reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2025

Ja mam to samo, macam sie jak walnięta . U mnie jest tylko taka różnica że od piątku odstawiłam córkę od piersi i też wariuje. Zastanawiam się czy wgl laktacja się zatrzyma skoro zaszłam w ciążę czy już to mleko bedzie nadal lecieć 🤣
Przy kolejnych ciążach piersi mniej bolą, mnie bolały głównie w pierwszej. Teraz nadal karmię więc czuje je tylko jak młody od kilku h jest w żłobku... Podejrzewam, że u Ciebie też raczej reagują na to odstawienie niż na ciąże i stopniowo coraz mniej będziesz je czuła. Tak myślę (choć mogę się mylić). A co do laktacji to czytałam, że nawet podczas karmienia ok. 20 tc laktacja zwalnia, zmniejsza się, smak zmienia się na bardziej "siarowy" i często wtedy starszaki się same odstawiają. Ale trochę mleka nawet po odstawieniu bez kolejnej ciąży może się pojawiać przez kilka miesięcy więc możliwe, że przejdziesz z jednej laktacji w drugą bez widocznej przerwy 🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam nadzieję,że nie zabrzmie źle ale ja się chyba nie ucieszyłam nawet raz. Narazie to się mega boje 🫣 i martwię. Cieszę się,że się w ogóle uspokoiłam i zaczęłam spać i jeść 👌
Ja się cieszyłam od oswojenia się z sytuacją do wizyty, teraz też się bardzo boję. Więc Cię rozumiem. Jakoś nie brałam pod uwagę, że coś może być nie tak, a teraz nie mogę przestać myśleć, ze jednak nic z tego nie będzie...
 
Witam się dziewczyny nieśmiało. Czytam Was od początku,ale dopóki nie zobaczę na usg serduszka to nie potrafię się cieszyć 😔
Mam 35 lat, na pokładzie 14miesięcznego synka. Aktualnie jestem w 5+4. Byłam w minioną środę u lekarza, ale widać było tylko malutki pecherzyk ciążowy. Według lekarza odpowiedni do wieku ciąży. Cały czas mam czarne myśli że będzie coś nie tak. W 1 ciąży jakoś od początku czułam że jest wszystko dobrze. Kolejną wizytę mam 20 września i chyba oszaleję do tego czasu. I tak jak tutaj niektóre z Was pisały, stale macam cycki czy bolą i doszukuje się objawów 🙄
 
Ja mam to samo, macam sie jak walnięta . U mnie jest tylko taka różnica że od piątku odstawiłam córkę od piersi i też wariuje. Zastanawiam się czy wgl laktacja się zatrzyma skoro zaszłam w ciążę czy już to mleko bedzie nadal lecieć 🤣
ja jak odstawiłam syna po 2 latach to mleko miałam jeszcze przez 14 miesięcy 😂
 
Czemu odstawiłaś? W jakim jest wieku?
Nad odstawieniem pracowałam juz parę miesięcy, bo zaczęło mnie to męczyć już po prostu. Jest wrażliwym dzieckiem i robilam to delikatnie,żeby tego nie odczuła i w piątek sie udało w końcu, bez płaczu,histerii ,tak jak chciałam. Mala skończy juz 3 latka z końcem września 😄
 
Przy kolejnych ciążach piersi mniej bolą, mnie bolały głównie w pierwszej. Teraz nadal karmię więc czuje je tylko jak młody od kilku h jest w żłobku... Podejrzewam, że u Ciebie też raczej reagują na to odstawienie niż na ciąże i stopniowo coraz mniej będziesz je czuła. Tak myślę (choć mogę się mylić). A co do laktacji to czytałam, że nawet podczas karmienia ok. 20 tc laktacja zwalnia, zmniejsza się, smak zmienia się na bardziej "siarowy" i często wtedy starszaki się same odstawiają. Ale trochę mleka nawet po odstawieniu bez kolejnej ciąży może się pojawiać przez kilka miesięcy więc możliwe, że przejdziesz z jednej laktacji w drugą bez widocznej przerwy 🙂
To w sumie super, mam nadzieje ze przy drugim dziecku jak będę karmic sutki będą mniej wrażliwe. Że starsza mialqm az popękane na poczatku.
 
Witam się dziewczyny nieśmiało. Czytam Was od początku,ale dopóki nie zobaczę na usg serduszka to nie potrafię się cieszyć 😔
Mam 35 lat, na pokładzie 14miesięcznego synka. Aktualnie jestem w 5+4. Byłam w minioną środę u lekarza, ale widać było tylko malutki pecherzyk ciążowy. Według lekarza odpowiedni do wieku ciąży. Cały czas mam czarne myśli że będzie coś nie tak. W 1 ciąży jakoś od początku czułam że jest wszystko dobrze. Kolejną wizytę mam 20 września i chyba oszaleję do tego czasu. I tak jak tutaj niektóre z Was pisały, stale macam cycki czy bolą i doszukuje się objawów 🙄
Przybijamy piątkę też mam w domu 14miesiecznego bombla 😉
 
reklama
Dziewczyny ja chętnie oddam Wam swój ból piersi 🤪
Bolą nie miłosiernie, nie wiem jak mam spać a co gorsza pojawiają się pierwsze rozstępy 😢
 
Do góry