reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny pomocy boli mnie pecherz siusiam kropelkami i boli ze eh...co moge zazyc??
Trzeba do swojego lekarza prowadzacego ciaze , często przy zapaleniu pęcherza potrzebny jest antybiotyk. Ja brałam w 32 tyg ciazy. Tutaj też ostanio dziewczyna się skarżyła, pojechała do lekarza i dostala antybiotyk.
 
reklama
Cześć 😙 Jestem po kolejnym badaniu. Dzidziuś zdrowy i ma się bardzo dobrze. Wg usg wyszło, że zamiast na 7.05 to termin jest 2.05, ale nadal przyjmujemy termin miesiączki. Krwiaczka już nie ma. Moje plamienia wynikają z przypuszczenia przodującego łożyska, więc kolejny powód do zmartwień, ale mam się tym na razie nie przejmować, bo do 20 tygodnia może się jeszcze podnieść. Potem ewentualnie będziemy się martwić. Dostałam też skierowanie na drugie usg prenatalne. Jutro już będę dzwonić żeby mieć termin. Mój lekarz zalecił tylko zwolnienie tempa w życiu. Mówił nawet, że mam zacząć wolniej chodzić, bo co mnie widzi to jego zdaniem prawie biegnę 😅 Od poniedziałku wracam do pracy. Stanowisko siedzące. Zezwolił mi nawet na wyjazd do Polski na święta. Lekarz uważa, że przodujące łożysko możemy zdiagnozować dopiero po 20 tygodniu, a do tego czasu wszystko może się zmienić. Mogę normalnie funkcjonować, tylko mniej się stresować i się oszczędzać.
 
"twardy brzuch" to trochę skrót myślowy. cały brzuch nie twardnieje ale czuć napiętą(ściśniętą?) macicę czyli grubo poniżej pępka. macica w sumie i tak będzie zawsze wyczuwalna i twardsza niż reszta brzucha, w końcu są w niej wody i mały człowiek ale przy tym napięciu dodatkowo ją czuć.
no i teraz wracam do pytania które już tu kiedyś zadałam: czy to na prawdę źle jak się macica stawia/brzuch twardnieje/czuć napięcie? przecież każda z nas to ma, czytałam że to normalne że macica rozciąga się i pracuje, napina żeby przygotować się do porodu. póki to jest napięcie a nie skurcze to nie ma się co martwić. miałyśmy skonsultować z naszymi lekarzami, wysądować u jak największej ilości ;) ja się wybieram w środę i o ile z emocji nie zapomnę to wam zdam raport
Pytałam wczoraj lekarza co robić w przypadku mojego napinania się brzucha. Odpowiedział, że przy moim przypuszczeniu przodującego łożyska muszę na to uważać i brać magnez. Nie mogę nawet dopuszczać do orgazmów, przy czym oczywiście mam zakaz seksu. Mam magnez 100 g 2×1
 
A badasz sobie poziom magnezu? Biorę teraz 3x2 asmagu, ale nadal mam skaczące oko albo takie drżenie w ramionach, ale boję się brać więcej. Tu gdzie mieszkam zalecają brać cytryniany do 300mg na dzień, a ja przywoże z polski magnez lek i nie wiem czy to liczyć tak samo, czy brać zgodnie z tym co napisane na opakowaniu. W każdym razie ewidentnie średnio na mnie działa.
Mam nadzieję, ze jest tak jak piszesz i to po prostu wynik dwóch mieszkańców :) Po staram się zwracać na to mniejszą uwagę.

Ja mam na skucze helamag b6 przez 2 tyg potem po 1 tab jak beda skurcze jeszcze

Dziewczyny pomocy boli mnie pecherz siusiam kropelkami i boli ze eh...co moge zazyc??
Herbata żurawinowa

Ide z synem do lekarza okropny kaszel go zlapał.
 
Cześć 😙 Jestem po kolejnym badaniu. Dzidziuś zdrowy i ma się bardzo dobrze. Wg usg wyszło, że zamiast na 7.05 to termin jest 2.05, ale nadal przyjmujemy termin miesiączki. Krwiaczka już nie ma. Moje plamienia wynikają z przypuszczenia przodującego łożyska, więc kolejny powód do zmartwień, ale mam się tym na razie nie przejmować, bo do 20 tygodnia może się jeszcze podnieść. Potem ewentualnie będziemy się martwić. Dostałam też skierowanie na drugie usg prenatalne. Jutro już będę dzwonić żeby mieć termin. Mój lekarz zalecił tylko zwolnienie tempa w życiu. Mówił nawet, że mam zacząć wolniej chodzić, bo co mnie widzi to jego zdaniem prawie biegnę 😅 Od poniedziałku wracam do pracy. Stanowisko siedzące. Zezwolił mi nawet na wyjazd do Polski na święta. Lekarz uważa, że przodujące łożysko możemy zdiagnozować dopiero po 20 tygodniu, a do tego czasu wszystko może się zmienić. Mogę normalnie funkcjonować, tylko mniej się stresować i się oszczędzać.
To same dobre wiadomości od rana , super! :)
 
reklama
Dzień dobry, mysmy dzisiaj zaspali wszyscy. Syn mial.byc na 8:30 W przedszkolu bo jechali na wycieczkę. Mąż na 8 do pracy, a mysmy o 8 się obudzili dopiero, ale na szczęście Do przedszkola zdążyli. Ja dzis na szybkie zakupy bede robic sobote dzisiaj, bo tesciowa ma urodziny i jutro idziemy w tango haha w końcu i cala niedziela w łóżeczku mam nadzieję. Ja mam wizytę dopiero 5.12 takze się naczekam. Ale już umówiłam sobie w Pl termin na usg 4d I filmik na 31 grudnia to będzie 20 tydzien więc zobaczę moja księżniczkę. Bo moja Pani doktor robi niestety tylko zwykle zdj , ale jest dobra więc jej nie zmieniam. A prywatnie usg 4d to koszt 100€ wiec za 200 zl kwotę mam w Polsce usg 4d, filmik , nagrane serduszko bijące i badanie takze bez porównania. Cieszę się bo często bede widzieć dziecię bo po powrocie do Austrii mam 9 już polowkowe i normalna wizytę pewnie też jakoś w okolicy wiec się naogladam za wsze czasy:D
 
Do góry