnie [emoji4] tylko teraz wersja z pieczonymi rybkami krewetkami..
Moje dzieci też uwielbiają ale dla nich też wersja z pieczona ryba.
Właśnie czekamy.. Juz ponad godzinę.. Ehh sobota..

Szkoda tylko że to w sumie drogie jest bo zamawialabym częściej. Robić się nie chce no to dużo czasu zajmuje mi..
 
Mi na zaparcia pomaga magnez. Tak 1500mg przed snem :)
Ile? :o


Coś jest w tym magnezie. Mi kazał gin brać 2×3tabletki magnezu dziennie na skurcze. I codziennie mnie po nich przeczyszczalo. Tylko ze brałam jakiś gowniany tlenek magnezu, jak sie przerzucilam na magne b6 biegunki się skończyły. Mimo że też bralam 2x3 tabletki
 
reklama
Witajcie! :)
Już od dłuższego czasu czaję się na dołączenie do Was, ale tak naprawdę dopiero dziś zebrałam się, żeby założyć konto i wybrać konkretne miejsce, gdzie mogłabym dołączyć.
Leci mi 14tc, według wyliczeń z usg genetycznego w poradni specjalistycznej dziś jest dokładnie 13t+3d. O ciąży dowiedziałam się dokładnie w ostatnią niedzielę września, dwie grubiutkie kreski na teście. Kolejnego dnia beta niemal 8000, a dzień później na usg zobaczyłam milimetrową kreseczkę w pęcherzyku.
Ze względu na historie w mojej rodzinie po konsultacji z lekarzami robiłam test NIPT, konkretnie Nifty Pro. Jestem o niebo spokojniejsza, bo naprawdę sporo aspektów zostało przebadanych. Przy okazji poznałam także płeć maluszka, a właściwie... Malutkiej :) Mimo wszystko moja lekarka przekierowała mnie pod kontrolę specjalistycznej poradni wad prenatalnych, a tym samym genetyka. Jesteśmy więc pod super opieką, malutka rośnie i rozpycha się aż miło, a ja pomyślałam, że to dobry czas by od nieco innej strony niż zazwyczaj wpaść w grono innych ciężarnych. Od nieco innej, bo można powiedzieć, że mam z "ciężarówkami" styczność niemal każdego dnia, taki kierunek nauki, przyszły zawód, a w tym samym i pasja :)
 
Do góry