reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Polka dziwne, że musisz płacić za poród rodzinny, z tego co wiem to w Warszawie nie pobieraja opłat za poród rodzinny, chyba, że ject CC, albo jednoosobowa sala (wtedy płaci się za salę), ale dobrze, że piszesz, bo jak po porodzie się okaże, że będą chcieli jakąś kaskę to będę wiedziała jak mam z nimi rozmawiać.:-)
 
reklama
hej Dziewczyny, ja własnie wróciłam od położnej i mam zalecenai coby uczynić poród łatwiejszym i bez oksy. rozwarcie juz mam na 1 palec, szyjka miękka :-) więc super!
od przyszłego tygodnia, jak dotrwam mam pić zioła szwedzkie Bittnera po 1 łyżce rano i wieczorem podobno super rozmiękczają szyjkę i melisę wieczorem no i sex oczywiście!
jak byłam u niej to przzyjechało małżeństwo i ona mówi ze coś ją tak pobolewa i żeby ją zbadała a tu poród się juz zaczął :szok: zanim wyszliśmy ze szpitala maleństwo już było na świecie! dodam ze dziewczyna piła ziółka i meliskę:-) nie wiem jakie to miało znaczenie ale ja też nie pogardzę takim porodem

Ziółka mówisz...hmmm..może i ja zacznę pić ;-)
 
Polka - za porod rodzinny ogolnie sie nie placi. Tylko za jednoosobowa sale do porodu rodzinnego. A jak nie zaplacisz za osobna sale i ook bedzie inna rodzaca, to moze sie ona nie zgodzic, zeby maz drugiej rodzacej przebywal na sali..
 
UWAGA UWAGA!!
Opłata za poród rodzinny jest bezprawna. Można odmówić dokonania opłaty (jeżeli jest pobieranan po porodzie) w liście dyr. szpitala, uzasadniając, iż uważasz to za bezprawne (ustawa o ZOZ-ach zakazuje pobierania opłat od pacjentów). Natomiast gdy musisz dokonać wpłaty przed porodem, koniecznie zachowaj potwierdzenie - na tej podstawie będziemy mogły sie starać o ZWROT PIENIĘDZY Z NFZ-tu.
Piszę to bo nie wiedziałam o tym, byc może Wam sie to również przyda, ja za poród rodzinny musze zapłacić 175 zł:baffled:. A tak napiszę i będę czekać na zwrot kasy:tak:

Ja tam nie wiem czy jest to do zrobienia...

Przynajmniej w moim wypadku, bo chce rodzic w szpitalu który jest prywatny. Tyle ze mają tez normalnie refundowane porody przez NFZ.
I wyglada to tak, że przyjezdzasz i rodzisz bez opłat.
Ale jak chcesz porod rodzinny to płaci sie 300zł, przy czym wliczone jest w to znieczulenie (jakby sobie pacjetka zyczyla), osobna sala przedporodowa wyposarzona w piłke prysznic czy co tam jeszcze, oraz: bezpłatne badania, odziez i posiłek dla osoby towarzyszacej.
Wiec nie wiem czy wlasnie opłata za "porod rodzinny" nie jest tak nazywana wylacznie potocznie, a w rzeczywistosci np wpisuja do rachunku inne usługi - chociazby własnie osobną sale przedporodową...
No i wtedy to co piszesz nie ma podstaw prawnych.

I w ramach ciekawostek jeszcze inne rarytasy za które sie płaci w tym szpitalu, jezeli ktos sobie zazyczy:
-polozna 800zł
- sale jedynke po porodzie - wygląda jak hotelowy pokój (lazienka, aneks kuchenny, balkon i kanapa dla osoby tow. np tatusia..) 250zł /doba
- sale dwojke po porodzie - wygląda jak jedynka, tylko nie ma mozliwosci nocowania tatusia, za to jest drugie łózko dla drugiej pacjetki i kosztuje chyba 120zl/dobe
 
Hmmm ja meza nie chce przy porodzie wiec niewiem jak jest u mnie ...
Za znieczulenie sie nie placi (niewiem czy bede chciala) i za sale jedynke tez nie bo tylko takie prawie sa no i sa jeszcze dwojki ale niewiem ile ( caly szpital jest zwiazany z ginekologia wiec miejsca jest ) no szpital ogolnie od fundamentow powstal kilka lat temu wiec jest ladniutki i nowy sprzet a poza tym innego wyboru niemam bo drugi jest oddalony o 50km moze kilka nawet wiecej ;-)

ja spalam od 13 dopiero wstalam, moze posiedze dluzej chociaz do 22/23 bo normalnie przed 21 juz padam a puzniej wstaje o 6
 
Polka - wlasnie o to mi tez chodzilo, ze pewnie nie wystawia Ci rachunku za "porod rodzinny", tylko wpisza np. pojedyncza sala i wtedy nie ma jak sie ubiegac o zwrot...:-(

Kangurka - 300 zl?? Chyba pojade rodzic do Krakowa! U nas samo znieczulenie, to ok. 600 zl, a i osobna sala do porodu to drugie tyle w wielu szpitalach...

Wiktoria - widze, ze u Ciebie tez super w porownaniu do warszawy....
 
reklama
czesc dziewczynki a ja drugi dzien nie obecna na BB cos z netem dalej mam nie tak nie moge normalnie na nic wejsc teraz cos mi sie udało ciekawe na jak długo mam nadzieje ze wkoncu sie polepszy o bede mogła pszeczytac co piszecie . w poniedziałek mam do ginka mam nadzieje ze jest dobrze chociasz brzuch boli mały bardzo uciska na duł brzucha az sie zaczynam bac co to bedzie ale mówie sobie ze tyle kobiet dało rade to ja tez dam rade chociasz chyba bardziej sie boje sciagniecia szwu niz porodu dziewczyny czymajcie sie cieplutko mam nadzieje ze niedugo bede mogła sobie sias na neta i popisac normalnie a nie z komplikacjami pozdrawiam pa
 
Do góry