reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Hej. Powiem wam że poczytałam na forach wyniki przezierności itp u innych dziewczyn i zaczynam się coraz bardziej martwić, u mnie niby w normie ale przy górnej granicy a i trisomia 21 słabo, i wynik podstawowy niższy niż skorygowany... Słuchajcie czy np wcześniejsze poronienia maja wpływ na re statystyki?
To ze podstawowy niższy to lepiej chyba bo to oznacza ze więcej kobiet z takimi markerami rodzi zdrowe. Jakby skorygowany miał mniejsza wartość to gorzej by było.
 
reklama
Hej. Powiem wam że poczytałam na forach wyniki przezierności itp u innych dziewczyn i zaczynam się coraz bardziej martwić, u mnie niby w normie ale przy górnej granicy a i trisomia 21 słabo, i wynik podstawowy niższy niż skorygowany... Słuchajcie czy np wcześniejsze poronienia maja wpływ na re statystyki?
Tak ma wplyw
 
Czyli oznacza to Żr wśród kobiet w twoim wieku statystycznie 1:367 rodzi dziecko z wada. A markery skorygowały ryzyko i dZieli temu wśród kobiet w twoim wieku 1: 435 rodzi chore. Czyli zmniejszyło się ryzyko dIeki dobrym marketom.
 
Czyli oznacza to Żr wśród kobiet w twoim wieku statystycznie 1:367 rodzi dziecko z wada. A markery skorygowały ryzyko i dZieli temu wśród kobiet w twoim wieku 1: 435 rodzi chore. Czyli zmniejszyło się ryzyko dIeki dobrym marketom.
Z tym wiekiem to też byłam w szoku. Jak lekarka do mnie... No wie Pani, tutaj Pani wiek też ma duże znaczenie.. Kurcze poczułam się staro :no::confused:
 
Powiem wam że pierwszego Syna rodziłam prawie 10 lat temu i myślę że wtedy jakoś bardziej bezstresowo było. Drugiego 5 lat temu.... Owszem były te badania już bardziej szczegółowe ale nie tak jak teraz. Dobrze ze medycyna idzie do przodu ale o ile więcej stresu jest przy tym
Haha no cóż:) jesteśmy jak wino:) im starsze tym lepsze. Tak trzeba było odpowiedzieć. Ale widocznie parametry ok bo obniżyły ryzyko. A ile masz lat?
33
 
reklama
Powiem wam że pierwszego Syna rodziłam prawie 10 lat temu i myślę że wtedy jakoś bardziej bezstresowo było. Drugiego 5 lat temu.... Owszem były te badania już bardziej szczegółowe ale nie tak jak teraz. Dobrze ze medycyna idzie do przodu ale o ile więcej stresu jest przy tym

33
No to bez przesady. Ja mam 36 prawie. Za miesiąc w sensie skoncze. Statystycznie tez kobiety młodsze częściej rodzą dzieci z wadami niż starsze a to z kolei pewnie wynika z profilaktyki. Bo ich się nie kieruje na dodatkowe badania prenatalne, chociaż pamietam ze w pierwszej ciąży a miałam wtedy 28 lat lekarz mi zalecił. Prywatnie ale zalecił.
 
Do góry