reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Pytałam wczoraj lekarza co robić w przypadku mojego napinania się brzucha. Odpowiedział, że przy moim przypuszczeniu przodującego łożyska muszę na to uważać i brać magnez. Nie mogę nawet dopuszczać do orgazmów, przy czym oczywiście mam zakaz seksu. Mam magnez 100 g 2×1
Nie chcę zabrzmieć na nimfomankę ale zakaz orgazmów brzmi okrutnie...
 
reklama
Pytanie do mam, czy chodziła któraś z Was do szkoły rodzenia? dużo wyniosłyscie z tych zajęć? Warto chodzić na takie zajęcia czy może czytać jak najwięcej w domu na temat maluszka, rozwoju i opieki przy takim maluszku. Jakie macie zdanie na ten temat, opinie. Jak dawalyscie sobie radę z opieką zaraz po porodzie.
Ja rozmawiałam kiedyś z położną, która bardzo chwaliła Panie po takich zajęciach. Podobno faktycznie są dużo lepiej przygotowane do porodu i lepiej się odnajdują w trakcie. Ja się zapiszę, w końcu można bezpłatnie na NFZ :)
 
Ja bylam na kursie w Niemczech w pierwszej ciąży. Fajnie było poznać kobiety z okolicy które w tym samym czasie spodziewały się dzieci. Kilka z nich spotkałam znowu na porodówce.
Mój kurs trwał 8 tygodni po 1,5h w tym jedno spotkanie z partnerami.
Jesli znowu się wybiorę to tylko ze względu na nowe kontakty, bo js,i chodzi o wiedzę nie za wiele się nowego dowiedziałam. Sama lubię dużo czytać i się dokształcać.

Polecam raczmj krótsze kursy, na przykład weekendowe i najlepiej niedaleko od domu, bo nie każdy ma ochotę na dojeżdżanie po 30 tygodniu
 
Kochane, czy Wy też jesteście takie śpiące? Nie wiem, czy to przez pogodę czy nie ale wstanę rano, pofunkcjonuje 2h i znów mogłabym się kłaść...

Ja na ogol nie, ale kiepsko śpię w nocy, nadrabiam za to od 6 do 11 prawie codziennie [emoji12]

Poprosić moją 6 latke o umycie naczyń, masakra. [emoji849][emoji848] Wiecznie zmęczone dziecko siedzeniem w domu [emoji23][emoji23] jak dobrze że w grudniu sprawie sobie w końcu zmywarkę.. Czy tylko ja nie cierpię zmywac? [emoji848]
Pranie się pierze, zaraz trzeba po młoda lecieć do przedszkola, a tu tak leje.. Jaka pogoda u Was?

A ja lubię zmywac, nienawidzę reszty sprzątania i prania.... Robi to Maz :D

I to okropnie śpiąca. Nie zależnie od pogody


Wyniki pappa niskie ryzyko :)

Cudownie!

Dziewczyny juz po prenatalnych wszystko wporzadku jak najbardziej;) jupiiii

Bardzo dobre wiadomości :*

Pytanie do mam, czy chodziła któraś z Was do szkoły rodzenia? dużo wyniosłyscie z tych zajęć? Warto chodzić na takie zajęcia czy może czytać jak najwięcej w domu na temat maluszka, rozwoju i opieki przy takim maluszku. Jakie macie zdanie na ten temat, opinie. Jak dawalyscie sobie radę z opieką zaraz po porodzie.

Ja zapisałam nas wczoraj. Zaczynamy 11 grudnia, na NFZ. 12 spotkań, co tydzień. :) zalecają zapisywać się od 21 do 24 tygodnia. Potem są kursy przyspieszone.
Połóżna która prowadzić będzie zajęcia pracuje w szpitalu, w którym na 99 % będę rodzic :)
Na wszystkie zajęcia można przychodzić we dwoje, jedne są dedykowane tylko dla kobiet o nietrzymaniu moczu :) i zamierzamy chodzić oboje :)

Dziewczyny pomocy boli mnie pecherz siusiam kropelkami i boli ze eh...co moge zazyc??

Kochana, nawet jeśli przeszło zrób mocz i skonsultuj z ginekologiem prowadzącym ciążę lubz rodzinnym. Ja bezobjawowo przechodziłam zapalenie, dostałam jedna saszetke antybiotyku i okazało się że parcie na pęcherz to nie objaw ciąży, a infekcja bakteryjna... W moment przeszło mi takie częste sikanie. :)
 
Witam się piątkowo :D

Zaraz biorę się za gotowanie ogórkowej - zachcianka męża ;) a on z kolei wracając z pracy ma odebrać moją zachciankę czyli zestaw sushi hehe

Dziewczyny czujecie już ruchy??? U mnie dzisiaj 15+5 i leżąc rano w łożku chyba poczułam maluszka. Chyba że był to jakiś skurcz mięśni dolnej części brzucha albo coś, ale na pewno nie wzdęcia, bo brzuszek z rana niemalże płaski :)
 
reklama
Witam się piątkowo :D

Zaraz biorę się za gotowanie ogórkowej - zachcianka męża ;) a on z kolei wracając z pracy ma odebrać moją zachciankę czyli zestaw sushi hehe

Dziewczyny czujecie już ruchy??? U mnie dzisiaj 15+5 i leżąc rano w łożku chyba poczułam maluszka. Chyba że był to jakiś skurcz mięśni dolnej części brzucha albo coś, ale na pewno nie wzdęcia, bo brzuszek z rana niemalże płaski :)
Dzisiaj zachciewalam sobie grilla :D niergularnie, ale czujeruchy jutro zaczynam 15 tydzien. Moja Pani doktor mowi, ze to możliwe bo jestem dość szczupła , a mala jest zaraz przy kości lonowej, wiec od czasu do czasu mogę czuc cos i tak jest. Do tej pory może 3,4 razy poczułam. W pierwszej ciąży w 16 zaczęłam czuc, a w drugiej mozna juz szybciej bo się wie jak to wygląda :)
 
Do góry